USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

12 грудня: свята, події, факти. День благодійності та скасування Гетьманщини

12 Грудня 2021 00:00
В другу неділю грудня в Україні святкують День благодійності. Цього року він припадає на 12 грудня. Це національне свято, метою якого є підтримка милосердя на різних рівнях відповідальності.

12 грудня щорічно у світі – Всесвітній день загального медичного забезпечення. Цей день був створений з метою зробити все можливе, аби в усіх країнах люди мали змогу отримати доступ до потрібних ліків.

В другу неділю грудня – Світовий день запалених свічок (Worldwide Candle Lighting Day). Подію присвячують пам’яті померлих дітей, адже полум’я свічки є символом душі. Започаткували пам’ятну дату в США в 1997 році. Вперше цей день проводили як невеликий інтернет-захід на честь тих дітей, життя яких трагічно обірвалося.

12 грудня також святкують Міжнародний день нейтралітету. Нейтралітетом називають позицію країни, коли вона відмовляється від участі у воєнних діях. Така позиція допоможе зміцнити мир в усьому світі, а також налагодити дружні взаємовідносини між різними країнами.

У другу неділю грудня святкується Всесвітній день хорового співу, або День хору. Також 12 грудня – Міжнародний день «Хеві-метал».

Іменини відзначають Данило, Олександр, Сергій, Денис, Микола, Іван.

Народилися:

12 грудня народилися французький письменник, автор романів «Мадам Боварі» та «Саламбо» Гюстав Флобер, український книгознавець, лексикограф, перекладач Іван Максимович, американський актор, співак і шоумен, син італійських емігрантів Френк Сінатра, киргизький письменник і дипломат Чингіз Айтматов, російський мандрівник українського походження, художник, письменник Федір Кюнюхов, голова проводу ОУН Андрій Мельник, український актор Леонід Биков, геолог Микола Світальський, американський вчений, інженер, винахідник першої інтегральної мікросхеми (1959), співзасновник корпорації «Інтел» (1968), винахідник мікрочіпу пам’яті на кремнієвій основі (1970, разом з Ґордоном Муром) Роберт Нойс (Нортон), український літературознавець Іван Денисюк, відомий композитор, автор музики до мультфільмів про крокодила Гену, крихітку-Єнота Володимир Шаїнський, український художник Микола Анісімов.

Події:

1674 – у Києво-Печерській друкарні вийшов перший короткий нарис історії України – «Синопсис».

1764 – російська імператриця Катерина II скасувала Гетьманщину в Україні.

1901 – італійський винахідник Гульєльмо Марконі провів перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв’язку – сигнал букви «s» азбукою Морзе було передано з Англії до Ньюфаундленда (Канада).

1925 – у США відкрили готель «Мотель», що дав назву всім мотелям.

1955 – британський інженер Крістофер Кокерелл запатентував перше судно на повітряній подушці.

1979 – Політбюро ЦК КПРС ухвалило ввести радянські війська в Афганістан.

1980 – нафтовий магнат Арманд Гаммер за 5.28 мільйонів доларів купив на аукціоні в Лондоні датований 1508 роком 36-сторінковий зошит із нотатками Леонардо да Вінчі (найвища ціна, сплачена за рукопис).

1991 – Литва стала першою державою з колишніх радянських республік, яка встановила дипломатичні відносини з Україною.

1991 – Верховна Рада України ухвалила закон, яким скасувала кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки.

1996 – президент США Білл Клінтон призначив державним секретарем Мадлен Олбрайт, яка стала першою в історії США жінкою на цій посаді.

2007 – у Дніпропетровську почався суд над найкривавішим маніяком в історії України («пологівським маніяком») – Сергієм Ткачем. Суд довів 29 вбивств. Після вироку (довічне ув’язнення; 23 грудня 2008) Ткач зізнався у скоєнні ще понад 30 злочинів.

2008 – Швейцарія приєдналася до Шенгенської зони і стала 25-ю країною-учасницею угоди про безвізове переміщення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus