USD 26.80 26.95
  • USD 26.80 26.95
  • EUR 30.00 30.18
  • PLN 6.60 6.73

Луцьк відмовився приймати чуже сміття. «Самопоміч» утрималася

Депутати міськради підтримали проект рішення від фракції УКРОП в Луцькій міській раді про заборону прийому сміття на міський полігон з інших областей. Та рішення приймали не без обговорення: представники "Самопомочі" вирішили виступити адвокатами влади міста Львова, через чию недбалість, власне, львівське сміття подорожує всією країною. Так, вони не проголосували за проект, який би заборонив прийом чужого сміття.

За відповідний документ проголосували 29 з 32 присутніх депутатів міськради під час другого пленарного засідання 14 сесії Луцької міської ради сьогодні, 27 березня.

Критикувати проект рішення в сесійній залі взялися представники фракції «Самопоміч», чий лідер Андрій Садовий і є мером міста Львова. Зокрема, депутат Алла Надточій просила докази, що сміттєвий полігон у Брищі не гумовий і колись ресурс вичерпається.
А секретар міськради Юлія Вусенко, з іронією поцікавилася, як же виявили, що у волинських лісах – львівське сміття. І до заяв посадовців екоінспекції поставилися з недовірою.

Власне, саме представниці політсили Садового -«Самопомочі» - Алла Надточій та Юлія Вусенко під час голосування утрималися від прийняття рішення на користь заборони прийняття сміття.


Натомість депутат Андрій Козюра додав: всі розуміють, що в Львові складна ситуація.

«Питання в іншому: про те, що були підписані угоди про прийом цього сміття ніхто не знав, що возили - теж депутати не знали. Це мало бути зроблено відкрито й прозоро. Адже якщо завтра виникне питання про виділення грошей на реконструкцію полігону, хто прийматиме рішення? Керівник «Луцькспецкомунтрансу» - ні, мер міста – ні, секретар міськради – ні. Це прийматиме рада», - зауважив він.
Та секретар міськради, захищаючи владу міста Львова, назвала проект рішення політичним. Мовляв, Луцьк теж може стати заручником аналогічної ситуації.

«Чому не говоримо про утилізацію сміття, про модернізацію полігону, про те, що робити в майбутньому. Львівське сміття - це наслідок того, що відбувається в країні. Львів знаходиться в блокаді. Мені прикро, що ми не можемо допомогти Львову. Адже всі ми, відвідуючи Львів, залишаємо там своє сміття. Проект рішення має виключно політичний характер, бо якщо завтра нам перекриють дорогу, а інші міські ради приймуть аналогічні рішення – що будемо робити? І до питання сміття, знайденого в лісах, теж є питання: чого було везти до Колківського району (очевидно, Юлія Вусенко мала на увазі Маневицький район, в якому розташовані Колки – ред.), чи Ківерцівського району, і сам об’єм говорить, що це був не сміттєвоз», - аргументувала вона свою позицію.
Та депутати зауважили, що Львівський міський голова відхилив більше 40 пропозицій від інвесторів щодо будівництва сміттєпереробного заводу, тож говорити про те, що ситуація в місті виникла не одномоментно, а накопичувалася роками.

«На моє переконання, проблема з львівським сміттям виникла через політику «брати навчився, робити не хочу». Тепер ми маємо блокбастер з львівським сміттям: на Житомирщині його знаходять в заповідниках, на Хмельниччині уже грозять бити водіїв, які за кермом сміттєвозів», - додав Микола Федік.
Та Юлія Вусенко побажала колезі, який вирішив критикувати діяльність Андрія Садового, «стати в майбутньому успішним мером і розмовляти з Садовим на рівних».

Своєю чергою, депутат Борис Смаль, наголосив, що це не політичне, а господарське питання. Тим паче, якби Львівський міський голова відкрито попросив про допомогу в лучан, не виключено, що цієї б ситуації не виникло.
Депутат Ігор Поліщук також закликав колег підтримати ініціативу.

«Я б хотів, щоб сьогодні ми голосували як депутати Луцької міськради, а не як представники партій. Ми повинні проводити політику протекціонізму, і не допустити, щоб стався колапс. Я не знаю, що Садовому завадило вибрати одну з пропозицій від інвестора. Але знаю, що в Луцьку було теж близько 15 пропозицій. І в найближчому майбутньому нам треба буде активно зайнятися питанням сміттєпереробного заводу. Бо рано чи пізно полігон вичерпає ресурси. Біда - це те, що сталося раптово, а проблема з Грибовицьким сміттєзвалищем роками накопичувалася і загострювалася. Інше питання, коли в нас бюджет 240 мільйонів і ми не можемо на рівних допомагати місту бюджетом у 1,6 мільярда. Це не проблема львів’ян, а проблема місцевої влади, яка не може впоратися і вирішувати оперативно проблему», - звернувся він до колег.
Урешті, депутат підтримали проект рішення 29 голосами, але додали зміни, запропоновані Юлією Вусенко, аби департамент ЖКГ спільно з депутатами розробив положення про прийом сміття на полігон твердих побутових відходів в селі Брище.

Водночас Ігор Поліщук також запропоновував найближчим часом створити робочу групу з числа депутатів , представників «Луцькспецкомунтранс», депутатів Рокинівської сільської ради, щоб обговорити, що треба зробити, аби запустити на повну потужність сміттєсортувальну лінію, також ця ж робоча група має обговорити пошук інвестора для побудови в місті сміттєпереробного заводу.

