USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У Луцьку пропонують дослідити назви вулиць

17 Червня 2014 14:51
На сьогодні в Луцьку немає єдиної форми написання назв вулиць, площ міста. Тому управління містобудування та архітектури пропонує створити кваліфіковану комісію, яка б вивчила ситуацію з урбанонімами і подала свої пропозиції.

Про це стало відомо під час засідання комісії з питань освіти, науки Луцької міської ради, яка розглядала відповідне звернення сьогодні, 17 червня.

Заступник начальника управління містобудування та архітектури, головний інженер управління Віталій Швай розповідає, що нині управління готуватиме рішення про єдину форму написання адрес. Адже у місті кілька разів перейменовувалися вулиці, і форми назв у них різні: одні складаються з прізвища та імені, на чию честь назвали вулицю, інші – лише з прізвища. До прикладу, є вулиця Петра Маха, а є вулиця Баранова.

Є чимало фонетичних, граматичних помилок у написанні назв вулиць. Часто не відомо, як правильно писати назви вулиці з точки зору правопису, культури мови. Крім того,

умісті розпочинаються роботи з містобудівного кадастру, земельного кадастру. Тому, щоб не було плутанини з документами, щоб не було помилок, варто було б залучити фахівців.

Свою пропозицію до формування такої фахової комісії повідомила депутат міськради, голова депутатської групи «Новий Луцьк», член комісії з питань освіти та науки Ірина Констанкевич.


Вона зауважила, що новостворена комісія має бути різноплановою: «Комісія має складатися не лише з фахівців із кафедр української мови та історії й культури української мови університету, а й людей, які знають історію нашого міста, краєзнавців, які володіють фактичним матеріалом, представників архітектури, охоронців культурної спадщини. Варто, щоб члени комісії представляли багато профілів, спиралися на доказову і наукову базу і працювали з конкретними реаліями», - пояснила депутат.

Тому комісія ухвалила рішення доручити управлінню архітектури сформулювати рішення про створення фахової комісії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
читач Показати IP 17 Червня 2014 15:14
немає чиновникам чим зайнятися .....
?! Показати IP 17 Червня 2014 15:42
Констанкевич готують на мера ?
Лучанка Показати IP 17 Червня 2014 16:02
Ну, непевно, це найнагальніша потреба сьогодення: перегляд назви вулиць. А якими вулицями ми ходимо, їздимо, чи освітлюються вони, чи по них дійсно можна пройти, чи пропливти, це напевно наших депутатів не обходить. Виготовлення нових табличок на разі також буде потребувати коштів, ну де ж їх узяти?!
читач до лучанки до Лучанка Показати IP 17 Червня 2014 16:05
правду говорити .... дуже актуаль а маршрутки як знизити ціну так ні не потрібно а вулиці нові таблички актуально цни вгору а зарплата мінімаль будемо ходити назви вулиць зате читата вкрай важливо ............
Читачам і лучанам до читач до лучанки Показати IP 17 Червня 2014 16:45
Це все потрібно робити комплексно. Це не сесія міськради, а профільна комісія. Тому там вони справи ліхтарів і цін не вирішують. Взагалі, наскільки мені відомо, пропозиції по "цінах у маршрутках" - справа виконкому і потім - депутатів
люся до Лучанка Показати IP 18 Червня 2014 10:07
а людям документи переробляти!!!!!!!! коли це закінчиться?
Горохівець Показати IP 17 Червня 2014 16:26
Пропоную одну з вулиць перейменувати на "Ім. "Путіна Ху.... ла-ла"
папа Карло до Горохівець Показати IP 17 Червня 2014 17:21
А одну з площ назвати іменем Буратіна)))))))))))
Anonymous Показати IP 17 Червня 2014 17:49
накой хр*н нам вообще названия улиц ? давайте в цифрах всё называть ... вот например пр Воли назовём центр авеню 1 и так в таком духе ... в Токио в таком мегаполисе вообще есть много улиц без названия ... и ничё люди живут...
Patrik Показати IP 17 Червня 2014 18:16
Прошу мені вибачити, але як каже древнє украінське прислів'я: "Собака, як не має що робити, то я..я гризе"... Так і наша місцева влада.
вова Показати IP 17 Червня 2014 23:24
1,2,3,4,5 я пишов вулиці шукать
я до вова Показати IP 17 Червня 2014 23:26
саба лает караван идьот
рома Показати IP 17 Червня 2014 23:25
де вулиця Царя Януковича?
бася до рома Показати IP 18 Червня 2014 08:12
в гараджі