USD 37.20 37.50
  • USD 37.20 37.50
  • EUR 37.00 37.40
  • PLN 9.15 9.30

Тимчасова комісія Волиньради не перевірятиме санаторій, де продавали алкоголь

7 Листопада 2016 17:32
Після тривалої дискусії члени профільної тимчасової комісії так і не ухвалили рішення щодо перевірки санаторію «Пролісок», де раніше податківці зафіксували факт незаконного продажу алкогольних напоїв без акцизних марок.
Про це йшлося під час засідання тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань проведення перевірки діяльності підприємств, установ та організацій, які перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Волинської області 7 листопада.

Члени комісії розглянули звернення Спілки воїнів АТО Волині та Волинської обласної організації української спілки ветеранів Афганістану з вимогою термінового вжиття заходів щодо запобігання продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв на території санаторію матері та дитини «Пролісок» та розірвання договору в односторонньому порядку з директором санаторію Валентиною Касардою.

Нагадаємо, що резонанс викликав факт продажу алкогольних напоїв без акцизних марок на території санаторію, про що повідомив під час сесії облради голова Волиньради Ігор Палиця. Після цього податківці під час перевірки підтвердили факти продажу алкогольних настоянок без відповідних акцизних марок.

Своєю чергою, представники звернення Спілки воїнів АТО Волині та Волинської обласної організації української спілки ветеранів Афганістану звернулися з цього приводу до голови Волинської ОДА та голови облради. У зверненнях вони просили запобігти фактам продажу алкоголю і в односторонньому порядку розірвати договір з директором санаторію Валентиною Касардою.

Попри те, що в проекті рішення, який сьогодні пропонували ухвалити членам комісії, не йшлося про звільнення чинної директора санаторію, ті депутати та громадські активісти, які виступали проти позачергової перевірки закладу, говорили про загрози, які створить для санаторію звільнення з посади Валентини Касарди.

Так, застерігали перед тим, що санаторій начебто можуть розвалити і згодом приватизувати.

Під час засідання зачитали також інше звернення від громадських організацій, які виступають на підтримку директора «Проліску». Голова Волинської обласної спілки ветеранів АТО Вадим Ваврищук (один з ініціаторів звернення, який, до слова, був кандидатом до облради у складі виборчого блоку БПП «Солідарність») повідомив про звернення, яке підтримали представники 29 громадських організацій, що представляють волонтерські та ветеранські спілки. У зверненні йдеться про те, що звинувачення щодо директорки закладу безпідставні, надумані та необґрунтовані. Зі слів авторів звернення, санаторій матері і дитини «Пролісок» на чолі з директором Валентиною Касардою приймає поранених майданівців та учасників АТО на оздоровлення з перших днів Революції Гідності. Волонтери, громадські організації та благодійні фонди скерували в санаторій на лікування та реабілітацію понад 300 Героїв. Автори звернення просили «не використовувати учасників АТО в політичних іграх».


Голова комісії Вячеслав Рубльов зауважив, що останнє речення є влучним та звернув увагу на те, що серед підписантів звернення - ГО «Патріоти Ратнівщини», які мають певний стосунок до депутатів, що представляють фонд «Патріоти Волині». Голова Володимир-Волинської районної організації ветеранів АТО Юрій Степанюк, який висловився на підтримку директора санаторію, розповів, що під час обговорення питання у соцмережах багато людей обурювалися тим, що організації атошників «йдуть на поводу в політиків». На запитання про те, чи боєць особисто відпочивав в санаторії «Пролісок», той відповів, що відпочивав у санаторії «Червона калина», розташованому поряд, але багато його знайомих учасників АТО були задоволені відпочинком у «Проліску».

Підтримав Валентину Касарду член комісії Святослав Кравчук, який зазначив, що читав обидва звернення і не побачив зауважень щодо роботи директора санаторію чи колективу. Єдиною претензією, мовляв, був факт торгівлі алкогольними напоями.

Член комісії Володимир Кучер вважає, що санаторії, які перебувають у власності облради, давно повинні бути приватизовані, адже ними повинні керувати господарі, а не начальники, які вирішують свої меркантильні інтереси та дозволяють продаж алкоголю на території санаторію. Якщо в санаторії керівництво продає алкоголь, наступним кроком, мовляв, може стати відкриття там дому розпусти.

Вячелав Рубльов наголосив, що проект рішення, який пропонують ухвалити, не містить оціночних суджень щодо керівника санаторію. В документі йдеться про проведення перевірки закладу. Він нагадав, що, відповідно до попередньої перевірки санаторію, яку здійснила ДФС, встановили низку порушень, а саме реалізацію алкогольних напоїв під виглядом медових настоянок без марок акцизного податку, не проведення розрахункових операцій через реєстратор, відсутність звітного чеку обліку товарів тощо. На його думку, потрібно додатково перевірити ці факти.


На тому, що санаторій «Пролісок» не варто перевіряти позачергово, наголошував член комісії Костянтин Зінкевич. З його слів, торгівля подібними алкогольними напоями має системний характер на теренах Волині. Наприклад, під час ярмарку у Володимирі-Волинському продають алкогольні медові наливки. Отже, потрібні документи, які регулювали б цю торгівлю, адже порушень багато і вони системні. Він пропонував колегам стати ініціаторами узаконення торгівлі таким видом товарів.

