USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

24 січня: події, факти, дні народження

24 Січня 2014 00:01
День народження 24 січня відзначають головний редактор газети «Луцький замок» Віктор Трофимчук, історик і педагог Володимир Баран (на фото), депутат Луцької райради Надія Шкоропад, завідувачка ДНЗ №2 міста Луцька Людмила Назаренко, депутат Волинської обласної ради Валентина Блінова.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх і бажає їм добра, любові і доброго здоров’я.

Наша хроніка:

Торік ми повідомляли про те, що дітей до дитсадків реєструватимуть за допомогою електронної системи.

Два роки тому Борис Клімчук представив нового начальника «чорнобильського» управління облдержадміністрації.

У 2011 році у центрі Луцька поміняли організацію дорожнього руху.

2009 року місцева влада мала виділити земельну ділянку для будівництва оптового сільськогосподарського ринку.

Народилися:

Цього дня народилися прусський король Фрідріх II Великий, французький драматург і публіцист, комедіограф Бомарше, німецький авіаконструктор Ернст Гайнкель, німецький письменник Ернст Гофман, радянський кінорежисер, лауреат п'яти Сталінських премій, народний артист СРСР Михайло Ромм, радянський кіноактор і режисер Андрій Тутишкін («Весілля в Малинівці», «Вільний вітер», «Шельменко-денщик»), український письменник-сатирик, артист розмовного жанру, публіцист Євген Дудар, український письменник, перекладач, науковець, кандидат філологічних наук Юрій Покальчук, радянський естрадний співак, тенор, зірка 1960-1970-х Валерій Ободзінський («Эти глаза напротив», «Мелодия»), американський кіноактор Джон Белуші, російський музикант, альтист, диригент Юрій Башмет, український письменник, поет, перекладач Олександр Ірванець, німецька кіноакторка Настасья Кінскі, американська актриса і модель англійського походження, найбільш відома завдяки серіалу «Самотні серця» Міша Бартон, український футболіст Віталій Мандзюк.

Сталося:

1848 — Джеймс Маршалл знайшов золотий самородок у Каліфорнії. Це відкриття призвело до того, що на наступний рік вся Америка була охоплена «золотою лихоманкою».

1861 — У Петербурзі вийшов перший номер українського щомісячника «Основа».

1907 — В Англії організовано перший скаутський загін.

1918 — Центральна Рада проголосила IV Універсал, підписаний ще 22 січня, про повну незалежність України.

1922 — учитель Кристіан Нельсон, який емігрував до США з Данії і відкрив у містечку Онава (штат Айова) крамницю солодощів, отримав патент на ескімо.

1923 — У Харкові створено Спілку пролетарських українських письменників «Гарт».

1931 — у Москві заснований театр «Ромен», найстаріший з нині діючих циганських театрів.

1944 — почалася Корсунь-Шевченківська наступальна операція радянських військ.

1967 — Мао Цзедун наказав армії мобілізуватися для захисту культурної революції.

1984 — випущено перший персональний комп'ютер Apple Macintosh, що використовує графічний інтерфейс користувача і комп'ютерну мишу, замість стандартного на той момент інтерфейсу командного рядка.

1993 — в Україні зареєстрований Конгрес українських націоналістів.

1992 — Королівство Нідерланди, Королівство Лесото, Республіка Малі, Республіка Кабо-Верде визнали незалежність України. Україна встановила дипломатичні відносини з Австрією і Францією.

2005 — перший робочий візит президента Віктора Ющенка до Москви.

2010 — фантастичний бойовик «Аватар» Джеймса Камерона, знятий у форматі 3D, став найкасовішим фільмом в історії. Цього дня за показниками бокс-офісу він обігнав камеронівський «Титанік», що мав касу 1,843 мільярда доларів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus