USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Відреставровані ікони ХІХ століття повернули на Волинь

16 Червня 2017 09:25
У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї презентували відреставровані сакральні музейні пам`ятки: ікону невідомого майстра «Святий Миколай» ХІХ ст., єпитрахиль ХІХ ст. і двосторонній лист невідомої особи до «улюбленого свого сімейства» 1870-1890 років, пише «Район.Камінь-Каширський».

Загалом, ще чимало предметів фондової колекції, що належать до державної частини Музейного фонду України, потребують втручання фахівців-реставраторів, – повідомляє Наталя Пась.

Ікона «Святий Миколай» із Запруддівської Свято-Успенської церкви знаходилася в аварійному стані, тому була відправлена на дослідження і реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України в Києві. Майже три роки працювали фахівці над її збереженням: було закріплено фарбовий шар, видалено забруднення, поверхню вкрито спеціальними мастиками і лаками, не порушивши при цьому її автентичного вигляду.

Віднині відвідувачі музею мають змогу оглянути ікону святого Миколая – образ, який вже отримав статус меморіального, бо пов`язаний з історією проживання в селі Запруддя Камінь-Каширського району на початку ХХ століття тітки Лесі Українки по батьковій лінії Олени Антонівни Тесленко-Приходько. Садиба знаходилась недалеко від сільської церкви й сюди, без сумніву, приходили члени Косачівської родини. Існують перекази, що вони навіть робили значні пожертви на церкву. Хіба могла обійти образ святого Миколая Олена Пчілка, мати хворої на той час Лесі Українки, не піднісши молитов до Миколая-Чудотворця за здоров`я своєї доньки...
Цікава історія сталася під час реставраційних заходів ще одного музейного предмету – фелоні ХІХ ст. із Раків-Ліської Свято-Благовіщенської церкви: знімаючи ікону, були знайдені зім`яті фрагменти аркуша, який представляв собою лист 1870-1890 років невідомої особи до «улюбленого свого сімейства». Із тексту довідуємося, що автор листа – людина побожна і благочестива. Відреставрований аркуш також знайшов місце в експозиції музею.
Оглянути відновлені музейні пам’ятки прийшли священики, колеги, громадськість. Звісно ж, основне призначення ікони – молитовне, тому логічним було звершення Акафісту до святого Миколая.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus