USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.67 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Майже за 20 років світ втратив тропічних лісів площею як Франція. Недоторканими залишились 36%, – звіт

10 Березня 2021 21:27
Фонд тропічних лісів Норвегії заявив, що з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 км² тропічних лісів – це більше, ніж площа континентальної Франції. Повністю недоторканими залишаються 36% тропічних лісів.

Про це йдеться у звіті Rainforest Foundation Norway, передає Громадське.

Фонд проаналізував дані про всі тропічні ліси планети, зокрема про те, що з ними відбувалося у 73 країнах з 2002 до 2019 року.

Загалом на Землі було 14,5 мільйона м² тропічних лісів. Наразі лише 36% залишаються повністю вцілілими, приблизно 34% повністю зникли та 30% – занепадають.

За 17 років, які вивчала організація, світ втратив 571 863 км² тропічних лісів – це більше, ніж площа континентальної Франції. Щороку світ втрачає тропічні ліси, площею як Бельгія (приблизно 30 689 км²).

Найсильніше від зникнення тропічних лісів постраждала Азія – там залишилося 7% недоторканих тропічних лісів світу. На острові Суматра в Індонезії тільки 9% початкового тропічного лісу залишається неушкодженим. На Амазонці залишаються 72% недоторканих тропічних лісів світу, з яких 42% – лише у Бразилії.

Зникнення лісів у фонді пояснюють масовою вирубкою. Зокрема дерева вирубують для виробництва сої, пальмової олії, підтримки великої рогатої худоби, а також для видобутку корисних копалин і виготовлення деревини. Водночас у фонді кажуть, що є гарна новина.

«У нас є територія, вдвічі менша за Європу, яка досі залишається повністю недоторканою. Люди рубають колись непрохідні ліси на менші частини, підриваючи їхню здатність накопичувати вуглекислий газ, охолоджувати планету та забезпечувати тваринам середовище для проживання», – йдеться у звіті.

Водночас дослідники попереджають, що тропічні екосистеми наближаються до переломного моменту – природна саморегуляція лісів порушується через зміни клімату, що ускладнює виживання тропічних лісів, що залишилися.

Автор звіту Андерс Крог розповів Reuters, що покладає надії на відновлення тропічних лісів на Амазонку. Ще одна дослідниця Ане Аленкар, яка не брала участі у звіті, закликала Бразилію піклуватися про ліс.

Водночас президент Бразилії Жаїр Болсонар не підтримує захист Амазонії. Після вступу на посаду він заохочував розширення сільськогосподарських угідь та гірничодобувної діяльності у тропічних лісах. У грудні 2020 року масштаби вирубки тропічних лісів Амазонії в Бразилії досягнули найбільшого показника з 2008 року.

Нагадаємо, амазонські дощові ліси регіону є важливою складовою природної системи регулювання клімату, поглинаючи понад 15% вуглекислого газу в атмосфері. За це їх називають «легенями планети».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus