USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

Українських вчителів більше навантажують та погрожують скороченнями

21 Червня 2013 11:42
Українським вчителям збільшують навантаження та погрожують скороченнями

Аудиторне навантаження на українських викладачів планують збільшити згідно з Національним планом дій на 2013 рік, підписаного президентом Віктором Януковичем, - пишуть Контракти.

Тобто, на одного викладача вишу повинно буде припадати 18 студентів, тоді як зараз в середньому по країні цей показник становить 10 учнів. Це, своєю чергою, призведе до звільнень працівників вузів.

Такої думки дотримується голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

За прогнозами директора Центру досліджень суспільства Інни Совсун, працювати доведеться більше за менші зарплати.

Вона каже, що при зменшенні кількості ставок в університетах, викладачам необхідно буде читати ту ж саму кількість курсів, керувати такою ж кількістю курсових і дипломних, заповнювати стільки ж документів, але за меншу зарплату. У підсумку держава заощадить на фінансуванні вузів, але постраждає і без того скромна якість одержуваних студентами знань.

«Під скорочення може потрапити кожен другий викладач, а всього можуть звільнити 48 тис. осіб», - каже голова київської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

За його словами, найбільше ризикують молоді кадри. «Питання про те, кого звільнити, потенційно буде вирішуватися на засіданнях кафедр, вчених радах, де за замовчуванням вплив викладачів зі стажем набагато більший», - прогнозує Яцунь.

На його думку, перевантаженість вузівських викладачів - одна з причин низької якості вітчизняної освіти. За словами голови профспілки, в Європі все по-іншому.

«Наприклад, в Шотландії викладач 40% робочого часу зобов'язаний присвятити науковим дослідженням, 20% - адміністративним обов'язкам. І тільки 40% - це аудиторне навантаження», - каже він.

Тобто, шотландський викладач читає лекції та проводить семінари 4 години на тиждень, а його український колега - не менше 20 годин.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Світлана Показати IP 21 Червня 2013 12:27
Якість нашої вищої освіти залишає бажати кращого. Інколи студенти знать більше як ті самі доценти. Може, тоді, шановні доценти і і професори будуть боятись втратити роботу, тому зникне (сподіваюсь!) питання корупції, зібльшиться повага до студентів. Адже будуть знати, що на їхнє нагріте місце буде багато охочих (навіть тих самих колишніх працівників)
Грицько Показати IP 21 Червня 2013 12:28
Згідний. Ми - за якісну, чесну і перспективну освіту! І за здорову конкуренцію серед викладачів.
професор Показати IP 22 Червня 2013 11:25
Світлано, а де взяти гроші, щоб купити місце на кафедрі? Хто заплатить, тому й робота. Корупції тільки побільшає. Не брав, а тепер мушу.
Світлана Показати IP 22 Червня 2013 11:55
Професору. Так, ось це - реалії життя. Нема грошей, знайомих - нема роботи. Складно. І та сама справа із захистами дисертацій. І вчать нас, переважно, викладачі далеко не з ідеальною репутацією і знаннями. А розумні, хороші люди (ті ж самі колиші студенти) - сидять без роботи, бо не мають можливостей. А з них могли бути достойні викладачі.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus