USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

24 грудня: свята, події, факти. Католицький Святвечір і Ковель став містом

24 Грудня 2021 00:00
Цього дня у світі відзначаються Католицький Святвечір, День подорожей по вітринах.

В Україні – День працівників архівних установ, у Мексиці, Іспанії – хороша ніч, в Італії – свято семи риб, у ПМР – День Конституції, в США – День егг-нога, у Фінляндії – День декларації про Різдвяний мир, у Мікронезії – День Конституції.

Православна церква 24 грудня вшановує пам’ять преподобного Никона Печерського (ігумена Києво-Печерської Лаври) і преподобного Данила Стовпника (подвижника).

За православним календарем іменини сьогодні відзначають Данило, Іван, Леонтій, Микола, Петро.

Цього дня народилися засновник Ордену Єзуїтів Святий Ігнатій Лойола, польський поет-романтик і діяч національно-визвольного руху Адам Міцкевич, український лексикограф, фольклорист, педагог Євген Желехівський, англійський письменник, автор детективів Джеймс Хедлі Чейз, український композитор Костянтин Данькевич, український письменник, драматург та педагог Спиридон Черкасенко, церковний діяч Володимир Самборовський, український мовознавець, поет, журналіст, громадський діяч Святослав Караванський, американська кіноакторка, зірка 1950-х років Ава Гарднер («Сніги Кіліманджаро», «Ніч ігуани»), український політичний, громадський і державний діяч, дисидент і політв’язень радянських часів, літературний критик, публіцист В’ячеслав Чорновіл, поет, художник Василь Лелек, пуерто-ріканський співак Рікі Мартін, український баскетболіст Кирило Фесенко.

Події

1192 – повертаючись з Третього хрестового походу, в Ердберзі, на околиці Відня (нині – в межах міста), англійський король Річард Левове Серце був взятий в полон австрійським герцогом Леопольдом V Бабенбергом. Звинувачений у численних злочинах, він постав перед імперським судом, був виправданий, але звільнений лише через два роки за гігантський викуп у розмірі 150 тисяч марок.

1518 – польський король Сигізмунд І дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто з наданням йому магдебургського права.

1624 – гетьман Михайло Дорошенко укладає міждержавний договір про взаємодопомогоу між Військом Запорозьким та Кримським ханством.

1777 – капітан Джеймс Кук та його кораблі «Резольюшн» і «Діскавері» відкрили острів, який 2 січня Кук назвав островом Різдва.

1851 – під час пожежі в бібліотеці Конгресу США згоріли 35 тисяч книг та безліч унікальних документів.

1871 – у Каїрі відбулась прем’єра опери Джузеппе Верді «Аїда», написаної для урочистостей з нагоди відкриття Суецького каналу.

1903 – у Великій Британії видано перший реєстраційний номер для авто – табличку з номером A1 отримав герцог Рассел, брат філософа Бертрана Рассела.

1908 – у Парижі відкрилося перше міжнародне авіашоу.

1914 – німецький літак скинув бомбу на англійське місто Дувр, здійснивши перше в історії авіабомбардування.

1958 – у СРСР запроваджують обов’язкову 8-річну освіту.

1979 – СРСР почав окупацію Афганістану.

1982 – дослідний зразок найбільшого серійного вантажного літака у світі Ан-124 «Руслан» здійснив перший політ.

1997 – відбувся перший концерт гурту «Мандри», цей день вважається датою заснування гурту.

2004 – запущено на орбіту український супутник «Січ-1М» (супутник дистанційного зондування Землі; 2-й у серії супутників «Січ»).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Лучанин Показати IP 24 Грудня 2021 00:21
Це не католицький святвечір!!!!!! Це святвечір за новим стилем, чи за юліанським календарем!!!
Анонім Показати IP 24 Грудня 2021 09:09
А де в тексті про Ковель?
Ковельчанин Показати IP 24 Грудня 2021 20:44
Шановні типу "журналісти" ви маніпулюєте інформацією,навмисне? 25 грудня Різдво відзначають католики і майже всі православні ,окрам: москалів,білорусів,грузинів,сербів,прихожан РПЦвУ,деяких прихожан ПЦУ.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus