USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.20 39.60
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку вимагають перейменувати вулицю Карбишева

27 Січня 2021 07:20
Вулицю в Луцьку, названу на честь радянського військового діяча Дмитра Карбишева, просять перейменувати.

Таку пропозицію на електронній платформі «Відкрите місто» опублікував Сергій Навроцький.

Він звернув увагу, що вулиця Карбишева в Луцьку підлягає перейменуванню в рамках декомунізації.

«Згідно з листом-роз’ясненням Українського інституту національної пам’яті, вулиці, названі на честь Д. М. Карбишева (1880-1945) ‒ російського та радянського військового діяча, особи, пов’язаної зі встановленням радянської влади на території України (з жовтня 1920 року ‒ заступник начальника інженерів радянського Південного фронту, очолював будівництво укріплень на Каховському плацдармі; в листопаді 1920 року ‒ керував інженерним забезпеченням штурму чонгарських укріплень і Перекопу; у 1921-1923 роках ‒ помічник, заступник, згодом начальник інженерів радянських Збройних сил України і Криму), підлягають перейменуванню», – написав автор повідомлення.

Він підкреслив, що військова діяльність Карбишева безпосередньо не пов’язана з опором та вигнанням нацистських окупантів з України.

«Прошу вжити необхідних заходів для перейменування вулиці Карбишева», – наголосив Сергій Навроцький.

Окрім того, 26 січня з проханням перейменувати вулицю Карбишева у Луцьку в межах закону про декомунізацію звернувся до депутатів міської ради лучанин Вадим Позняков.

Про це під час засідання комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту повідомив депутат Микола Федік.

Зі слів обранця громади, до міськради надійшла заява голови громадської організації «Декомунізація.Україна» Вадима Познякова з приводу перейменування вулиці Карбишева у Луцьку.

«У нас є три чи чотири недекомунізовані вулиці. І це при тому, що комісія з перейменування вулиць рекомендувала їх перейменувати, але відповідні проекти рішень, що були підготовлені на пленарні засідання сесій Луцької міської ради, підтримані не були», - зазначив голова профільної комісії.

Утім, депутат зазначив, що питання декомунізації вулиць в процесі. І у подальшому луцькі обранці громади планують розбирати ситуацію або під час засідань профільної комісії, або в межах діяльності робочої групи, а згодом – повторно виносити проєкти рішення по перейменуванню вулиць.

Нагадаємо, 17 вулиць і два провулки в Луцьку, відповідно до вимог про декомунізацію, мають отримати нові назви. Остаточний список ще доопрацьовують.

Процедуру громадського обговорення успішно пройшли ініціативи щодо перейменування вулиць Карбишева, Потапова та Ярощука в Луцьку. Про це йшлося під час засідання комісії з питань впорядкування назв вулиць міста 7 жовтня 2019 року. Таким чином, управлінню містобудування та архітектури міськради доручили підготувати проекти рішень про перейменування вулиці Карбишева на Івана Корсака.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Активіст Показати IP 27 Січня 2021 08:11
Хто такий Карбишев і хто такі Навроцький з Федиком? Аж смішно. Проблем в Луцьку більше немає.
Анонім Показати IP 27 Січня 2021 08:13
Вимагайте зниження тарифів, а то займаєтесь популізмом.
ю.м Показати IP 27 Січня 2021 08:14
Бред ,невже більше нема в мвсті проблем.
Луцьк до ю.м Показати IP 27 Січня 2021 09:42
Після того як у парку розвісили гірлянди влада вирішила, що всі важливі питання вирішені і можна переходити до менш нагальних проблем...
Лучанин Показати IP 27 Січня 2021 08:19
У нас же стільки ще залишається неувіковічнених пронімецьких діячів!
Карбишев Показати IP 27 Січня 2021 08:24
То перейменуйте відразу на Кравченка,Кобилинського, Серватовича і знесіть всі житлові будинки які побудували в часи комунізму (заводи вже позносили)
Я за Кука. Василя Показати IP 27 Січня 2021 08:26
1.Народився у правильній Галичині. 2.Воював за кого треба було . 3.Змінив орієнтацію на правильну у той час.
лучанин Показати IP 27 Січня 2021 09:02
а що зробили так звані особи для України, які вимагають перейманування вулиці, а родом вони не з Луцька.
Лучанин Показати IP 27 Січня 2021 09:02
А я вимагаю сніг на вулицях розчщати...
лучанин Показати IP 27 Січня 2021 09:05
міняти всі документи після перейманування за рахунок так званих активістів
тьотя. Показати IP 27 Січня 2021 09:31
Назвати автобазарна або наркологічна.
псих Показати IP 27 Січня 2021 09:46
а мамсуров хто
Анонім Показати IP 27 Січня 2021 10:49
Потім в людей будуть проблеми з переоформленням документів. Потрібно буде йти в архів,платити кошти і доказувати що ти жив на цій вулиці раніше.
Анонім Показати IP 27 Січня 2021 10:51
Як остогидли вже ті активісти!!! Там де дійсно потрібна увага "активістів" вони сидять тихо.
Лучанин Показати IP 27 Січня 2021 11:34
Ясно звідки вітер дує. Ще рік тому на Смарт логістік заставляли робітників підписувати петицію про переймування Карбишева на Корсака. Просто музей Корсаків створили. Якісь премії і грамоти імені Корсака самі собі вручаютьвручають. Тепер вулицю давайте нашої сімї зробіть. Завтра Луцьк в Корсакград перейменуємо.
Юрій Показати IP 27 Січня 2021 11:40
Маємо те що маємо, просто соромно за таких людей. Тому ми такі бідні, а бідні, бо дурні.
українець Показати IP 27 Січня 2021 11:41
Аж зашкалює від українофобів!!! Так вам може хочеться повернутися в СРИСРИ??? Може давайте якусь з вулиць перейменуємо на вул.Кагановича,Косіора і т.д.? Правильно роблять,що перейминовують!!!!! Все більшовистсько-кацапсько-комуняцьке повинно канути в Лету раз і назавжди!!!! Вороття до нього більше НЕ БУДЕ!!!! А ви, "подонкі і грязь москви",тільки на те й здатні,щоб обісрати,бо самі і собаці на буду не потрібні.ПЕРЕЙМЕНУВАТИ ВСІ,ЯКІ ЗРОСІЙЩЕНІ!!! В НАС СВОЇХ ЛЮДЕЙ ГІДНИХ,ЩОБ НАЗВАТИ ВУЛИЦЮ,БІЛЬШ НІЖ Д О С Т А Т Н Ь О!!!!!!
777 до українець Показати IP 27 Січня 2021 15:30
Такой человек как Карбышев за тебя жизнь отдал.....
Ісса Ндойє до українець Показати IP 27 Січня 2021 16:02
Коли націоналісти позбавляють мене рідної мови на землі де я виріс і яку захищав усе життя - мені хочеться щоб воскрес Іосіф Вісаріонович . Він національне питання вирішував раз і назавжди !!!
Інтерес Показати IP 27 Січня 2021 12:12
Значить в того активіста є тут якийсь інтерес...
Доктор Показати IP 27 Січня 2021 12:18
Сумно, коли нелюди беруться перейменовувати вулиці, названі іменами Людей.
Так званому українцю Показати IP 27 Січня 2021 14:35
*-Та який ви українець? Дичак ви.* Знаєте, з якої це повісті? Якщо справді українець, то повинні знати.
А Показати IP 27 Січня 2021 20:37
Іван Корсак не був членом КПРС ,це не він у Камінь-Каширському комуністичну газету видавав, це не він отримав обкомівську квартиру на Волі де обкомівські вожді отримували (там стіни шо бетонобойний снаряд не пробє і квадратура 120 м)