USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

18 грудня: події, факти, дні народження

18 Грудня 2013 00:01
День народження 18 грудня святкує волинський художник, член Національної спілки художників України Микола Рубан (на фото) та депутат Луцької райради Мирослав Філозоф.

«ВН» вітають іменинників та бажають довголіття, успішної праці та безмежної наснаги.

Сьогодні - Міжнародний день мігранта. Цього дня в 1990 році була прийнята Міжнародна конвенція про захист прав всіх трудящих-мігрантів і членів їх сімей. Асамблея підкреслила необхідність прийняття подальших заходів для забезпечення дотримання прав людини та основних свобод всіх мігрантів. Міжнародне співтовариство має приділяти більше уваги значній кількості мігрантів, що опинилися в скрутному становищі далеко від дому і які потребують допомоги і захисту. Відповідно до оцінок експертів, кожен тридцять п'ятий житель планети є мігрантом, який живе і працює за межами своєї країни. Мігранти є серед населення всіх країн.

Іменини за православним календарем святкують Захар та Сава.

Хроніка «ВН»:

Торік надзвичайники на Волині вивільнили із снігових заметів 105 транспортних засобів.

Два роки тому «ВН» розповіли, як Луцьк готується до Нового року.

А 2010 року «ВН» повідомляли, що російський культурний центр у Луцьку назвали на честь Віктора Чорномирдіна.

Чотири роки тому на біл-бордах Луцька збиралися шукати «порнушку».

18 грудня 2008 року під стінами Луцької міськради відбувався пікет.

Народилися:

У цей день народилися український письменник, режисер, драматург Микола Куліш, український письменник, племінник Лесі Українки Юрій Косач, англійський фізик, який відкрив електрон, лауреат Нобелівської премії 1906 року Джозеф Томсон, маляр-імпресіоніст з нахилом до ліризму і неовізантист, за фахом фізик-хімік Петро Холодний, німецький та європейський політик, канцлер ФРН (1969-74), лауреат Нобелівської премії миру Віллі Брандт, український фізик Віктор Бернацький, російський актор і співак Ігор Скляр, російський актор кіно й цирку, клоун Юрій Нікулін, український поет Олександр Богачук, російський телеведучий, автор програми «Що? Де? Коли?» Володимир Ворошилов, американський кінорежисер, дворазовий лауреат премії «Оскар» Стівен Спілберг, поет, перекладач Наталія Горішна, український письменник Борис Ткаченко, американська поп-співачка, володарка п'яти премій «Греммі» Кристіна Агілера, український хімік-неорганік, ректор Київського університету у 1985-2008 роках, академік НАНУ, Герой України Віктор Скопенко, американський кіноактор Бред Пітт, українська письменниця та сценаристка Марина Соколян, українська спортсменка Анжела Балахонова.

Сталося:

1890 — у Лондоні відкрили першу у світі підземну електрифіковану залізницю (метрополітен). Перед тим поїзди метро рухали паровози.

1920 — Раднарком УРСР ухвалив постанову «Про облік музичних інструментів» — один із нормативних актів, за якими переслідували кобзарів.

1940 — в Третьому Рейху затвердили директиву № 21 («план Барбаросса» — кодова назва плану нападу Німеччини на СРСР).

1958 — американці провели перший сеанс передачі голосу через супутник.

1972 — президент США Річард Ніксон віддав наказ про бомбардування Північного В'єтнаму. Операція тривала 11 днів, загинуло 1600 цивільних людей.

1998 — вперше за 130 років Палата представників Конгресу США почала слухання з імпічменту американського президента — Білла Клінтона (за неправдиві свідчення у ході сексуального скандалу з Монікою Левінскі).

2007 — Юлія Тимошенко стала прем'єр-міністром України. На пленарному засіданні Верховної Ради України за неї віддали голоси 226 народних депутатів України від парламентської коаліції БЮТ та НУ-НС.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus