USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У луцьких маршрутках від завтра вартість проїзду становитиме 8 гривень

20 Жовтня 2021 10:11
У маршрутках обласного центру Волині підвищили вартість проїзду до восьми гривень, для учнів проїзд коштуватиме чотири гривні.

Про це стало відомо під час засідання виконавчого комітету міської ради 20 жовтня.

На розгляд членів виконкому винесли проект рішення про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху.

Проект рішення підготовлено у зв’язку зі зверненням перевізників ТзОВ ВТП «Санрайз» (маршрути № 1, 2, 8, 10, 22, 22а), Луцьке підприємство електротранспорту (маршрути № 25, 29) та ФОП: Макарчук М.П. (маршрути № 3, 9), Федік Б.В. (маршрут № 19), Михайлюк Ю.П. (маршрут № 11), Федік Л.Г. (маршрут № 28) щодо підвищення розміру тарифу, які надали відповідні розрахунки.

Читати ще: Луцьк – серед останніх великих міст країни, де проїзд коштує 6 грн

Як ідеться в пояснювальній записці, значною мірою на ріст вартості перевезень автобусами вплинуло зменшення чисельності перевезених пасажирів, що зафіксовано системою електронної оплати проїзду «СІТІ КАРД». Зниження пасажиропотоку від зафіксованих обстеженнями пасажиропотоків у 2018 році становить мінус 30,3 %. Основними факторами є введені карантинні обмеження на державному рівні та запровадження електронної системи оплати проїзду в місті, а також не менш важливим чинником є оплата проїзду частиною пасажирів готівкою, цей факт зафіксовано камерами спостереження.

На підвищення тарифу на проїзд також вплинули:

- ціна закупівлі палива, яка становить 27 грн/л, у чинному тарифі врахована вартість 26 грн/л, тобто підвищення на 4% (відповідно до наданих підтверджувальних документів перевізників).

- підвищення розміру мінімальної заробітної плати з 4173 грн до 6000 грн, затвердженого на державному рівні за виконану місячну норму праці.

- підвищення цін на моторні мастила, шини, акумулятори - на 38%, які розраховані із норм визначених наказами Мінтрансу України від 20.05.2006 № 489, 488 та від 10.02.1998 № 43 та вартості закупівель згідно з підтверджуючими документами, наданими перевізниками.

Читати ще: Не хочеш подорожчання проїзду – плати карткою. У громадському транспорті Луцька ініціювали постійні перевірки

Таким чином, розрахунковий тариф на перевезення пасажирів автобусами по маршрутах загального користування у звичайному режимі руху складає – 7,98 грн.

Відтак члени виконкому своїм рішенням підвищили вартість проїзду у луцьких маршрутках до 8 гривень, для учнів вартість проїзду становитиме 4 гривні. Рішення набуває чинності з дати офіційного оприлюднення у друкованих засобах масової інформації, але не пізніше десяти днів з моменту ухвалення.

Варто зазначити, що оскільки змінюється вартість разового проїзду у автобусах, які працюють на міських маршрутах, виникла необхідність змінити вартість електронних QR-квитків на дві та три поїздки.

За пропозицією ТзОВ «СІТІ КАРД СИСТЕМ» вартість квитка на дві поїздки зросте з 15 до 20 грн, на три поїздки – з 20 до 25 грн.

Як повідомлялось раніше, нині обласний центр Волині робить ставку на екологічний громадський транспорт, впроваджуючи програму «Луцьк без маршруток». Аби зробити проїзд у міських автобусах і тролейбусах комфортнішим, у планах – замінити застарілий парк Луцького підприємства електротранспорту на новий і спонукати перевізників переходити на автобуси з екологічним показником не нижчим за Євро-5.

Читати ще: Новий перевізник у Луцьку: про вартість проїзду, старі маршрутки й організацію перевезень*

Лише протягом останнього року на вулиці Луцька виїхали 12 новеньких тролейбусів. У цілому міськрада підписала контракт із ДП «Автоскладальний завод №1 АТ «АК «Богдан Моторс» на постачання 29 нових тролейбусів.

Також для Луцька закуповують великі зручні автобуси MAN А21 пасажиромісткістю 80 місць. Вони пристосовані для перевезення людей з інвалідністю, а в салоні працює кондиціонер.

Як зазначив Луцький міський голова Ігор Поліщук, з такою швидкістю, як на маршрути стають нові автобуси, до кінця року у місті понад половина автобусів буде стандарту Євро-5.

Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 33
Анонім Показати IP 20 Жовтня 2021 10:46
хоч 10 грн, але замініть ці гнилі смердючі маршрутки!!!
Степан до Анонім Показати IP 20 Жовтня 2021 19:39
Чому нема проїзних?Студенти всіх міст крім Луцька їздять беплатно.
123 Показати IP 20 Жовтня 2021 10:54
Дякуємо!!
Анонім Показати IP 20 Жовтня 2021 11:07
Просто прекрасно. Тільки поясніть, навіщо було те ОПИТУВАННЯ !!!??? Лишній раз показати, що думка людей нікого не цікавить?
Лучанин Показати IP 20 Жовтня 2021 11:20
А у Львові проїзд школярів і пенсіонерів у всіх видах транспорту - безплатний !!!
К.лучанин до Лучанин Показати IP 20 Жовтня 2021 11:30
Луцьку до Львова , як до неба рачки!
Торі до Лучанин Показати IP 20 Жовтня 2021 16:23
То їдьте жити і нити до Львова
Нострадамус Показати IP 20 Жовтня 2021 11:29
Виходячи iз звичайноi логiки проiзд 1 пассажира у великогабаритному автобусi повинен бути дешевшим у зв'язку з бiльшою заповненостю за 1 рейс. Чим обгрунтовують збiльшення собi вартостi перевезення не зрозумiло?...
Саша Показати IP 20 Жовтня 2021 11:32
З"явилася нова цікава складова тарифу на перевезення як - зменшення кількості пасажирів, раніше впливали курс долара, вартість палива і тп... А якщо лучани перастануть їздити маршутками то вартість буде ще більшою!?)
Лучанин до Саша Показати IP 20 Жовтня 2021 12:17
Не хвилюйтеся так, лучані і так почнуть їздити менше. Скоро ще почнуть з великого розуму перевіряти сертифікати піддослідних, що є незаконним адже існує лікарська таємниця + порушення декількох статей Конституції. Також розрахунки ніколи не викладаються для загального ознайомлення.
Лучанка Показати IP 20 Жовтня 2021 12:05
Скоро будуть всі на велосипедах. ЗП збільшилась лише у державних..а у приватників - змінилась частка в конвертах
Олександр до Лучанка Показати IP 21 Жовтня 2021 09:42
Це пророкують після кожного підвищення. А велосипедів як не було, так і нема
Лучанин Показати IP 20 Жовтня 2021 12:08
"запровадження електронної системи оплати проїзду в місті, а також не менш важливим чинником є оплата проїзду частиною пасажирів готівкою". Дивна річ, не можуть нормально впровадити систему і за це потрібно ще доплачувати тим хто й так платить.
Ксюша Показати IP 20 Жовтня 2021 12:11
Супер пояснення, чим менше людей їздить в маршрутці тим дорожчий буде проїзд! Взагалі познімайте ті смердючі маршрутки. Обшарпані та обдерті, це не транспорт для перевезення людей!
Варвара Показати IP 20 Жовтня 2021 12:20
Чому досі ходить готівка? Чому не могли зробити готівкою 10 гривень і нехай платять ті , хто лінується карткою платити.
ЗнайЮ Показати IP 20 Жовтня 2021 12:32
Розрахунковий тариф складає – 7,98 грн. а зробили по 8,00грн. виходить що 0.02коп. це корупційна складова.
Дідо Показати IP 20 Жовтня 2021 12:50
Вплинуло "запровадження електронної системи оплати проїзду в місті"? Тож казали що це вирішить питання вартості проїзду, ні? Вертай все взад? Гиги
qwe Показати IP 20 Жовтня 2021 12:55
При розрахунку не були враховані кошти(готівка), що водії автобусів беруть безпосередньо + зайчиком зараз проїхатися легко). Дані СІТІ КАРД правдиві лише в частині тих даних, що вони надали, тому вважати їх обєктивними є сумнівно, спостерігаючи ситуацію з обігом готівки в транспорті.
Особа Показати IP 20 Жовтня 2021 13:11
Збільшили зарплату водіям котрі курять в салоні, не зупиняються на вимогу зупинки та "гаркають" на пасажирів, + сам транспорт з напів зношеними покришками, скриплячими тормозними колодками, скрізьними отворами від корозії та обшарпаними сидіннями, також гнилі тролейбуси котрі тримаються лише на самих заклепках... (Так і проситься вираз - скотовозка) І ще більше будуть давити, люди ж стерплять і повинуються. Ай молодці!
лучанка до Особа Показати IP 20 Жовтня 2021 15:59
а чого діти-сироти платять. Порушуємо закон... Ті нові автобуси там шарпають,що люди літають по салонах. Школярі чого платять,може хай по гривні дадуть пенсіонери,які хоч отримують пенсію,не будуть так часто їздити, особливо в час пік !
лучанка до лучанка Показати IP 20 Жовтня 2021 16:04
за ними піднімуть і тролейбуси. Чого щодня тільки ходять два № 4 і один №4 А ,де студенти в політехнічному? з сіл пересідають в інший транспорт і т.д. Може зняти з №15,а то їздять через хвилини. В суботу студенти теж навчаються, а їздить по одному тролейбусу. Або їдуть в одну сторону,наприклад, №4,№12 разом,а потім нічого немає. хто складає такий розклад руху?
До Торі Показати IP 20 Жовтня 2021 16:39
А чого так багатьом лучанам зриватися із рідних місць і переїжджати до Львова ? Набагато легше і дешевше просто переобрати когось у владі !
Торі до До Торі Показати IP 21 Жовтня 2021 16:42
Бо нашим лучанам все не так, місто Луцьк зайняло 3 місце по комфортності, але ж нашим людям і тут погано, то якщо погано, то треба щось в житті міняти, а не нити. На рахунок переобрати когось у владі, то для початку потрібно прийти на вибори і проголосувати, бо на вибори мера прийшло 25% нашого населення, а де були всі решта? Скажете не було за кого голосувати? То треба було самим балатуватися! Люди тільки вміють критикувати, а потрібно почати з себе. В нас погані маршрутки? А ви їздили в інші міста України? Там кращі!? Там може водій виходить і каву пропонує при виході? В нас ще в нормальному стані транспорт, в порівнянні з іншими містами!
Анонім до Торі Показати IP 21 Жовтня 2021 20:25
Може воно ще нульове заняло? Фантазії про комфортність Луцька не відносяться до реальності. Так, у нас погані маршутки, в інших містах краще, особливо, коли згадуєш відношення вартості проїзду до рівня доходів.
Торі до Анонім Показати IP 22 Жовтня 2021 03:30
Чого це не відносяться? Якщо вам не подобається, то не значить, що іншим так само. В яких містах кращі маршрутки? А якщо казати про культуру водіїв, то для початку потрібно почати з культури і пасажирів! Грязьні маршрутки? То це може водій бігає по салону і смітить? Наші люди злі і завжди чимось не задоволені, все їм не так, вже набридно читати, як всім все не так. Це логічно, що проїзд дорощає, бо все дорощає. І якщо погані маршрутки, то їздьть ще і тролейбусами
Анонім до Торі Показати IP 23 Жовтня 2021 08:14
Того що протиречать реальності. Не тяне луцьк на третє місце, він десь у другій половині списку хіба що може бути. Маршутки кращі у ВСІХ обласних центрах, це беззаперечно. Ні, починати треба з культури водіїв і нею закінчувати. Пасажири "смітять" тому що в маршрутку з вулиці заходять, це не змінити, підошви не перестануть забруднюватися зусиллям волі. Водій же може почати нормально їздити і не бути хлом. Здорожчання проїзду ніяким чином не логічне, особливо враховуючи відсутню якість перевезень і більшої частини транспорту, не кажучи про те, що громадський транспорт взагалі потрібен, аби забезпечити мобільність населення і, в тому числі, щоб люди її не підвищували купівлею автомобілів, і аж ніяк не для прибутків. Останнє - це взагалі шедевр. Мешканцям районів, куди тролейбус не їздить пішки ходити накажете?
олександр Показати IP 20 Жовтня 2021 17:05
подяка тим пасажирам які платять готівкою, ви ба...и один з приводів підняти вартість проїзду
Аааа Показати IP 20 Жовтня 2021 17:58
Міська рада вся їздить безкоштовно, то можуть піднімати і по 100 грн.скоро буде
Лучанка Показати IP 20 Жовтня 2021 18:19
Чому у автобусах і маршрутках не діє студентський? Альтернативи автобусам теж немає, тому що на Львівську тролейбуси з Соборності не їздять! А 350 гривень за проїзд в університет мені тепер платити трохи закруто!
Роман Показати IP 20 Жовтня 2021 18:32
Наскільки я розумію автобуси MAN ті, що евро 5 їздять на пальному ГАЗ метан а він на сьогоднішній день вартує приблизно 38 гривень. Так, що чекайте на космічну оплату проїзду. Субсидії ще й на транспорт оформляти будем.
Підпільник Кіндрат Показати IP 20 Жовтня 2021 21:31
Вводите свої дурнуваті "лахдавуни", із -за чого люди без роботи, не платите субсидій, і піднімаєте ціни? "Власть",- наші дорогенькі, - кожен день зранку дивіться відео, чим закінчив ніколає чаушеску в Румунії! Наш народ повільно запрягає, але швидко їздить!!!
Анонім до Підпільник Кіндрат Показати IP 21 Жовтня 2021 11:32
Локдауни через вас, псевдонародець, бо ігноруєте все, що могло б допомогти...
Дідо до Підпільник Кіндрат Показати IP 21 Жовтня 2021 13:48
Нікуди ви не поїдете, як казав Висоцький, настоящих буйних мало, вот и нету вожаков.