USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.20 39.60
  • PLN 9.76 9.94

21 квітня: події, факти, дні народження

21 Квітня 2020 00:00
День народження 21 квітня відзначають ексголова Волинської обласної ради Володимир Войтович, колишній депутат Луцької міської ради Артур Василевський та член товариства тверезості клубу «Оптималіст» Володимир Синило.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників та бажає міцного здоров'я, особистого щастя, яскравих успіхів та здійснення найзаповітніших мрій!

Володимир Войтович
Володимир Войтович
Володимир Синило
Володимир Синило
Артур Василевський
Артур Василевський


Іменини за православним календарем святкують Родіон, Нифонт, Марфа та Сусанна.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

21 квітня 2019 року – українці обирали долю держави на найближчі п’ять років. У цей день українські католики святкували Великдень, а православні християни - Вербну Неділю, проте перед або ж після служби у храмах свідомі громадяни поспішили здійснити власне волевиявлення – обрати одного з поміж двох кандидатів на пост Президента України.

У 2018 році луцький бодібілдер Дмитро Миндреску успішно виступив у Києві та Житомирі доповнивши спортивну скарбничку Волині черговими призами.

Також цього дня два роки тому Театральний майдан Луцька «заполонили» двоколісні «монстри» байкерів, які запрошували долучатися до когорти сильних та вільних чоловіків, які люблять гарний відпочинок і безпечну їзду.

Три роки тому назвали переможців соціальних проектів туристичного спрямування у Луцьку.

У 2016 році незвичний експеримент провели у Луцьку: незнайомим перехожим кидали в руки подушку, таким чином викликаючи на подушкові бої.

У 2015 році відбулося освячення природного джерела в урочищі «Дубецьке», що на території Камінь-Каширської міської ради.

Народилися:

Цього дня народилися німецький письменник, гуманіст, лицар та ідеолог лицарства Ульріх фон Гуттен («Листи темних людей», «Розбійники», «Ніхто»), італійський художник Лодовіко Карраччі, німецький педагог, творець дитсадків Фрідріх Фребель, англійська письменниця Шарлотта Бронте(«Джен Ейр»), німецький соціолог, історик, економіст, юрист, засновник сучасної соціології Макс Вебер, радянська акторка Антоніна Богданова (фільм «Летять журавлі»), український радянський кінорежисер і сценарист Юрій Лисенко («Гроза над полями», «Перевірено – мін немає», «Якби каміння говорило»), американський актор Ентоні Куїнн, радянський кінорежисер Станіслав Ростоцький («Доживемо до понеділка», «А зорі тут тихі», «Білий Бім – Чорне Вухо»), український режисер і сценарист Олександр Муратов («Наш чесний хліб», «Гуси-лебеді летять», «Гонки по вертикалі»), український і радянський футболіст, футбольний тренер Семен Альтман, американська акторка Енді Макдауелл («День бабака», «Секс, брехня і відео», «Чотири весілля й один похорон»), українська естрадна співачка Анастасія Приходько.

Сталося:

1920У Варшаві між Польщею та УНР підписано загальну та торгово-економічну конвенції, згідно з якими Польща визнавали незалежність УНР й обіцяла їй військову допомогу.

«За нашу і вашу свободу!» - під таким гаслом 25 квітня 1920 року рушили на фронт польські та українські війська. На початку наступальної операції війська завдали червоним низку важких поразок. Полякам вдалося прорвати фронт 12-ї більшовицької армії і вже 26 квітня заволодіти Житомиром, Коростенем, Радомишлем. За певний час Червону Армію витіснили з Києва. Більшовицькі частини хаотично відступали. Проте союзники не подбали про закріплення досягнутих успіхів. Це дало змогу більшовикам перекинути сюди значні підкріплення. У червні 1920 році 1-ша Кінна радянська армія прорвала фронт, і польсько-українські частини були змушені залишити Київ.

1960новою столицею Бразилії стало місто Бразиліа, збудоване за чотири роки за проектом архітектора Оскара Німейєра. Керівництво країни було перенесене сюди з Ріо-де-Жанейро.

Первісний план нової столиці під назвою Бразиліа, перенесеної далеко на захід від густонаселеного південно-східного регіону, 1827 року склав і представив Генеральній асамблеї Жозе Боніфасіу, радник імператора Петра I. Президент Жуселіну Кубічек наказав побудувати Бразиліа, виконуючи статтю конституції країни 1891 року про те, що столиця повинна бути переміщена з Ріо-де-Жанейро ближче до центру країни. Місто сплановали та збудовали 1956 року. Головним планувальником був Лусіу Кошта, а головним архітектором Оскар Німейєр. При погляді зверху основна частина запланованих форм міста нагадує літак або метелика. Його занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

1996Убито першого президента Чеченської Республіки 52-річного Джохара Дудаєва.

В Україні іменем Дудаєва названі вулиці в Івано-Франківську та Львові. У Варшаві є площа Джохара Дудаєва, у Ризі — алея Джохара Дудаєва.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus