USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

У Луцьку – проти «кредитного рабства»

20 Травня 2015 21:00
У Луцьку протестувальники зібралися під стінами Луцького міськрайонного суду Волинської області з вимогою звільнити їх від так званого «кредитного рабства». Акція відбулась сьогодні, 20 травня.

Нагадаємо, раніше представники кредитного майдану просили у волинських депутатів звернутися до народних депутатів, аби ті прийняли поправки до законопроекту «Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню», який прийняли у першому читанні. Таке прохання висловила ініціативна група волинських позичальників з валютних кредитів, або ж «кредитного майдану». Активісти вважають, що законопроект, який розглядають депутати, ще більше затягує зашморг кредитної кабали.
Окрім цього, 20 квітня 2015 року у приміщенні обласної ради відбулися збори валютних позичальників Волині, під час яких активісти просили обранців громади допомогти їм у боротьбі проти свавілля банків.

«Чому ми зібралися біля суду? Бо ми просимо про те, щоб суди дотримувались Конституції і не приймали судових позовів від фінансових махінаторів – банків. Тим паче, що господарями цих банків є росіяни. Що ж виходить? Що ми повинні виплатити для них гроші, які, своєю чергою, витратять проти наших бійців в АТО», – розповідає представник заступника координатора кредитного майдану на Волині В’ячеслав Мічульський.
У кожного з присутніх на акції протесту є судові позови по банках, які заборонили відкриті слухання, буцімто тому, що суд – це державна таємниця.

«Кожен із нас сповна виплатив свій кредит, однак, фінансові установи вимагають, аби ми переплачували 20% по кредитах. Скажу по собі, я взяв у кредит 63 тисячі доларів, 73 я виплатив згідно із банківським рахунком, але на цьому все не скінчилось. Банк вимагає у мене заплатити додаткові 33 тисячі доларів пені. Підвищили відсотки, хоча брали ми кредити під зовсім інші.

Про зміну розміру кредитної ставки повідомляли, але, згідно із законом, змінювати її розмір без нашої згоди права ніхто не мав. Особисто в моєму випадку «Приватбанк» змусив мене платити 1500 доларів штрафу, при цьому не повідомивши про додаткові нарахування. Виходить, коли я прийшов платити кредит, мені сказали, що коштів не візьмуть, доки я не виплачу штрафу за невелику прострочку. Після цього я перестав платити гроші банку взагалі», – продовжує ділитися наболілим пан В’ячеслав.

Згідно зі списками «валютних майданівців», на Волині є 88 людей, які також потрапили у кредитне рабство. Найцікавіше, що 50 % – це ті люди, які і не знають про існування кредитного майдану.

«Але вони повинні розуміти, що ми стоїмо не тому, що не хочемо платити кредити – ми їх уже давно виплатили», – резюмував протестувальник і зауважив, що долучитись до активістів можна у соцмережах або за номером телефону 0980652677 (В’ячеслав Мічульський)
До акції протесту доєдналась і лучанка Валентина, яка не виплачує пеню на кредит уже протягом чотирьох місяців. На її думку, курс валют не відповідає нинішній економічній ситуації в країні.

«Держава від нас відхрестилася, то чому ми повинні брати цю ситуацію на себе? Тому й висловлюємо протест. Сьогодні в суді розглядають справи по «Приватбанку». Там все куплено. Я брала у кредит 54 тисячі доларів, 70 тисяч я уже виплатила. А ще 40 тисяч я винна. Повірте, під стінами суду стоїть цвіт нації. Ми не бомжі, маємо вищу освіту, піднімали власні справи на своїх же плечах. Протягом півтора року жодних законів щодо нас не прийняли. Ми бачимо меморандуми, мораторії, але це абсолютно нічого не дає. Людей як пресували, виселяли на вулиці, так і продовжують це робити», – каже жінка.
Протестувальники наголошують, що сьогодні вимагають лише справедливого рішення суду, однак уже завтра планують виїжджати на Київ для того, аби домогтися повторного розгляду закону у другому читанні.

«У Києві люди вже голодують. Якщо потрібно буде використати радикальні заходи, ми їх використаємо», – обіцяють лучани.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 35
Анонім Показати IP 20 Травня 2015 21:04
Нє, то класно, позичити гроші, а потім вимагати, щоб їх списали. А що робити будете, як вийдуть ті, кому цих грошей не віддадуть?
реаліст Показати IP 20 Травня 2015 21:21
Як брали кредити, то думали що самі хитрожопі...
Отакої Показати IP 20 Травня 2015 21:21
Самі брали в доларах, а тепер на всіх хочуть повісити.
876 до Отакої Показати IP 20 Травня 2015 22:21
підтримую!!!!!!!!!11
Лучанка Показати IP 20 Травня 2015 21:31
А до чого тут ці незрозумілі плакати...Що вони ними хотіли сказати!?
Анонім до Лучанка Показати IP 20 Травня 2015 22:23
Напевно вважають, що банки -шахраї, хоча чому, отримали кошти, а повертати, ні, це ще хто шахрай.
алекс до Анонім Показати IP 20 Травня 2015 22:44
сам в этой шкуре не был а старается обо.рать.мы до 2015 выплатили кредит вдвое - умник хре....и платили по 5.05-8-10-12-14-15-16 за у.е.но по 22 не хочет а не может.хотя вам этого не понять - увы.
444 до алекс Показати IP 20 Травня 2015 22:56
я не дебіл в такій шкурі бути,легкої поживи- не шукаю
липа до 444 Показати IP 21 Травня 2015 06:46
те, Кто брал кредиты исходил из условий, которые перед ними ставил банк. Никто не расчитывал, что условия по ходу будут меняться.
Ага до липа Показати IP 21 Травня 2015 09:20
А умови і не змінилися. Брали в долларах - то і віддавайте в долларах. А його вартість - це вже банк не хвилює. В договорі все прописано, потрібно було читати, перед тим як підписувати. Коли брали кредит, нікого не цікавило, чому у гривні було 24%, а в уе - 12%? Чи може всі, хто брав кредит у валюті, в ній зарплату отримують? А тепер стадо "майданить", бідні ми нещасні, обманули нас. Хто вас обманув і в чому? Чому тепер тупість купки людей повинна компенсуватися з бюджету, тобто з податків які ми всі платимо?
До Мачульського Показати IP 20 Травня 2015 22:00
Ти подумай що ти сказав, ЩО СУД-ЦЕ ДЕРЖАВНА ТАЄМНИЦЯ. ЦЕ КАПЕЦЬ ПРО ЩО З ТОБОЮ МОЖНА ГОВОРИТИ!
позичальник Показати IP 20 Травня 2015 22:01
якщо для лучанки слова Монтеня незрозумілий плакат мені іі шкода . А як вам пані лучанко плакат "ми прагнемо змін" чи "stop вибірковому правосуддю" ,що теж незрозуміло? А вгадав вас пані лучанко тішить те що хтось з вини держави попав! Справжня украінська ментальність!
777 до позичальник Показати IP 20 Травня 2015 23:46
читайте уважно статтю
лучанин Показати IP 20 Травня 2015 22:10
звертаюсь до того примату який дибілом називае сивого чоловіка сьгодні в Ліпінах що день відкритих дверей іди помийся чудо і читай книжок
до тебе до лучанин Показати IP 20 Травня 2015 22:33
той сивий чоловік брехун і провокатор, а ти півник обскубаний чи курочка обшарпана! А звідки ти про день відкритих дверей знаєш? Я тебе туди без черги запроторю, і навіть примусове лікування оплатити зможу! Ти в піря вібралось село без сільради і думаєш тобі море по -коліна, необтесене створіння! Піди горло прополощи, і тільки тоді кукурікай!!!!!!!
до лучанина до лучанин Показати IP 21 Травня 2015 00:03
Ти тільки обзиватись вмієш, піди краще грамоти навчися! Чи ти можливо з циганського табору втікло? Повтори правила правопису з української мови! Ставлю тобі сьогодні 01 бал! Стидоба!
ку Показати IP 20 Травня 2015 22:36
До валютних позичальників, шановні а чого коли в 2009 році вам дозволили перевести валюту у гривню по курсу 8 ви мовчали і не переводили, а тепер вимагаєте по 8 платити, це що за цирк вам суд винний що ви договори підписували? Тепер про процентну ставку, якщо ви брали кредити 2007-12 роках то шо ви там кричите про її зміну тоді закон це дозволяв робити от і в договорах це прописували, а як відомо договір дорожче грошей, треба було перед його підписанням добре зєнькі відкривати і добре його вичитувати, ви пішли на ризик взявши валютні кредити і програли так що СЕ ЛЯ ВІ ПАНОВЕ.
555 до ку Показати IP 20 Травня 2015 22:43
так точно! погоджують на 100 балів!
+1 до ку Показати IP 21 Травня 2015 12:27
Так по кредитах же тільки лохи платять, ви не знали? Наш сильно хитропопий народ думає, що він постоїть з плакатами, і йому борг взагалі банк спише. Стоять там, як правило ті, хто вже давно забив на оплату і не збирається цього робити. Ні про який компроміс із банками мова не йде.
1234 до ку Показати IP 21 Травня 2015 18:42
Шановний, а нам не дозволили перевести, а вам дозволили? І листи писали, і на зустрічі ходили, все одно не дозволили (((
той хто має кредит до ку Показати IP 21 Травня 2015 22:29
Ми вимагаємо не по 8, а по 5
лучанин Показати IP 20 Травня 2015 22:59
000 555 такі знаки на півнях в піддубцях один дід ставив Чесно
до лучанина до лучанин Показати IP 20 Травня 2015 23:04
про себе говориш, на своїй шкурі спробував
до лучанина Показати IP 20 Травня 2015 23:05
В твоїй чесності не сумніваюсь!
психіатр Показати IP 20 Травня 2015 23:20
дуже гарна дискусія БРАВО! Не дай бог війна ви ж один одному в спину будете стріляти! я на стороні позичальників ,адже реакція тих кого дійсно треба лікувати просто кумедна 555 і вам подібні ви дісно хворі мені вас шкода ! Добраніч
??!! до психіатр Показати IP 21 Травня 2015 00:36
ну так, їм перерахувати а решту з держбюджету? тобто з твоєї і моєї кишені? - я кредит не брав.
До психіатра Показати IP 20 Травня 2015 23:43
А я на іншій стороні! А що тепер психатри ставлять діагнози, і призначають лікування в режимі онлайн? Ви напевно ПЕРЕПРАЦЮВАЛИ! Ви напевно недуже кваліфіковай фахівець. Стріляти не будемо-кримінальна відповідальність, але пірячко поправимо, самовпевненим пернатим! Відпочивайте лікарю, відпочивайте, добраніч! А завтра на свіжу голову приймайте клієнтів, від сьогоднішнього дня у вас буде черга (на фото), запамятайте ці обличчя. Спокійної вам ночі і гарного дня. Ваша допомога потрібна кредитному майдану!!!!!!!!!!!
))))) Показати IP 21 Травня 2015 10:26
Все ж таки національна тварина українців-ЖАБА. От я сидів собі, як щур в кожусі, ні мети, ні прагнень, ні само собою розуміється, кредитів, а зараз щасливий до нестями, що в людей, які щось хотіли змінити в своєму житті, брали кредити, запускали проекти, створювали робочі місця та й платили і відсотки, і комісію, і тіло кредиту до певного моменту. Люди, схаменіться, не буде краще життя якщо ми не перестанем підтримувати один одного. Невже ви не бачите, що робиться в країні, коливання курсу просто немислиме,якщо кредит брався по курсу 5 грн за дол, о що ми маємо сьогодні?!!!! І повірте, бандити і олігархи кредитів не брали, а якщо й брали, то з правом не віддавати.
123 до ))))) Показати IP 21 Травня 2015 14:03
Підтримую на всі 100%
аяяй Показати IP 21 Травня 2015 14:18
все одно держава повинна якось підтримати цих людей
Саме так до аяяй Показати IP 21 Травня 2015 19:19
Я теж так вважаю. Держава повинна взяти гроші з бюджету, який ми наповнюємо нашими податками, і повністю погасити борг валютних позичальників перед банками. Більш того, я закликаю Вас особисто і кожного взяти хто скільки зможе у валюті із своїх домашніх збережень, і піти роздати мітингуючим, і тим самим зробити власний внесок у погашення їх кредиту. Це буде по людськи і по християнськи.
михаил Показати IP 22 Травня 2015 22:42
нечего брать деньги у государства. пусть банки платят деньги. банки - это бандиты. они нарушили конституцию Украины (ст. 99). Конституцию принимал народ Украины. Банки не только должны простить кредиты, но и заплатить компенсацию. Они думают, что сила на их стороне, но они ошибаются. Еще немного и народ сметет эти банки. Во многих договорах банки подделывали подписи клиентов. клиенты подписи банков не подделывали никогда. Так никто и не может дать оценку: какое же наказание заслуживает банк за подделку подписи. Итак, банки нарушили конституцию и подделали подпись. Так кто бандиты и мошенники.
wanted Показати IP 10 Червня 2015 00:17
А ДЕ СКУНС І МІШАНЯ? Можливо бригада з Ліпін забрала?Треба передачку організувати!
) Показати IP 17 Жовтня 2016 13:01
Ви пишете про те, що ми повинні віддавати за кредиторів свої кровні податки. Більшість наших податків іде в карман на витрати наших можновладців. Так краще хай підуть на підтримку тих кредиторів, які попали у біду. Ті що пишуть гадості і підбурюють людей сваритись, спеціально навчені люди. Не забуваймо що ми ЛЮДИ!