USD 26.27 26.37
  • USD 26.27 26.37
  • EUR 30.40 30.57
  • PLN 6.50 6.70

«Амністія Порошенка» військових не стосується

Закон про амінстію звільняє від відповідальності сепаратистів, які скоїли злочини на території Донбасу. А українські військові під його дію не підпадають.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради України проголосували за внесені Президентом України Петром Порошенком Закони про спеціальний статус Донбасу та про амністію. У ньому, зокрема, йдеться про звільнення від відповідальності за злочини, скоєні на території України в зоні антитерористичної операції.

Однак під його дію підпадають лише учасники збройних формувань, себто терористи і сепаратисти.

Юрист Віктор Бондаренко у коментарі кореспонденту Інформаційного агентства Волинські Новини роз’яснив статті цього документу.

Так, каже він, в Законі чітко написано, хто буде амністований. У нормативному акті йдеться про «членів збройних формувань». А ось військових, яких обвинувачують у дезертирстві, цей Закон не стосується, оскільки вони не «члени збройних формувань», а військовослужбовці Збройних Сил України. Незважаючи на те, що злочини, в яких вони обвинувачуються, були скоєні в зоні ведення АТО, їх не амністують згідно з цими статтями.

Як раніше повідомляло ІА Волинські Новини, більш ніж 40 бійців 51-ої окремої механізованої бригади, які повернулися з російського полону, постали перед українським судом: хлопцям, віком від 18 до 30 років, які перетнули російський кордон, закидають дезертирство. Згідно з версією слідства, солдати здали військові позиції та перейшли на бік окупантів. Самі ж бійці стверджують: на бік окупантів не переходили, а свої позиції полишили, бо не хотіли вмирати. Після 10 днів запеклих боїв та перебування в облозі терористів, в них скінчилась вода та боєприпаси. Тривалий час їх обстрілювали з «Градів», а обіцяної підмоги військове керівництво хлопцям так і не надало. Більш того, зі слів солдатів, їх полишив навіть командир. Аби зберегти власні життя, бійці змушені були відступати – вони перетнули кордон і потрапили у полон.

Військові експерти також не погоджуються з тим, що бійці 51-ої бригади є зрадниками. Те, що вони полишили свої позиції, можна розцінювати, як військовий злочин. Але в даному випадку - коли хлопців лишили сам на сам з «Градами» і в них не лишалося іншого виходу – на це можна закрити очі. Суд вирішив не заарештовувати «дезертирів», а обрав їм запобіжний захід у вигляді особистих зобов`язань. А для бійців знайшли професійних адвокатів і патріотів - з всесвітньо відомої юридичної фірми «CMS Cameron McKenna».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus