USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.98

Як продавці дурять лучан на Центральному ринку

12 Грудня 2017 15:43
На Центральному ринку Луцька вдалось «на гарячому» впіймати продавчиню, яка обважувала покупців у м’ясному відділі.

Про це йдеться у матеріалі Віталія Іщука на «Під прицілом».

В редакцію видання звернувся читач Андрій, який, купуючи курячий фарш на місцевому ринку, припустив, що його, скоріше за все, обважили. Чоловік зазначив, що його повноважень як звичайного громадянина для перевірки чесності працівників м'ясного відділу забракне, а на паперову тяганину і відписки інспекції у справах захисту споживачів просто нема вільного часу.

Покупець обурений тим, що подібна ситуація повторюється з його родиною не вперше. Журналісти вирішили перевірити інформацію, надану Андрієм, і розставити всі крапки над "і" в цій історії.

10.35 ранку, 12 грудня 2017 р. На так званому Старому ринку сновигають, попри негоду, сотні покупців. Журналісти одразу прямують у павільйон м'ясопродуктів до «потрібної» продавчині.



Та прихвалює свій товар, наголошуючи на його свіжості і якості. Балакуча жінка-продавець рекомендує взяти курячого фаршу за ціною 60 гривень за кілограм.



Продавець на електронній вазі зважила нам 1070 грам фаршу та, на прохання журналістів, буцімто для звіту третій особі, на листочку записала вагу та вартість купленого товару.



Після цього журналісти попрямували до контрольної ваги, які знаходиться в кінці павільйону. Результати контрольного зважування показали замість 1070 грамів чомусь лише 905.

У двох інших торгових точках на прохання зважити покупку на вагах з’являється цифра 910 грам.

Отож журналісти повернулись до тої самої балакучої продав чині та попросили її ще раз переважити фарш, повідомивши спритницю, що контрольна вага чомусь показала різницю в 165 грам та обрахунок на 9 гривень 90 копійок. Жінка почала відразу проводити якісь маніпуляції, натискаючи щось з боку електронної ваги. Нарешті поклала курятину на вагу, яка тепер показала 908 грамів.



На зауваження про наявність совісті і шахрайство жінка вигадала одразу кілька версій пригоди: то «ящик торкався», якого ніде не було навіть поряд, то вона нібито випадково рукою зачепила товар і вага помилково видала іншу цифру. Жінці повідомили про те, що її постійний обман клієнтів (журналісти дякують Андрію за sms) підтвердився, й інцидент тепер набере розголосу. «Фокусниця» вибачається, та, схоже, її не дуже турбує, що маніпуляції з вагами викрито:

«Я лише реалізатор, а прізвище власника торгової точки (приватного підприємця) я вам не зобов'язана називати».

За весь цей час журналісти бачили з десяток покупців, яким хитра продавчиня продавала м'ясні вироби, користуючись цією вагою. Звичайно, у пересічного громадянина електронне табло викликає більше довіри, ніж стара радянська шкала, і це дійсно непоганий маркетинговий хід для шахраїв. Та все, як то кажуть, пізнається у порівнянні: якщо лише на 64 гривнях горе-бізнесмени цуплять майже 10 гривень із кишені своїх покупців, скільки ж тоді за стільки часу вони заробили на довірі простих лучан?

Нагадаємо, Старий ринок у Луцьку, який неодноразово намагались закрити, назвав «Ревізор» назвав розсадником антисанітарії.

Раніше повідомлялося, як облспоживспілка наживається на підприємцях Старого ринку, виступаючи посередником між ними та громадою міста.

30 серпня 2017 року під час 30-ї сесії міськради депутати відмовили облспоживспілці у поновленні договору оренди ділянки, де постійно фіксують недотримання протипожежних та санітарних норм. Згодом на цій ділянці планують облаштувати парковку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
покупець Показати IP 12 Грудня 2017 15:57
не тільки обважують а й підсовують вонюче м"ясо, видаючи його за свіже. є там такий вусатий "настоящий полковнік". зіпсував мені та моїй родині свято !... бог йому суддя бо санітарна служба нажаль виявилася безсилою...
старий злодій Показати IP 12 Грудня 2017 16:17
І ваги допотопні. Часів царя Гороха. На таких вагах легко обважувати. Знизу підточують гирю і дірку замазують воском. Роззява - покупець дивиться в сторону, а тим часом його на?обують, як православного . Таки ваг навіть в музеї немає. Випуск 1956 року. г. Пермь (Урал, раша).
житель Показати IP 12 Грудня 2017 17:03
як можна в 2017 році купувати м’ясо в будівлі де бігають пси і коти бо на 3 гривні дешевше, треба себе поважати. невже не можна зайти в магазин і як "білі" люди купити продукти.
ігор луцький до житель Показати IP 12 Грудня 2017 18:07
Чуєш, БІЛА людина,мало ти про торгівлю знаєш в луцьких магазинах.В Вопакові то яйця зіпсовані продавали,то морожену рибу перемотують(щоб не було видно,що просрочена),а за приїзд Ревізора до ТАМ-ТАМа всі бачили.
Лучанин до ігор луцький Показати IP 12 Грудня 2017 20:30
В магазинах теж небезпечно брати..врем'я такое!..главное бистрому срубить капусту..в країні бардак і буде ще гірше...
житель до ігор луцький Показати IP 13 Грудня 2017 08:52
дурять скрізь це факт і продукти неякісні скрізь є, але хай краще дурять в теплому магазині, ніж совковому хліві
EVK Показати IP 12 Грудня 2017 17:08
Лише на ринках обдурюють? Проінспектуйте супермаркети коли на полицях стоїть одна ціна на товар, а на касі пробивається інша- звична справа, не кожен же буде за дві п"ять грн різниці "виясняти відносини", в невеликих магазинчиках зазвичай не видають чеків, а в "М"ясній крамниці" взагалі нема касового апарату і при напливі людей, який там завжди, часто обраховують, бо перевірити і перерахувати "в голові" все не можливо. В "Тростянецьких ковбасках" мені якось замісь філейки порахували вирізку, скориставшись тим, що була черга і всі спішили встигнути за обідню перерву.
Волинський фацет до EVK Показати IP 13 Грудня 2017 21:35
Буває й зворотній ефект: на касі виявляється нижча ціна, ніж на ціннику.
анонім Показати IP 12 Грудня 2017 17:08
Ллють в той фарш воду, вимочують м"ясо в воді. Яких чудєс тільки не роблять. Крім того ті ваги ніхто не повіряв.
пан Показати IP 12 Грудня 2017 17:42
без л?ха жизнь плоха
Марія Показати IP 12 Грудня 2017 21:19
знаю цю жіночку, купувала у неї грудинку. Замість правильної ціни на вазі була введена на 10 грн. більша. На запитання чому така ціна - отримала відповідь" ой я випадково" це повторювалось вже двічі. БУДЬТЕ УВАЖНІ
Саша Показати IP 12 Грудня 2017 22:07
Піймали на гарячому одного продавця,а заголовок подали в множині!Треба хоч декілька перевірити було.І це що,тільки на Старому таке??Ревізора згадали...
Сусіди Показати IP 12 Грудня 2017 22:59
Ми за копійки працюємо , а нас так нахабно дурять ( люди де ваша совість? Уночі як, добре спите? Під одним Богом ходимо!
Дядя Показати IP 13 Грудня 2017 01:53
От скотина
Саші Показати IP 13 Грудня 2017 02:51
Скоріше за все і продавець і власник у темі, тому вже це множина. Ніхто не наговорює на інших продавців, але коменти чогось у людей наштовхують на цю думку
Хлоп Показати IP 13 Грудня 2017 10:49
а де там контрольна вага на базарі???
я Показати IP 13 Грудня 2017 12:25
Люди давайте всі разом зробимо байкот таким продавцям. Не будемо купувати нічого на Центральному ринку. Хай тоді ці шахрайки процвітають.
Бувалий Показати IP 13 Грудня 2017 13:46
Є Інспекція з питань захисту прав споживачів: Адреса: 43016, Луцьк, вул. Ковельська, 8; Телефон: +380 (332) 726233: Телефон: +380 (332) 724826; E-Mail: [email protected]. Звертайтесь. Є ГО «Асоціація захисту прав споживачів» - м. Луцьк, вул. Винниченка, 67а. Звертайтесь. Можна на вході до ринку встановити стенд із фото виявлених шахраїв, інформацію про шахрайство, про до кого звертатись, як перевірити продавця, хто перевіряє продавців. Такий стенд вже до певної міри ускладнить життя злодіям.
бувалому Показати IP 13 Грудня 2017 15:22
фото позривають. так як і з роздруківками за борги по комуналці, які встигають провисіти біля підїздів до вечора)))
лучанка до бувалому Показати IP 14 Грудня 2017 11:04
у всіх рядах магніти у вагах, по нулях ніде не стоїть. і де масло заставлять вагу продуктами і не видно. треба просто уважно дивитись і робити зауваження. в магазинах теж таке