USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Луцька підприємиця влаштувала у себе в магазині трудове рабство

9 Листопада 2020 14:56
Про історію, яка трапилася в продуктовому магазинчику «Бруклі», що на вулиці Польовій, 1 в районі Цукрового у Луцьку, гуде увесь «Фейсбук». Сотні перепостів та коментарів. Адже його власниця укотре хотіла, так би мовити, зекономити на зарплаті продавців, звинувативши їх у недостачі. Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

У цьому магазинчику працювало четверо продавців. Троє дівчат прийшли сюди за скеруванням з центру зайнятості.

У магазині одразу були проблеми, бо, як повідомили власники, колишній колектив нібито зробив недостачу на 60 тисяч гривень і їм довелося набирати новий персонал.

Перший місяць працювали за договором, згодом власниця магазину Інна Вільчинська попросила продавчинь звільнитися і працювати у неї неофіційно. Останню зарплату вона дівчатам виплачувати не захотіла, аргументувавши це тим, що є недостача.

Продавчині працювали по 15 годин на добу – з 7:00 до 22:00, а зарплати за це мали… аж по шість тисяч гривень. Але, схоже, на думку власниці, і цього було забагато.

Варто додати, що ревізії Інна Вільчинська робила сама, без продавців. Доказом недостачі було лише її слово.

З доводами власниці про те, що дівчата мають перекрити недостачу з власних зарплат, продавці не погодилися і запропонували дослідити по відеокамерах, чи, бува, у магазині не завівся злодій. Але цього чомусь не зробили. Згодом до розбірок долучився чоловік Інни Вільчинської, який за допомогою матюків пояснив працівницям, що з ними може трапитися, якщо вони не заспокояться.

Проте одна з них таки ризикнула не послухатися його і все таки пішла відстоювати свої права. Вона звернулася до Управління Держапраці у Волинській області і до Луцького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, де їй уже запропонували адвоката.

Директорка центру Ольга Кудрицька перш за все радить наполягати на офіційному працевлаштуванні, але якщо вже сталася подібна ситуація, розповідає, як потрібно діяти далі.

«Звичайно, по максимуму потрібно зібрати докази про те, що людина працювала, – радить вона. – Це можуть бути свідки, записи розмов, фотокопії документів, можливо, якесь листування. Це дуже важливо для того, щоби підтвердити певні обставини в судах».

Тепер продавцям, які хочуть повернути свою зарплату, потрібно в суді доводити, що вони працювали в цьому магазині.
Між тим, в інтернеті з’явилися відгуки про те, що в цьому магазині така ситуація – не перша. Озвалися навіть інші працівники цього магазину, які теж пішли з крамниці без зарплати. Більше того, розповідають, що одна з колишніх працівниць не лише попрацювала на благо підприємиці, але й принесла понад 10 тисяч гривень з дому до каси.

Але коментувати щось вона відмовляється, бо боїться. Каже, з нею дуже негарно розійшлися. Крім того, примушували писати розписку, зачиняли в магазині, обзивали нецензурною лексикою.

До слова, погрози лунали й на адресу дівчат, які наважилися відстоювати справедливість.

Поки журналісти готували цей матеріал, до них через інтернет уже звернулося кілька людей, які потерпіли від дій цієї жінки та інших недобросовісних роботодавців. Якщо ви бажаєте долучитися до судового процесу як свідок або як потерпілий, контакти ошуканих продавців можете отримати, зателефонувавши в редакцію телеканалу «Аверс»: (0332) 28-00-70, (050) 378-72-06.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 50
Лучанин Показати IP 9 Листопада 2020 15:20
Судячи з її чучла, вони а ще й бровіста в дома у рабстві тримає!
Юра до Лучанин Показати IP 9 Листопада 2020 18:17
Красота супер просто квазімота!
Ваван Показати IP 9 Листопада 2020 15:35
Ух, які брови! Леонід Ілліч в стороні нервово курить!
кара божа Показати IP 9 Листопада 2020 15:38
на цукровому магазин горить
Qwerty Показати IP 9 Листопада 2020 15:38
Дуже багато є таких ханиг-магазинщиків, особливо в 2000х працювали по таких схемах.
К.лучанин Показати IP 9 Листопада 2020 15:42
Невже "сарафанне радіо" не спрацювало? І дівчата попри все йшли на роботу до цієї відьми і широкими бровами. Не хай сама запрягається і за прилавок стає, а то шукає дурників. Пошліть туди активістів , нехай зроблять рекламу цій "господині! на всю Україну і далі ... за межі.
Володимр Показати IP 9 Листопада 2020 15:44
Як ви можете друкувати обвинувачення і видавати підозри(хай вони навіть 10000% правдиві) за факти до обвинувачувального висновку суду???????Ще й фото друкувати???? Ви взагалі ще хоч трохи маєте звязок із реальністю????
Лучанин до Володимр Показати IP 9 Листопада 2020 16:31
Не мають. Є вказівки, які потрібно виконувати.
Віта до Володимр Показати IP 11 Листопада 2020 09:07
Богданович,то ти цих дружбанів навчив так поводитись?
Степан до Володимр Показати IP 11 Листопада 2020 10:36
Боба,як ти її адвокат чи броворєз ,то я тебе понімаю.Но ,якшо нє ,то не колоти води в ступі.Жрєбій брошено.
Володимр Показати IP 9 Листопада 2020 15:45
Хоч доля даної особи мені абсолютно не цікава!
Лучанин Показати IP 9 Листопада 2020 16:08
Оце так брови!! Як у Брежнєва
Анонім Показати IP 9 Листопада 2020 16:29
О шнапсік з великом крепкі безнісмени, а чому продавчиння не розповідає що в магазинах цих горе підприємців ще торгують фальсифікованими підакцизними товарами від горілки до тютюну!!!!!!!
Анонім Показати IP 9 Листопада 2020 16:54
Це все без наказаність якщо не помиляюся то колись була стаття що муніципалів закрили в магазині в заручники взяли )))))
Анонім Показати IP 9 Листопада 2020 16:56
В любий їхній Бруклін зайди то там можливо 1 продавець оформлений а решта нелегали
Саша Показати IP 9 Листопада 2020 18:22
Яка малишка я влюбився в її брови
Я Показати IP 9 Листопада 2020 18:45
страхотя крашене.. але при грошах
Анонім Показати IP 9 Листопада 2020 19:03
А це цей Шнапс що водку в бегах по 10 літрів продає і коньяк!
Ух до Анонім Показати IP 10 Листопада 2020 08:24
Баригі,гроші сюда!!!!!!!!!
Олександр Показати IP 9 Листопада 2020 19:06
Хай стає сама ) власниця) і торгує, а її баклан товар приймає, може розуму набереться, з жінками він воює, чмо
Ух до Олександр Показати IP 10 Листопада 2020 08:25
Він барига, яка мені б платила в 2000х!!!!!!!!!!!!!!!!!
..... Показати IP 9 Листопада 2020 19:36
Опудало) невже вона дыйсно думаэ що цы брови це дуже гарно?)
..... Показати IP 9 Листопада 2020 19:44
Дурнувата
Квадрат Малевича Показати IP 9 Листопада 2020 20:39
Брежнев відпочиває. Якби не ця стаття то вона і б не взнала наскільки жахливі її брови.
Анонім Показати IP 9 Листопада 2020 21:17
То не підприємці а вечні дебетори повідкривали кучу магазинів з яких толку гадюшники де краще орендоване приміщення то там більш меньш а то в решту бридко зайти......
Анонім Показати IP 9 Листопада 2020 21:41
То є жах як так можна ???
Луцький Показати IP 10 Листопада 2020 08:13
По морді можна побачити, що те ще стерво. Прославилась на увесь Луцьк і на Волинь). Певно-що не очікувала такого резонансу. Надіюсь судова система спрацює вірно, і вона і її мужиньок та інші причетні понесуть відповідальність. А людей, котрі пишуть протилежні відгуки, не розумію: родичі чи що...)
Лучанин Показати IP 10 Листопада 2020 10:02
З таким відношенням до людей скоро згорить те зміїнне кубло, а ця чупакабра забула що Луцьк не на стільки великий щоб так поводити себе з людьми.
Все знаю. Показати IP 10 Листопада 2020 10:21
Та ви в любого алкаша на цукровому спитайте де купити дешеву горілку. В брукліні по 50 грн. І дешеві сигарети . Все пальонка. І це не перших продавців вона так обвела, ще та сучка. І чоловік її Діма тільки і вміє кричати і погрожувати. Надіюсь отримають по заслугам. Там як копнути то це ціла шайка братія, пошукайте на Ліпінах гаражі де підпільна горілка розливається ;)
Вчитель Показати IP 10 Листопада 2020 11:59
Рожа аферистки!
Чучело Показати IP 10 Листопада 2020 14:16
Горохове))))
Експерт Показати IP 10 Листопада 2020 14:29
А цицьки вроді би нічого. Хіба підперла чим. Як і брови
Ольга Показати IP 10 Листопада 2020 14:52
Бог усе бачить!Заплатить дiти i внуки!!!!
мдя до Ольга Показати IP 11 Листопада 2020 13:14
Який же добрий ваш бозенька :)
Пилип Орлик Показати IP 10 Листопада 2020 15:39
Натуральне село. Щоби з себе ця жінка не робила путнє чи якби не старалась із себе щось зробити чим привабити, а нічого не виходить. Село є село. Вона мені нагадує тих жінок які на Луцькому ринку "Центральний" по суботах і неділях продають з землі помідори, цибулю та гриби.
Небайдужа Показати IP 10 Листопада 2020 16:25
Звертайтесь до адвоката дівчата, не дайте уникнути відповідальності
Лис Показати IP 10 Листопада 2020 16:40
Брови просто крутяк
Справжній Експерт Показати IP 10 Листопада 2020 21:24
Страшнувата трохи, но симпатична :) Ох уж ці мої хейтери :)
Pokupecь Показати IP 10 Листопада 2020 22:13
Знаємо цього ушльопка діму- кончєне чмо.Штрафанути і закрити цю шарагу, та й обмежити права торгівлі назавжди !!!
Вася Показати IP 11 Листопада 2020 09:27
Ніби всім продавцям платять чесно?)
До журналістів петя Показати IP 11 Листопада 2020 10:03
Яке ви право маєте фото брати з соцмереж і публікувати ,?хай суд вирішує а не журналісти , скільки корупціонерів в нашій державі і в області зокрема а тут таке роздули . І особистість принижують. В кожному магазині таке подібне відбувається ! Це ж питання до держави до місцевої ради!
Яна Показати IP 11 Листопада 2020 10:05
В нашому краї, секонд зендпх, копійочка, Єва, атб хіба не таке саме і це ще мережі і всі мовчать що там текучість кадрів ! А про брови - це питання до майстра бровиста!!!!!
Віталій Показати IP 11 Листопада 2020 12:32
Не потрібно було ті драконівські штрафи відміняти! Коли штрафи були-їх боялись бо навіть порішати їх з ментами було дорожче ніж оформити працівників і вчасно оплачувати їхню працю...А офіційно оформлена людина несе відповідальність згідно закону за ввірені їй матеріальні цінності
Інквізиторам Показати IP 11 Листопада 2020 12:45
Тепер будь-який недобросовісний працівник, якому роботодавець не дав красти, може написати на якомусь форумі "слізний" пост, або поскраржитись, як його ошукали і обманули нещасного, а якщо ще підприємець не дуже вдало на фото на виглядає, то стає жертвою, як мінімум масового інформаційного знищення. Більше усього обурює що сотні людей, які поливають брудом людину, не знають що було не справді, зеленого поняття не мають що таке ревізія, в житті не створили жодного робочого місця!
Ромко до Інквізиторам Показати IP 11 Листопада 2020 13:06
Не переживайте, поліція розбереться
Лучанин Показати IP 11 Листопада 2020 14:31
Судя по статті це давно відпрацьована схема неплатити гроші продавцям, якщо проводить ревізію то нехай проводить в присутності продавців. Хотя в таких роботодавців совісті нема.
Психопланетарій, Лип Показати IP 11 Листопада 2020 17:47
Ось такі псевдо підприємці якраз зараз і вийшли на вулиці міста Луцька та бастують. Мудаки настоящі, а не підприємці. Дійсно вести бізнес не вміють, зате вже кожний з таких хитрих торгашів знають як людей викидувати на вулицю та залишати без грошей. Немає у нас від силовиків єдиної системи підходу до цих підприємців. Одиниці підприємців здійснюють свій бізнес без порушень і виплачують зарплату своїм працівникам, решта торгашів, це "бариги" та "проходімци", які прийшли у бізнес з однією метою збагатиться любою ціною: взяти у банку кредити і не повернути та довести свій бізнес до банкрутства, набрати робочу силу без оформлення працівників, а потім в процесі роботи маніпулювати ними як рабами, придумувати усілякі причини та списувати свої особисті прорахунки в роботі та невдачі у бізнесі на неіснуючі в колективі крадіжки і відсутність трудової дисципліни.
Багряна Крайка Показати IP 11 Листопада 2020 22:43
Іннуля,вони тобі заздрять.Хай йдуть нах!Вони ще твоїх татух не бачили.
Жора Показати IP 21 Листопада 2020 16:11
Ну воно і стрьомне,вночі таке чудо зустріти і серце може зупинитись з ляку....Яга відпочиває.
Пацикі з района Показати IP 21 Грудня 2020 16:09
Вона нас звинувачувала,що ми крадем алкоголь Казали їй показати камери вона відмовилась Патєря страшна