Голова комісії Вячеслав Рубльов зауважив, що рішення ухвалюватимуть, не стаючи на бік тих чи інших громадських організацій, а об’єктивно підходитимуть до вирішення ситуації. Він нагадав, що депутати облради цього скликання мають нагоду оголошувати про подібні факти продажу алкоголю і податківці повинні якнайшвидше реагувати на такі депутатські запити.

Член комісії Сергій Слабенко стверджував, що перевірка не встановить жодних нових порушень, а керівник санаторію діє на підставі статуту закладу та контракту, що, з його слів, дозволяє продаж будь-яких напоїв, адже це, мовляв, дозволяє поповнювати бюджет санаторію.


Водночас член комісії Олександр Омельчук відзначив, що санаторій матері та дитини повинен мати функцію лікування, а не споювання. Також він звернув увагу на те, що санаторій керівник надавала в оренду політичним партіям під час виборчої кампанії за значно нижчою ціною, ніж релігійним організаціям.

ЧИТАТИ ЩЕ: САНАТОРІЙ «ПРОЛІCОК» НЕЗАКОННО ВИКОРИСТАЛИ ДЛЯ ПАРТІЙНИХ ЗБОРІВ

Надуманими назвала звинувачення на адресу директора санаторію депутат облради Людмила Кирда. Вона зазначила, що особа, винна у продажі алкоголю на території санаторію, вже визначена та буде покарана відповідно до законодавства. Сьогодні ж, на її думку, піднімають питання перевірки для того «щоб розвалити санаторій та передати його в приватну власність».

Валентина Касарда, своєю чергою, переконувала, що перевірка «поховає санаторій». Вона розповіла, що «все життя та здоров’я поклала на санаторій» і не знала, що доживе «до такої розборки». З її слів, збурення колективу призведе до витоку кадрів і «санаторій посиплеться». Директор санаторію повідомила, що заклад повністю завантажений, а учасники АТО в ньому відпочивають щомісяця.


Для того, щоб не виникало інсинуацій щодо санаторіїв, Вячеслав Рубльов пропонував перевірити усі санаторії, які підпорядковуються обласній раді. Пропонувалося рекомендувати робочій групі, створеній розпорядженням голови облради, здійснити виїзну перевірку санаторію, а інформацію про цю перевірку надати голові облради ти членам тимчасової комісії. Для з’ясування ситуації та правильного реагування, з його слів, потрібно дати всебічну оцінку питанню та завершити обговорення. Остаточне рішення, з його слів, ухвалюватиме депутатський корпус після з’ясування усіх обставин. Водночас він запевнив, що доки обласну раду очолює Ігор Палиця, жоден комунальний заклад не буде приватизований.

Втім, проект рішення про перевірку «Проліску» не здобув підтримку більшості членів комісії. Не підтримали його представник БПП «Солідарність» Володимир Дейна, «Самопомочі» Костянтин Зінкевич, ВО «Батьківщина» Сергій Слабенко та «Свободи» Юрій Поліщук.

Альтернативний проект рішення пропонував Сергій Слабенко. Він пропонував рекомендувати голові облради внести зміни до документів щодо заборони реалізації алкоголю на комунальних підприємствах та надати відповідь по суті щодо того, хто вчинив дію з продажу алкогольних напоїв. Втім, цю пропозицію члени комісії також не підтримали.

Таким чином, члени комісії після тривалої запеклої дискусії не спромоглися ухвалити жодного рішення щодо санаторію матері та дитини, де незаконно відбувався продаж алкоголю.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
45 Показати IP 7 Листопада 2016 18:14
Власне, всю суть конфлікту можна описати висловленою тут думкою одного з засідателів: "Член комісії вважає, що санаторії, які перебувають у власності облради, давно повинні бути приватизовані".
речник Показати IP 7 Листопада 2016 19:06
Вони його приватизували.
Лучанка Показати IP 7 Листопада 2016 21:53
Ще приватизуйте санаторії і будете мати точно самі дороговартісні борделі! Кому треба будуть прості люди і їх діти?! Зараз хоч і дорогувато, але на 2 неділі можна якось зібрати кошти на лікування. В санаторії порядок, хороше лікування і харчування. А про "алкоголь", що там продавали в фіто-барі, скажу так: ним не нап*єшся, бо це настоянки на лісових ягодах, травах, медові і т.д. і пляшками, мені здається, його ніхто не пив. Попробують по 25 гр. тай і весь "випивон"! Дурниці це все! Комусь дуже хочеться прибрати до своїх "рук, які нічого не крали" такий ласий шматок!
Степанюк Показати IP 7 Листопада 2016 22:19
Розкажи краще Саганюку як асфальт класти і вклад ТРО в АТО більше толку буде.
А Показати IP 7 Листопада 2016 22:20
Серватович і Павлович зовсім інше казали
777 Показати IP 8 Листопада 2016 11:08
якщо хтось щось побудуе і порядок наведе-шахраі вже тут як тут. Думка -що треба приватизувати,цеж не того хто каже. Вже хтось найняв і воно нявкае. На нього око положили ще 10 років тому. І тільки завдяки позиціі Касарди і Грицюка санаторій залишився державний.
карп Показати IP 8 Листопада 2016 12:09
не так сталося як комусь гадалося...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus