В окупантів з Рудого лісу прогнозують променеву хворобу: зафіксували аномально високі показники радіації
Керівництво «Енергоатома» разом з фахівцями компанії відвідали одну з ділянок Рудого лісу в зоні відчуження, де російські військові копали траншеї та намагалися будувати фортифікаційні споруди. На місці зафіксували аномально високі показники радіаційного стану.
Про це повідомляє «Енергоатом».
Так, показник зовнішнього опромінення (гама-фон) в місцях заміру становив 3,2 – 4 мкЗв/год (мікрозівертів на годину), що в 10-15 разів перевищує норму.
Один із показників, що формує внутрішнє опромінення, яке отримали окупанти від поверхні ґрунту (бета-забруднення), у місцях заміру становив по 90 Sr – у 160 разів більше за норму.
Іншим чинником внутрішнього опромінення є альфа-забруднення, яке формується внаслідок розкиданих на цій ділянці Рудого лісу фрагментів опроміненого ядерного палива, графітової кладки тощо. Ці фрагменти зараз розташовані на глибині 40-80 см, але окупанти копали і глибше, заявляють в «Енергоатомі».
Читати ще: У Рудому лісі окупанти не лише рили окопи, а й жили: ЗСУ показали масштаби їхньої безглуздості
«Під час потрапляння всередину організму такий вид опромінення чинить вплив у десятки й сотні разів потужніший, ніж від гама- та бета-випромінювання. А отже, на всіх окупантів, які майже 30 днів базувалися й копали в Рудому лісі, очікує променева хвороба різних ступенів тяжкості», – йдеться у повідомленні.Нагадаємо, російські війська вторглися у зону відчуження й окупували ЧАЕС 24 лютого. 31 березня окупанти, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю. 1 квітня зафіксували першу смерть російського солдата від променевої хвороби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє «Енергоатом».
Так, показник зовнішнього опромінення (гама-фон) в місцях заміру становив 3,2 – 4 мкЗв/год (мікрозівертів на годину), що в 10-15 разів перевищує норму.
Один із показників, що формує внутрішнє опромінення, яке отримали окупанти від поверхні ґрунту (бета-забруднення), у місцях заміру становив по 90 Sr – у 160 разів більше за норму.
Іншим чинником внутрішнього опромінення є альфа-забруднення, яке формується внаслідок розкиданих на цій ділянці Рудого лісу фрагментів опроміненого ядерного палива, графітової кладки тощо. Ці фрагменти зараз розташовані на глибині 40-80 см, але окупанти копали і глибше, заявляють в «Енергоатомі».
Читати ще: У Рудому лісі окупанти не лише рили окопи, а й жили: ЗСУ показали масштаби їхньої безглуздості
«Під час потрапляння всередину організму такий вид опромінення чинить вплив у десятки й сотні разів потужніший, ніж від гама- та бета-випромінювання. А отже, на всіх окупантів, які майже 30 днів базувалися й копали в Рудому лісі, очікує променева хвороба різних ступенів тяжкості», – йдеться у повідомленні.Нагадаємо, російські війська вторглися у зону відчуження й окупували ЧАЕС 24 лютого. 31 березня окупанти, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю. 1 квітня зафіксували першу смерть російського солдата від променевої хвороби.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Green
Показати IP
10 Квітня 2022 10:19
Вони вже отримали квитки на концерт кобздуна. Лишилося тільки дати поставити. Чорнобиль показав кацапам "кузькіну мать".
На Буковині знайшли тіло 8-річного хлопчика, який разом із батьком та братом зник у Дністрі
Сьогодні 22:49
Сьогодні 22:49
Дрони змінюють хід війни: Трамп визнав успіхи України та заговорив про тиск на Кремль
Сьогодні 21:14
Сьогодні 21:14
У Луцьк на щиті повернеться Герой Роман Меюс
Сьогодні 20:16
Сьогодні 20:16
На Донеччині загинув воїн з Волині Євген Мазурок
Сьогодні 19:29
Сьогодні 19:29
Не могли повернутися з острова: рятувальники допомогли шістьом відпочивальникам на Світязі
Сьогодні 19:11
Сьогодні 19:11
У Луцьку підліток стріляв із пістолета у громадському місці 
Сьогодні 18:53
Сьогодні 18:53

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.