Нагадаємо, відповідний проект рішення депутати обговорювали на засідання профільних комісій.

Голова фракції «УКРОП» Ігор Поліщук повідомив, що відповідно до проекту рішення пропонується заборонити приймати на полігоні у Брищі твердих побутових відходів з інших областей. Так, на будівництво полігону твердих побутових відходів в селі Брище Луцького району з бюджету Луцька виділили 15, 029 мільйона. Вказаний полігон має обмежений ресурс та обмежений прогнозований строк експлуатації.

Надання послуг з прийняття та захоронення твердих побутових відходів з інших областей скоротить ресурс та прогнозований строк експлуатації вказаного полігону. Окрім того, прийняття твердих побутових відходів з інших областей може спричинити погіршення екологічної ситуації. При цьому, надання вказаних послуг не сприятиме збільшенню доходу бюджету Луцька.

Передісторією до проекту рішення став випадок захоронення сміття зі Львова на полігоні у Брищі, коли відповідні договори міський голова підписав без обговорення з виконкомом та депутатами міськради. Депутат зауважив, що йому не вдалося з’ясувати, чи ці договори були розірвані. З його слів, були підписані три договори з приватними підприємствами, які займаються вивезенням сміття. Таким чином, львівським приватним підприємствам давали можливість заробляти кошти, адже тариф на вивезення побутових відходів у Львові становить 407-430 гривень за тонну, а тариф на захоронення сміття у Брищі – 36 гривень за тонну. Також невідомо, яке саме сміття завозили у Брище – нещодавно зібране, чи сміття з Грибовицького сміттєзвалища, щодо якого була інформація про зберігання токсичних відходів.

Тим часом, сміття з Львівської області викидали у Ківерцівському районі та намагались висипати під Колками та на Локачинському полігоні. А в Брищі сьогодні люди почали протестувати проти будівництва сміттєспалювальної печі. Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, поблизу луцького сміттєзвалища, від якого понад 30 років потерпають мешканці села Брище і навколишніх населених пунктів, хочуть звести сміттєспалювальний завод. Попри те, що ніхто не взяв до уваги категоричні протести селян, фундамент під завод вже заливають, попередньо викорчувавши там дерева.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 8
лучани Показати IP 27 Жовтня 2016 13:11
Совки завжди були жадними і дальше свого носа не бачили... Сусідів потрібно виручати. Визначити певну кількість сміття та відповідну плату.
Анонім Показати IP 27 Жовтня 2016 13:39
Невже ніхто не розуміє потрібно співпрацювати з тими громадами, які готові віддавати свою землю під певну діяльність - Брище наприклад під сміттєзвалище!!!! Невже Андрій Садовий балатуючись на посаду мера не бачив і не вірю, що не вносили "приближені" у вуха в якому стані перебуває Грабовицький полігон побутових відходів!!!???? Сміття - це багатомаштабна проблема, і хороший бізнес у чиїхось руках!!!! Але Луцьку достатньо свого "мусору"!!!! Землі району теж не безмежні!!!!
pjkg Показати IP 27 Жовтня 2016 13:41
Поясніть - лемки насправді гадять і виробляють г...на більше всіх в Україні?
Анонім Показати IP 27 Жовтня 2016 13:43
Забув додати, невже вигідно платити такі гроші 407-430 грн. за тонну приватним підприємцям!!!!???? Львів - мільйонне місто і платою підприємцям чи вивезенням сміття у інші райони проблеми не вирішити!!!! Думайте над заводом, сміттєзвалищем і таке інше!!!! А то мабуть у недалекому часі Львів потоне у смітті!!!!!
Лучанин до Анонім Показати IP 27 Жовтня 2016 14:44
Львів вже зараз потопає у смітті львівян!!!
uhgcf до Анонім Показати IP 27 Жовтня 2016 14:57
Так возрадумся ж, панове! Львів став другим Неаполем!! Подув вітру з італійської звалища...
Вовчи Показати IP 27 Жовтня 2016 14:13
У нас свогосміття вдосталь. Для чого нам Львівське. Вони тобто депутати розібралися зі своїм, а потім можна і за гроші і великі дуже великі гроші говорити Львову, а також інвесторам побудувати завод сортувальний і спалювальний і на кінець кінців закрити Брище. Можливо правиф можливо ні. Жити в смітнику набридло. Ми там уже 25 років!!!! Ще скяльки????? Скажіть шановні обранці депутати всіх рівнів. Давайте потонемо в г*вні про те Ви ж не забули собі з/п в два рази підняти.
Небайдужа Показати IP 27 Жовтня 2016 19:57
Якщо люди "потерпають" від сміттєзвалища, то чому бояться сміттєпереробного заводу від якого тільки плюси? Невже ніхто не думає про те, що це позбавить багатьох проблем самих мешканців? Те що народ підбурюють проти інвестора який почав будувати - це все зрозуміло. Хтось уже "поклав" око на о"бєкт.... Не нова технологія яка використовується у нас на Волині. Якщо депутати так занепокоєні ситуацією - дайте можливість УЖЕ існуючому інвестору працювати, а не відтягувати час і шукати спонсорів які дадуть відкати ..

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.