USD 39.75 40.09
  • USD 39.75 40.09
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.92

Цьогоріч у Луцьку вперше не набиратимуть російськомовні класи

19 Червня 2018 07:00
Відкриття перших класів мовами нацменшин (зокрема російською) не заплановане у Луцьку та Волинській області через відсутність запитів батьків щодо цього.

Луцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5 вперше не набиратиме учнів у російськомовні класи. Про це журналісту ІА "Конкурент" розповів директор навчального закладу Валерій Півницький.

За його словами кількість дітей, які навчались у російськомовних класах, останнім часом була досить мала. Для прикладу, цьогоріч школа випускає п'ять дітей, які навчались російською мовою. Минулого року таких випускників було сім. Нині заяв від батьків дітей на навчання російською мовою взагалі немає.

"Звернень щодо навчання у російськомовному класі на моє ім'я, як директора, не надходило. Однак на навчання в україномовному класі вже є 110 заяв", - зазначив Валерій Півницький.

Директор каже, що у зв'язку з новими змінами в законах про освіту батькам немає сенсу віддавати дітей в російськомовні класи в початкову школу, коли з п'ятого класу навчати мають державною мовою. До того ж в дитячих садочках навчають дітей суто українською мовою.

У відповіді на запит управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації повідомило, що в області лише 5 школа проводила навчання мовою нацменшин (російською).

Відтак на Волині на новий навчальний рік (2018-2019) відкриття перших класів мовами національних меншин не заплановано у зв'язку з відсутністю запиту батьків щодо навчання їхніх дітей мовами нацменшин.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Дмитро Показати IP 19 Червня 2018 07:33
НАРЕШТІ !!!!!
Віка до Дмитро Показати IP 19 Червня 2018 20:40
Що нарешті?! В нас у гаманцях грошей побільшає чи може тарифи зменшаться? В країні війна, розбрат, люди збідніли далі нікуди, та ні - ми святкуємо "велику перемогу" - не буде на Волині російськомовних класів. Бридко , чесно кажучи, радіти розквіту нацизму.
Саша до Віка Показати IP 28 Липня 2018 23:33
Якщо тебе турбує тільки твій гаманець і тарифи, то не має турбувати "розвиток фошизму-нацизму". Думай про своє собаче життя худобо і не переживай про ноцизм. Від цього тарифи не зменшаться.
Лучанка Показати IP 19 Червня 2018 07:58
Абсолютно правильно! Для чого дітям знати російську мову? Для збирання трускавок у Польщі, на будівництві у Німеччині чи догляду за літніми людьми в Італії вона не потрібна. Україна ж - це Європа...
Правда Показати IP 19 Червня 2018 08:50
Все робиться дуже " розумно" для єдності країни...Щоб одна частина країни остаточно перестала розуміти іншу....
Пеця до Правда Показати IP 19 Червня 2018 12:10
Хай руськогаварящіє вчать українську мову якщо хочуть жити в Україні а ні то чумадан-вокзал-расєя!
123 до Пеця Показати IP 19 Червня 2018 12:31
"Чумадан"- це якою мовою? Українською - "валіза", російською "чемодан". "Руськоговорящие"- це теж якась ваша, штучна мова. УКраїнською -те, що Ви хотіли написати - "російськомовні", російською - "русскоязычные". Може це Вам потрібно якусь , хоча б одну, мову підучити?
MK Показати IP 19 Червня 2018 09:24
Лучше, чтобы вообще знали поменьше. Рабам хватит и языка жестов.
ярощук-хрущев-брежне Показати IP 19 Червня 2018 11:08
из всех построенных при совке 26 школ в Луцке было 3 русских - 5, 8 и 9., Остальные украинские. Хотя говорят "мову прыгничувалы"... Хотя книг на украинском больше, чем при совке никогда в Украине не издавалось. Напарили народу "национализм". Население с 51 млн. при совке, а стало 45 млн. (это с Крымом и Донбассом). А только за январь-май в Украине вымерло 82 тыс. человек., и молодежь бежит...Разделяй и властвуй! Самоуничтожение
Пеця до ярощук-хрущев-брежне Показати IP 19 Червня 2018 12:08
То всьо Путєн винний ск*тиняка!
Одесит до ярощук-хрущев-брежне Показати IP 30 Липня 2018 12:11
А у нас в Одесі жодної україномовної школи не було, хоча українців в місті 60%. Так пригнічували чи ні?
уважний Показати IP 20 Червня 2018 09:46