USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.98

У Луцьку розбирають стелу Героїв Радянського Союзу

23 Березня 2016 14:46
Зі стели Героїв Радянського Союзу в обласному центрі Волині зняли таблички з іменами військових, щоб перенести їх в музей. Саму ж залізобетонну конструкцію повністю демонтують.

Сьогодні, 23-го березня, працівники ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» зняли всі іменні таблички з пам’ятної стели, яка розташована на розі вулиць Шопена та Огієнка.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що ця споруда потрапила в зону будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з офісами ЖК «Центральний», забудовником якого є ТзОВ «Волиньбудіндустрія». До слова, у цьому ж таки будинку придбав дві двокімнатні квартири народний депутат Ігор Лапін. У листопаді минулого року стелу Героям Радянського Союзу почали розбирати, однак згодом усе повернули на місце.

Робітники із «Луцькспецкомунтранс» розповіли у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини, що до роботи ставляться бережно, тому зняли таблички без пошкоджень, хоча, зауважили, що одна вже була побита вандалами. Щодо самої конструкції, на якій були таблички, то її мають повністю знести.

Переносити стелу будуть у регіональний музей українського війська та військової техніки. Для нової пам’ятки історії вже виділили місце, розповідає директор Ігор Пасюк, втім якою вона постане заново – не знають.

«Відповідно до рішення сесії Луцької міської ради, депутати прийняли рішення перенести стелу Героїв Радянського Союзу. Втім, обранці не ухвалили рішення перенести пам’ятку на територію Меморіалу Вічної Слави. Хоча, як на мене, це було б доцільно.

Зваживши на ситуацію, я проконсультувався з керівництвом Національного військово-історичного музею України. Як наслідок, завдяки рішенню департаменту соцполітики Міністерства оборони України, музейники вирішили забрати стелу до нас», - пояснює Пасюк.

Із його слів, стелу встановлять поблизу танка Т-34, який був у боях під час другої світової війни. Вона стоятиме вздовж паркану біля вулиці Шопена та займатиме площу приблизно 6 метрів на 2 метри.

Втім, додає директор музею, що плану-креслення для встановлення нової експозиції немає.

«Стела буде дещо іншого варіанту, адже приберуться «георгіївські» стрічки й центральна табличка, бо їх розбили вандали. Втім, я вважаю, що такі дії аморальні. Ми теж подібне колись переживали, коли скидали пам’ятники царів, полководців, історичних діячів. А ця стела увіковічнює пам’ять людей, які справді боронили нашу землю»,- наголошує краєзнавець.

Зауважимо, як додав директор музею Ігор Пасюк, що всі роботи з демонтажу, перевезення та встановлення ведуться за кошти забудовника.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 50
1 Показати IP 23 Березня 2016 15:02
коментар було видалено
33 квартал до 1 Показати IP 24 Березня 2016 00:20
стыд и позор!!!Это будет пример сейчас живущим,что завтра забудут нынешних героев.
Макс Показати IP 23 Березня 2016 15:05
Нелюди
123 до Макс Показати IP 23 Березня 2016 17:29
Наробили шуму - бачиш-но, памятник розбирають!! А ніхто не памятає, в якому він стані завжди був (навіть до революційних подій)?! А?! Зарослий кущами і недогляджений!!!! А тут бачиш - спохватилися! Тепер всім ввижається вандалізм і наруга над історією! Перенесення - це єдиний шанс для цього пам'ятника бути оновленим і облагородженим! Де ж ви раніше були "праведные-негодующие" - прибрати сміття з-під памятника не було кому? Слів немає... Честь і шана тим людям, які захищали нашу землю від фашизму в усіх його проявах!
Лучанин Показати IP 23 Березня 2016 15:09
Самий перший вандал - це забудовник. Низькоморальні люди.
Ігор до Лучанин Показати IP 23 Березня 2016 15:50
Забудовник - Нікітюк
Анонім Показати IP 23 Березня 2016 15:18
Немає слів..
Гв. рядовой Показати IP 23 Березня 2016 15:36
Если бы, не эти ГЕРОИ, Украины не было !
Анна Показати IP 23 Березня 2016 15:41
проект «Україна Європеська – діяльність Центру ЄІ в м. Луцьку»
Анонім Показати IP 23 Березня 2016 15:43
Провокативний заголовок статті. Стелу не розбирають, а переносять.
Нонім до Анонім Показати IP 23 Березня 2016 16:13
Стелу не переносять, а саме розбирають, а переносять лише таблички! Тобто її не буде вже в такому стані як вона була. До того ж вона абсолютно нікому там не заважала. Люди, які не поважають свою історію, яка б вона не була, і не роблять висновки, майбутнього не мають. І це не мої слова.
Нонім до Анонім Показати IP 23 Березня 2016 16:14
Стелу не переносять, а саме розбирають, а переносять лише таблички! Тобто її не буде вже в такому стані як вона була. До того ж вона абсолютно нікому там не заважала. Люди, які не поважають свою історію, яка б вона не була, і не роблять висновки, майбутнього не мають. І це не мої слова.
ЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 5 Травня 2016 15:14
Щоби стеллу перенести її спочатку потрібно розібрати!
СЛОВ'ЯНИ Показати IP 23 Березня 2016 15:43
Нічого святого . . . . Усе забули . . . . Наші діди та прадіди перевертаються . . . . Нелюд. . . . . . и . . . . . Як усе забувається . . . Куди ми котимся . . . . Навіть століття не прошло . . . .
Анонім Показати IP 23 Березня 2016 15:44
З самого початку писав не буде там ніякої стели. Бо там для бариг запланований виїз і не гоже панам до авта ходити на стоянку, подумаєш якась стела, якась память про людей. Так само як не гоже судді перед вікнами зупинку з біднотою бачити.Для хапуг нічого цінного нема в цьому світі і в цьому місті. Оце лучани ще раз подякуйте собі за правильний вибір, за мера, за ставлення до себе, бо ви як були холу.ми такими і залишитесь.
ХХХ Показати IP 23 Березня 2016 15:57
Чого вже ниєте. Вам же ш написали куди перенесуть дані таблички. А то роблять з мухи слона. Наче могили рухають.
Мадам Показати IP 23 Березня 2016 16:00
А Лапіну не будуть снитися Герої???
Гаврило до Мадам Показати IP 23 Березня 2016 16:51
Йому тiльки бабки сняться....
танкист Показати IP 23 Березня 2016 16:00
Такими дїями точно дочікаються Путина...
ПТУРС до танкист Показати IP 23 Березня 2016 16:58
Ти краще свого психіатра дочекайся...
психіатр до танкист Показати IP 23 Березня 2016 18:38
Ми тебе вже з путлером давно чекаємо, пора на процедури
до лучан Показати IP 23 Березня 2016 16:19
Не буду писатии про аморальність таких дій, адже це те саме що переконувати вовка не чіпати ягняти - звіриний оскал сучасних горе-бізнесменів видно. Найкращою реакцією громадськості стало б ігнорування купівлі квартир у цьому будинку.
Пр Показати IP 23 Березня 2016 16:21
Позор Луцьку
СЛОВ'ЯНИ Показати IP 23 Березня 2016 16:28
Нічого св@ того . . . . Усе забули . . . . Наші діди та прадіди перевертаються . . . . Нелюд. . . . . . и . . . . . Як усе забувається . . . Куди ми котимся . . . . Навіть століття не прошло . . . .
Яна Показати IP 23 Березня 2016 16:32
Пане Романюк!Вам це ще люди пригадають!
Я Показати IP 23 Березня 2016 17:02
коментар було видалено
Лучанин до Я Показати IP 23 Березня 2016 17:07
Не забувайте про Гаразджу,там також е алея Героїв.
Лучанин Показати IP 23 Березня 2016 17:02
Ганьба!Кому поперек ситого рила стали Герої?Не забувайте панове що в Гаразджі також е алея Героїв.
ольга Показати IP 23 Березня 2016 17:12
Ще раз переконуєшся, що світом правлять гроші, і наші чиновники-брехуни. Скоро на меморіалі побудують який-небудь карабас.....А меру подобається.....Хапуги, схаменіться!!
Вітя Показати IP 23 Березня 2016 17:15
Люди, які не дорожать минулим, не мають права на майбутнє, ці герої захищали свою землю, а ці дебіли добивають свою державу своїм цинізмом та злодійством, потвори.
Вітя Показати IP 23 Березня 2016 17:15
Люди, які не дорожать минулим, не мають права на майбутнє, ці герої захищали свою землю, а ці д*біли добивають свою державу своїм цинізмом та злодійством, потвори.
старец Показати IP 23 Березня 2016 17:16
коментар було видалено
о Показати IP 23 Березня 2016 17:35
незабаром і меморіал рознесуть- не здивуюсь, така ділянка для будівницва!!!
калькулятор Показати IP 23 Березня 2016 19:31
Соромно за місто у якому я живу. Люди віддали найцінніше - своє життя, визволяючи Волинь. А ми, нащадки, ставимо постаменти у закуток, на задній двір... Сумно
вірянин УПЦ Показати IP 23 Березня 2016 21:22
А! Нове сито на кілочку! Сьогодні в "моді" Небесна сотня:завтра і про них забудуть! Наших Дідів і прадідів в окопах воші доїдали,вони принесли в жертву ради нас свою молодість,кохання і життя! Що Вони,18,19-літні бачили? Нічого доброго!... За це їх у закуток...Сумно...
Панас Показати IP 23 Березня 2016 21:38
Давно пора те чудовище советске тіпа стели викинути на смітник, хай не портить обзор гарного міста.
123 до Панас Показати IP 23 Березня 2016 23:01
Це тебе треба на смітник
Вєтєран Показати IP 23 Березня 2016 21:56
Деди ваєвалі!!! Гарний сюжет для "Раша тудей". Напроти, на меморіалі, місця валом, хай там поставлять. Нема чого з мухи ліпити слона.
Олекса Показати IP 23 Березня 2016 22:19
Пропоную перенести стелу на меморал вічної слави. А к** лів, які розпорядились забрати стелу - у Гаразджу.
лучанка Показати IP 23 Березня 2016 23:03
Давайте станем назаваді.не говорити.а заставити все вернути.це ж нелюди.це ж не кацапи прийшли це руйнувати.це вони-українці.
Лор Показати IP 23 Березня 2016 23:15
Питання до верх ради там багато патриотив
Анонім Показати IP 23 Березня 2016 23:53
Хорошо, что я еще успела показать своему ребетенку этот памятник и объяснить, в честь кого он поставлен.... В музей можно и не попасть. А так по улице проходишь и видишь каждый раз. А убрать их в музей - это тоже самое, когда дома делаешь уборку и ненужное в нишу под диван прячешь, вроде как жалко выкидывать. Мы учим наших детей собственным примером,. Жаль, что подвиг защитников нашей земли будет упрятан и не окажет того воспитательного влияния, вское мог бы. А хотелось бы в новом поколении украинцев воспитывать мужество, принципиальность, верность родине. А так кого вырастим? Запроданців?
До Аноніма до Анонім Показати IP 24 Березня 2016 23:35
"В музей можно и не попасть" -ЩО ВИ ГОВОРИТЕ?) Музеї пустують, і ,мабуть, єдиними хто їх зараз відвідує - це школярі.
ваня Показати IP 24 Березня 2016 02:44
ви не руйнуйте а побудуйте
Всім Показати IP 24 Березня 2016 11:40
Ця стала не була пам'яткою героям, а пам'яткою зірці героя. Коли тисячі учасників війни, які мали і які не мали нагород вмирали від хвороб, жили на мізерну пенсію - ніхто не бачив. На 9 травня подарують квітку, пісню заспівають, сто бойових наллють і бувай до наступного року. Замість допомогти людині вклонялись символам. Фарисейство та ідолопоклонство, що дає можливість не бачити конкретних людей, не вшановувати померлих, а розігрувати ідеологічні оргії. Оргії закінчуються.
ВОВК Показати IP 24 Березня 2016 21:06
бидло править Луцьком.. Скоти тупоголов ваші могили теж будуть на смітниках. ціна вашій революції 2 коп. Янек собі такого не позволяв. Мразі. Вибач діду за країну варварів .
Спец Показати IP 24 Березня 2016 23:33
Та що ж ви розрепетувались??? Її просто перенесуть до меморіального каплексу "Вічна слава" Зробили із такого 2ге пришестя Христа. отто "холєра ясна"
ФигВам Показати IP 25 Березня 2016 11:40
П***нки, назвать иначе нельзя... А "музей українського війська" - это бывший гарнизонный детский сад №5, я лично являюсь его выпускником (1969г.).)))
і шо? до ФигВам Показати IP 27 Березня 2016 09:37
і шо, шо випускник?
ВОВКУ Показати IP 25 Березня 2016 13:53
А точніше нормальним людям - комвлада переробляла кладовища на меморіали і сквери, на місцях поховань ставила адміністративні будинки: ЗОШ №5, обком партії - проспект Волі, 13, історичний факультет - вул. Шопена, обласна рада - Київській майдан.