USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

11 квітня: події, факти, дні народження

11 Квітня 2020 00:00
11 квітня святкує день народження журналістка, перекладач Юлія Дерев’янчук. Друзі вітають її з днем народження та зичать побільше щасливих митей та різних приємностей, творчого самозвершення, втілення всіх мрій та бажань, і нехай розквітає в душі весна.

Також сьогодні відзначає день народження чудова людина, вимогливий керівник, батько, син, патріот України, керівник Департаменту по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Сергій Денисов. Його щиро вітають дружина Інна, син Борис, батьки, колеги по роботі, друзі та знайомі, які бажають йому міцного здоров’я, родинного благополуччя, щасливого довголіття, гарного настрою та Божого благословіння! Нехай кожен новий день дарує багато позитиву і добра.
Юлія Деревянчук
Юлія Деревянчук
Сергій Денисов
Сергій Денисов
Також день народження 11 квітня відзначають ексголова Волинського апеляційного суду, суддя КСУ Петро Філюк, депутат Волинської обласної ради та очільник КП "Волиньприродресурс" Василь Столяр, юрист, ексдепутат Луцької міської ради, керівник Одеської кіностудії Андрій Осіпов, ексдепутат Волинської обласної ради Віктор Прокопчук, актриса театру "ГаРмИдЕр" Анастасія Горобець та начальниця управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська.
Петро Філюк
Петро Філюк
Катерина Теліпська
Катерина Теліпська
Віктор Прокопчук
Віктор Прокопчук
Анастасія Горобець
Анастасія Горобець
Василь Столяр
Василь Столяр
Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх іменинників та бажає здоров’я і довголіття, побільше щасливих моментів і щирих посмішок. Сильної віри, здійснений мрій і реалізації планів.

Іменини за православним календарем святкують Іван, Яків, Марк, Кирило та Антип.

11 квітня з ініціативи ВООЗ в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. А ще сьогодні – Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.

Наша хроніка:

Минулоріч ми писали про те, як лучани долучилися до вшанування жертв нацистських концтаборів на меморіальному комплексі «Вічна Слава».

У 2018 році цього дня величезне графіті із зображенням кота з'явилося у Луцьку. Вуличний художник Андрій Присяжнюк працював новим графіті у великодні дні.

Два роки тому представниці Луцька з команди «Легіон» вибороли другу сходинку у Всеукраїнських змаганнях з футзалу серед жінок.

У 2016 році поблизу Луцька на гарячому затримали злочинну групу під час крадіжки з новобудови.

Працівники Любомльської лісової охорони на території угідь УТМР виявили голову та шкуру олениці у 2015 році.

Народилися:

Цього дня народилися англійський лікар Джеймс Паркінсон (описав «тремтячий параліч», який тепер називають хворобою Паркінсона), український громадський і політичний діяч Олександр Янко, радянський артист цирку, знаменитий ілюзіоніст Еміль Кіо, український веслувальник, байдарочник, олімпійський чемпіон Юрій Стеценко, українська журналістка, поетеса і критик Вікторія Стах, іспанський футболіст, а також Тьяго Алькантара - гравець Мюнхенської Баварії.

Сталося:

1945 – звільнення в'язнів німецького концентраційного табору Бухенвальд (перед приходом американських військ в'язні повстали й визволили себе самі).

Об’єкт розташовувався за 6 миль від міста Ваймар у центральній Німеччині, заснований гітлерівцями влітку 1937 року, діяв 8 років, до 1945 року, будучи сценою щоденного варварства і звірства. У Бухенвальді загинули десятки тисяч невинних людей: їх вбивали камінням, різками, топили в гною, кастрували, нівечили, морили голодом. Згідно з оцінками експертів, близько 50 000 людей загинули в Бухенвальді — переважно євреї та політичні в'язні, але також радянські (українські включно) військовополонені, цигани та гомосексуалісти. Бухенвальд не був табором смерті, як Аушвіц: не було газових камер. Проте в Бухенвальді було вбито та закатовано багато ув'язнених; інші гинули від голоду та хвороб.

1945 – радянська влада заарештувала митрополита УГКЦ Йосипа Сліпого і низку греко-католицьких владик.

Був засуджений на 8 років важких робіт. Рік по тому, під тиском подібних репресій, було здійснено «самоліквідацію» Української греко-католицької церкви. Відкидаючи постійні радянські пропозиції переходу на православ'я (зокрема пост митрополита Київського РПЦ), Сліпий був далі засуджений у 1953, 1957 і 1962 роках. Відбув разом 18 років заслання у таборах Сибіру та Мордовії, зокрема в Потьмі.

1963 – на екрани СРСР вийшла кінокомедія Олексія Мішурина та Миколи Літуса «Королева бензоколонки» з Надією Румянцевою у головній ролі. На момент зйомок Надії Румянцевої, яка виконує роль 17-річної дівчини, було вже 32 роки. Епізод з бджолами знімався на центральній площі міста Біла Церква. У вересні 2010 року на честь цієї події на будівлі, навпроти якого велася зйомка, була встановлена меморіальна табличка з зображенням виконавиці головної ролі - Надії Румянцевої. У Пирятині до цих пір з посмішкою згадують про зйомки фільму. Приміром, мер міста із задоволенням розповідає про те, як, будучи хлопчиськом, заробив свої перші гроші, беручи участь у зйомках фільму, який прославив його місто.

1981 – під час гастролей у німецькому місті Фюрт заявили про своє неповернення в СРСР диригентМаксим Шостакович і піаніст Дмитро Шостакович-молодший – син та онук композитора Дмитра Шостаковича. За кордоном Максим Шостакович вперше виступив як диригент у 1968 році з Лондонським філармонічним оркестром в Королівському фестивальному залі, в 1969 провів концертний тур по США з Держоркестром. У 1983-1985 Шостакович – головний диригент Гонконзького філармонічного оркестру, в 1986-1991 – Новоорлеанського симфонічного оркестру. З 1979 року виступає як оперний диригент, серед його постановок - «Ніс» і «Леді Макбет Мценського повіту». У 1994 вперше після довгої перерви виступив у Росії, через три роки разом з родиною повернувся в Санкт-Петербург.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

4 січня: дні народження, події, факти 4 Січня 2016 00:00

29 квітня: дні народження, події, факти 29 Квітня 2017 00:00

22 червня: дні народження, події, факти 22 Червня 2017 00:00

2 серпня: дні народження, події, факти 2 Серпня 2017 00:00

РЕКЛАМА



ДОДАТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus