USD 26.26 26.36
  • USD 26.26 26.36
  • EUR 30.45 30.60
  • PLN 6.50 6.70

Субсидії у Луцьку: від мінімуму до максимуму

У Луцьку кількість домогосподарств, яким призначено субсидії, збільшилася в 4 рази.

Про надання житлових субсидій по спрощеній системіпід час оперативної наради у Луцького міського голови розповіла директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин.
Так, з її слів, у поточному році з травня місяця набрав чинності новий спрощений механізм призначення житлових субсидій. За станом на сьогоднішній день, по Луцьку отримують житлову субсидію 34000 домогосподарств, що складає 50,2 відсотка від загальної кількості домогосподарств міста, а саме 67500.

Кількість одержувачів житлової - субсидії у минулий опалювальний сезон становила 8500. Отже, на сьогоднішній день, кількість домогосподарств, яким призначено субсидії збільшилась в 4 рази. Проведено призначення субсидій в автоматичному режимі для 9323 домогосподарств. З метою формування повного пакету документів для визначення права та розміру субсидії працівниками департаменту було зроблено майже 38000 запитів до державної фіскальної служби, міського обчислювального центру, Пенсійного фонду та ряду інших установ.

«Це найбільш громіздка ділянка роботи, на яку витрачається працівниками найбільше часу, оскільки запити формуються на кожного члена сім’ї. Бувають випадки несвоєчасного отримання відповіді на наші запити. Це в основному по запитах в інші населені пункти. В таких випадках ми вимушені надсилати повторні запити. Відповідно і затримується прийняття рішення про призначення. З початком опалювального сезону без додаткового звернення громадян було проведено перерахунок розміру субсидій по 23220 справах», - зауважила Лариса Боярин.
Вона наголосила, що з 16 листопада поточного року соціальними службами вдалось обробити 110 звернень первинної реєстрації документів за допомогою електронного сервісу. Всього з травня за призначенням житлових субсидій вперше звернулось 27000 домогосподарств.

Спрощеним порядком призначення житлових субсидій передбачено також можливість призначення субсидії на меншу кількість осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні. Рішення по цих справах приймається комісією з питань призначення державних соціальних допомог на підставі довідок, які підтверджують тимчасове не проживання за місцем реєстрації або на підставі актів обстежень матеріально-побутових умов проживання. У разі подання громадянами довідок акти обстеження не складаються, а, отже, і опрацювання таких справ проводиться швидше. Однак, більшість лучан довідки не надають, і тому на комісію справа виноситься після обстеження матеріально-побутових умов. Всього комісією було розглянуто 2097 таких справ. Надано дозвіл на призначення субсидій по 1514 заявах.

Всю інформацію про призначені субсидії громадяни отримують з квитанцій при оплаті за надані комунальні послуги. Відмови надсилаються поштою із зазначенням причини відмови.

ЧИТАТИ ЩЕ: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАПОВНИТИ ДОКУМЕНТИ НА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ. ЗРАЗОК

«Громадяни зобов’язані щомісячно сплачувати свій обов’язковий платіж. Однак, у разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Для зручності мешканців міста, які звертаються за наданням житлових субсидій з 1 жовтня 2015 року громадська приймальня департаменту по проспекту Волі, 4а працює за розширеним графіком - з 7.00 до 21.00 години», - наголосила Боярин.

Так, за станом на 1 грудня поточного року нарахування житлових субсидій по Луцьку становить 53,9 мільйони гривень. Станом на 8 грудня нарахування за листопад по одержувачах субсидій становить 28,1 мільйона гривень.
«Після опрацювання звернень за листопад зазначена сума значно збільшиться. Отже, на даний час загальна сума нарахувань уже складає 82 мільйони гривень. У минулому 2014 році сума нарахувань житлових субсидій дорівнювала 13,1 мільйона гривень. Окрім цього, за станом на 1 грудня 2015 року відшкодовано 41,9 мільйона гривень, із них 3,8 мільйона - заборгованість 2014 року, що, до слова, становить заборгованість складає 15,8 мільйона гривень», - резюмувала очільник департаменту соцполітики.

ЧИТАТИ ЩЕ: КОЛИ І КУДИ ЛУЧАНАМ ПОДАВАТИ ЗАЯВУ НА СУБСИДІЮ. ЗРАЗОК

Загалом же середній розмір субсидій по місту становить 1023 гривень, мінімальний розмір – 1,32 гривень, а максимальний – 8834, 74 гривень.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агенство Волинські Новини повідомляло про те, що, за станом на 15 вересняі 2015 року житлові субсидії у Луцьку отримують 27 тисяч домогосподарств, відмовили 870 сім’ям. Окрім цього департамент соцполітики прогнозує нестачу фахівців у відділах оформлення субсидій.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 14
Аня Показати IP 22 Грудня 2015 10:52
Ось це повальне надання субсидій-це просто жах. Ви надаєте субсидії людм,які багаті. У мене 5 чоловік усі працюють офіційно зарплати по 2-3 тисячі і субсидія не виходить.А мої сусіди працюють неоформлені, діти за кордоном працюють,живуть кучеряво, купили іномарку, будують будинок , а за квартиру платять 170 грн 4 кімнатну. Це просто жах,кричати потрібно віж болю.А ми всю зарплату віддаємо за комунальні послуги.Кого ви субсидіруєте.Як можна давати субсиді. людям котрі не працюють вони і не будуть працюіввати.Мало того,що ми платимо на цих брехунів податки та ще й субсидію вони одержують за рахунок законно послушних людей.
Марія до Аня Показати IP 22 Грудня 2015 16:38
я підтримую вас, щодо неправильного підходу щодо нарахування субсидій. Я пенсіонерка пропрацювала 42 роки .,відповідно заробила і більшу пенсію. А тепер, що виходить , що половину її віддаю за комунальні посдуги і остаюсь із тисячою грн. аналогічно сусіди із 4 -кімнатною квартирою платять всього 300 грн і свою тисячу грн. мають на руках, так як субсидії нараховані 1300 грн. навіщо чесно працювати !
Sara до Марія Показати IP 22 Грудня 2015 18:44
Субсидії нараховані вірно. Досить скиглити! Вчителі по 30 років працюють і нічого, достсатньо всіх у всьому звинувачувати! Все Ви сусідів звикли бачити. А себе ні. Забудьте за це. Тому і живемо так,що постійно заздрите тим сусідам! Краще ділом займіться, а не писаниною. P.S.Я не думаю, що людина у 70+ (вік) тут сидить та це пише. Як мінімум 22-23роки_ 42 роки= майже 70! Це якщо працювати роками, без звільень і так далі.. Нонсенс.
Chili до Аня Показати IP 22 Грудня 2015 18:40
А я Вас не підтримую. Ви думаєте,що якщо закордоном,то там медом помазано??? Чи там гроші з неба падають при чому щохвилинно??? Цим людям держава нічого не дала, тому й вони закордоном, а діти їхні тут без батьків!!! Досить тут писати це, спочатку самі поїдьте в той як Ви тут виписуєте "закордон" і тоді відчуєте як це!!! Совість треба мати! А Ви обирайте чи тут ан 2000-3000 рабом бути чи щось інше робити!Нити позвикали тільки та дивитися як в кого, особливо, у сусідів! ПІД СВІЙ НІС ДИВИСЬ ТА ЗА СЕБЕ ВІДПОВІДАЙ! Ледарі!
Лучанка Показати IP 22 Грудня 2015 11:47
Що то за субсидія 8800 грн. За 3- поверховий палац. Нормально.
Анонім до Лучанка Показати IP 23 Грудня 2015 00:05
а дуже просто. прописали якогось діда в "хатинці" на 300 кв.м в царському селі, у якого пенсія 949 грн., а комунальні послуги - 9000 грн. от вам і субсидія 8800
11 Показати IP 22 Грудня 2015 12:27
не позаздриш працівникам собезу
Анонім до 11 Показати IP 23 Грудня 2015 00:06
зайди до тих хамуватих цидр, то перехочеться заздрити
Лучанка Показати IP 22 Грудня 2015 13:15
Субсидія- наша найкраща корупційна схема: самі встановлюємо тарифи, самі нараховуємо субсидії і самі перераховуємо з БЮДЖЕТУ у свої кишені ВАШІ грошики. З повагою, УРЯДОВЦІ.
Анонім Показати IP 22 Грудня 2015 14:11
Ото да. Має вілу триповерхову і на тобі субсидію 8800- ви що там з глузду зїхали, а працюючим людям,які всю зарплату віддають на комунальні вона не виходить,як пише справедливо Аня вище. О Господи,що твориться
Наталя Показати IP 22 Грудня 2015 15:40
В одному коментарі у прфесійному сайті прочитала: "Субсидія - це ще один "приємний" бонус людям, які отримують заробітну плату у конвертах". Згідна на всі 100%.
Ірина до Наталя Показати IP 22 Грудня 2015 18:46
В нас 90% українців так і отримують,навіть, у держ. установах!!! Тому, навічіться радіти хоч чомусь. Так, 8800грн.-це вже нереальна субсидія, тут треба за голову братися,але в цілому вона надана законно. Досить ЗАЗДРИТИ!ЧОГО Ж ВИ, ЛУЧАНИ ТА ГОСТІ МІСТА ТАКІ ЗАЗДРІСНІ???
33333 Показати IP 22 Грудня 2015 19:01
і зразок надрукували,і про субсидії розказали,а платіжки з мінусом бачили?а скільки платити по такій платіжці незає НІХТО. ось така субсидія. позорники.
Анонім Показати IP 23 Грудня 2015 00:08
спочатку дають субсидії, а в наступному місяці забирають, ще й борг вішають. при цьому показують, що у вас якісь нереальні доходи, які взяті зі стелі

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus