«Звикли робити і все тримати»: як живе волинське село на чотири вулиці
Чотири вулиці, менш як десять дітей і магазин у центрі – це село Житані на Володимирщині.
Про віддалене село на Волині, яке з часом може зникнути, – в сюжеті ТРК «Аверс».
Нині жителі села все рідше тримають великі господарства.
«Чоловік помер. Я залишилася сама. Тримаю корову і свиню. Раніше тримали більше худоби. Молодь не хоче, а старшим людям тяжко. Щоб тримати корову, треба рано вставати. Молоді в нашому селі мало. Більшість – старші люди», – говорить пенсіонерка Марія.
Вона мешкає в селі Житані 45 років. Має трьох дорослих синів. Один із них уже три роки служить у лавах ЗСУ. Попри те, що з кожним роком справлятися з господарством тяжче, жінка переїжджати до міста не хоче.
«Ми привикли в селі. Нам добре в селі. Ми привикли робити і все тримати – для дітей, для внуків, – каже Марія. – Тяжко в селі, звісно. Але найголовніше – щоб закінчилася війна, щоб діти повернулися додому і щоб менше материнських сліз проливалося».
У селі Житані – чотири вулиці. Умовний центр – біля магазину.Читати ще: «Ми знайшли рай. Він – на Волині». Дмитро Комаров показав українську Амазонку, село вдів і бортників
«Роботи немає. Тримаю коня, свиней, курей. Як весна буде, то треба буде городи садити. Заробляю конем», – говорить Володимир.
Його дружина Світлана працює в сільському магазині. Зізнається, що лише рік тому переїхали сюди з міста. Відколи померла свекруха, доглядають господарство. Звикнути до сільського життя жінці важко й донині.
«Я досі не можу звикнути. В місті й зручності інші. Тут потрібно на вулиці бути, воду крутити, багато чого немає. Дуже важко. Порівнювати з містом нереально. Село йде до вимирання. Я тут тільки один рік, але оця людська праця… Люди працюють дуже тяжко, – наголошує Світлана. – Після аварії мені дали ІІ групу інвалідності, а вижити на 2000 гривень нереально. Тому пішла працювати в магазин».
За словами Світлани, тутешні діти їздять до школи в сусіднє село.
Чоловіків призовного віку в селі фактично немає.
Про майбутнє в Житанях наперед не загадують, як і про те, чи повернеться сюди молодь. Бажання одне на всіх – перемога. Тож поки захисники відстоюють нашу незалежність, люди в Житанях пораються по господарству і потихеньку виходять на городи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про віддалене село на Волині, яке з часом може зникнути, – в сюжеті ТРК «Аверс».
Нині жителі села все рідше тримають великі господарства.
«Чоловік помер. Я залишилася сама. Тримаю корову і свиню. Раніше тримали більше худоби. Молодь не хоче, а старшим людям тяжко. Щоб тримати корову, треба рано вставати. Молоді в нашому селі мало. Більшість – старші люди», – говорить пенсіонерка Марія.
Вона мешкає в селі Житані 45 років. Має трьох дорослих синів. Один із них уже три роки служить у лавах ЗСУ. Попри те, що з кожним роком справлятися з господарством тяжче, жінка переїжджати до міста не хоче.
«Ми привикли в селі. Нам добре в селі. Ми привикли робити і все тримати – для дітей, для внуків, – каже Марія. – Тяжко в селі, звісно. Але найголовніше – щоб закінчилася війна, щоб діти повернулися додому і щоб менше материнських сліз проливалося».
У селі Житані – чотири вулиці. Умовний центр – біля магазину.Читати ще: «Ми знайшли рай. Він – на Волині». Дмитро Комаров показав українську Амазонку, село вдів і бортників
«Роботи немає. Тримаю коня, свиней, курей. Як весна буде, то треба буде городи садити. Заробляю конем», – говорить Володимир.
Його дружина Світлана працює в сільському магазині. Зізнається, що лише рік тому переїхали сюди з міста. Відколи померла свекруха, доглядають господарство. Звикнути до сільського життя жінці важко й донині.
«Я досі не можу звикнути. В місті й зручності інші. Тут потрібно на вулиці бути, воду крутити, багато чого немає. Дуже важко. Порівнювати з містом нереально. Село йде до вимирання. Я тут тільки один рік, але оця людська праця… Люди працюють дуже тяжко, – наголошує Світлана. – Після аварії мені дали ІІ групу інвалідності, а вижити на 2000 гривень нереально. Тому пішла працювати в магазин».
За словами Світлани, тутешні діти їздять до школи в сусіднє село.
Чоловіків призовного віку в селі фактично немає.
Про майбутнє в Житанях наперед не загадують, як і про те, чи повернеться сюди молодь. Бажання одне на всіх – перемога. Тож поки захисники відстоюють нашу незалежність, люди в Житанях пораються по господарству і потихеньку виходять на городи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
26 червня: свята, події, факти. Міжнародний день рожевого вина та Всесвітній день холоду
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
«Луцьк – територія талантів»: визначили найкращих юних вокалістів громади
25 Червня 2026 23:38
25 Червня 2026 23:38
У Луцьку відбулося відкрите тренування за участю представників патрульної поліції
25 Червня 2026 23:18
25 Червня 2026 23:18
Луцький стрілець увійшов до складу збірної України зі стрільби з лука
25 Червня 2026 23:00
25 Червня 2026 23:00
У Польщі зіткнулись два пасажирські потяги
25 Червня 2026 22:40
25 Червня 2026 22:40
Сім ліцеїв на Волині отримають кошти від держави на навчальні кабінети та лабораторії
25 Червня 2026 22:21
25 Червня 2026 22:21
Показали відео підпалу будівлі Господарського суду у Луцьку. Медіа повідомило про затримання двох підозрюваних
25 Червня 2026 22:02
25 Червня 2026 22:02
Зеленський затвердив для СБУ 40-денну операцію впливу на Росію для завершення війни
25 Червня 2026 21:42
25 Червня 2026 21:42
У Луцьку на Відродження авто збило курʼєра Glovo
25 Червня 2026 21:23
25 Червня 2026 21:23
Підтвердили загибель військового з Волині Геннадія Смородінова
25 Червня 2026 21:04
25 Червня 2026 21:04
Поблизу Луцька чоловік і жінка провалилися у каналізаційний люк
25 Червня 2026 20:45
25 Червня 2026 20:45

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.