USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.60 39.85
  • PLN 9.70 9.85

Борщ за 35 гривень: скільки коштуватимуть продукти до кінця 2020 року

7 Листопада 2020 08:00
Борщовий набір у порівнянні з осінню 2019 року став доступнішим на 15 – 20%. Про це кажуть експерти та прогнозують, що ціни на сезонні овочі падатимуть і надалі.

Аналогічну ситуацію очікують і з іншими продуктами. І все через зменшення платоспроможності. Про це йдеться в сюжеті 24 каналу.

Борщ за 35 гривень

У Держастаті стверджують, що сьогодні набір овочів на борщ обійдеться господині приблизно 35 гривень.

Найдорожчою з них залишається картопля – понад 9 гривень за кілограм, тоді як минулої осені її вартість була ледь не вдвічі більшою. Впали в ціні й цибуля, капуста та буряк. Морква ж через низький попит продовжує падати в ціні й зараз. Лише за останній тиждень вона подешевшала в середньому на 18%.

Середні ціни на борщовий набір восени 2020 року:

картопля – 9,08 гривень за кілограм;

цибуля – 5,73 гривні за кілограм;

капуста – 6,01 гривень за кілограм;

буряк – 5,71 гривні за кілограм;

морква – 7,96 гривні за кілограм.

Зменшились ціни на м’ясо і фрукти

Подешевшало і м’ясо, а також сезонні фрукти, окрім яблук. Вони за останній місяць навпаки рекордно подорожчали, приблизно на чверть.

«Навесні, коли вони якраз цвіли, то були сильні морози й дуже мало яблук таких, що дійсно виросли, доспіли гарно. І тому на них ціна трохи велика, у порівнянні з минулим роком, на 5 гривень дорожчі», – зазначила продавчиня овочів та фруктів Оксана.

«Люди фізично стали бідніші й це достатньо серйозно вплинуло на можливість формування ціни. Ми ж зіткнулися з тією ситуацією, що продавець вимушений знижувати ціни через відсутність попиту на продовольство», – ствердив економічний експерт Олег Пендзин.

Подорожчання до кінця року

Водночас сезонне подорожчання все ж очікується. Але значно менше, ніж минулого року.

► Зокрема, зростуть у ціні зернові, через неврожай в Європі та Північній Америці. Відтак, до кінця 2020 року приблизно на 10 – 12% подорожчають борошно та хліб.

Крупи також дещо виростуть в ціні, окрім гречки, на яку нині вже впав попит.

► Приблизно на 4 – 6% дорожче коштуватиме соняшникова олія, через неврожай.

М’ясо, яйця та молочка також подорожчають.

За словами Пендзина, зернові, м’ясо, молоко мають тенденцію до зросту цін. Проте платоспроможність населення буде стримувати цей ріст. Тому зростання можна очікувати приблизно на 3 – 4% максимум.

Водночас експерт зазначав, що українці не голодуватимуть навіть тоді, якщо локдаун буде жорсткішим за попередній. За його словами, навчені попереднім досвідом, люди стали більш запасливими.

Наприклад, все частіше купують ту ж картоплю мішками, а крупами чимало українців закупились ще у вересні – жовтні 2020 року. До того ж популярності знову набуває домашня консервація. Проте, пандемічні настрої все ж вплинуть на споживчі вподобання. Зокрема, може приблизно на третину зменшитись попит на м’ясо, рибу та молочку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Олександр Показати IP 7 Листопада 2020 10:35
ТРИДЦЯТІ РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ.ПОМИРАЄМ З ГОЛОДУ.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus