USD 39.55 39.80
  • USD 39.55 39.80
  • EUR 39.70 39.90
  • PLN 9.72 9.90

27 квітня: свята, події, факти. День кадровика та День азбуки Морзе

27 Квітня 2023 00:00
27 квітня – Міжнародний день поширення інформації про донорське зачаття та День азбуки Морзе.

Також сьогодні Всесвітній день дизайну, Всесвітній день тапира, День «Розкажи історію» (присвячений розвитку усного оповідання), День безкоштовної стерилізації бездомних кішок, День деревонасадження в США, День кадровика в Україні або Свято кадрового працівника, День карабінерів або День стрілка в Чилі, День нюху, День порятунку жаб або День збереження жаб, День пташиного польоту, День шотландського рому в Великобританії, Національний день ветеранів у Фінляндії, Національний день стейку з ребер в США.

Іменини за православним календарем святкують Іван, Антон та Мартин.

Цього дня народилися турецький султан, чоловік Роксолани (Насті Лісовської) Сулейман I Кануні, американський художник, винахідник телеграфного апарата та телеграфного коду Семюел Морзе, англійський філософ, соціолог Герберт Спенсер, 18-й президент США Улісс Грант, український боксер Сергій Данильченко, український борець, олімпійський чемпіон В’ячеслав Олейник.

Події

У 2010 році Верховна Рада України ратифікувала угоду про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 в обмін на зниження ціни на газ.

У 2007 році в Таллінні демонтований «Бронзовий солдат», що нагадував про радянську окупацію.

У 2005 році свій перший політ здійснив авіалайнер «Airbus A380».

У 1995 році День заснування Державного казначейства України.

У 1993 році в Сінгапурі вперше після 1949 року відбулася зустріч представників Китайської Народної Республіки та Китайської Республіки (Тайвань) на вищому рівні.

У 1992 році в Белграді прийнята Конституція нової держави Сербія і її єдиного союзника Чорногорії – проголосили створення Федеративної Республіки Югославія, яка змінила вже неіснуючу Соціалістичну Федеративну Республіку Югославію, з якої вийшли Словенія, Хорватія, Боснія і Герцеговина та Македонія. Країна проіснувала до лютого 2003 року, потім трансформувалася в державні утворення – Сербію і Чорногорію.

У 1992 році рада керуючих Міжнародного валютного фонду проголосувала за прийняття України до складу МВФ.

У 1987 році міністерство юстиції США заборонило приватний візит в країну президента Австрії і колишнього Генерального секретаря ООН Курта Вальдхайма в зв’язку з його причетністю до депортації євреїв під час Другої Світової війни.

У 1981 році компанія «Xerox» анонсувала вихід інформаційної системи «STAR 8010», першого масового комп’ютера з мишкою і графічним інтерфейсом. Система мала 385 КБ оперативної пам’яті, вінчестер на 40 МБайт, комплектувалася монітором і могла працювати в локальних мережах.

У 1978 році в Афганістані (не без допомоги СРСР) відбувся військовий переворот – убитий президент М. Дауда. Новим керівником країни став Нур-Мухаммад Таракі, який проголосив створення Демократичної Республіки Афганістан і згодом підписав з Радянським Союзом договір про взаємодопомогу. Нагадаємо, що СРСР своєю допомогою фізично знищив за деякими оцінками більше мільйона афганців.

У 1965 році в США запатентовані підгузники «Памперс».

У 1963 році лідер кубинської революції Фідель Кастро Рус прибув з першим візитом до Москви. В ході візиту, який тривав більше місяця, Кастро задекларував приналежність Куби до світового соціалістичного табору і підписав угоди по товарообмін з СРСР на умовах тривалого пільгового кредиту.

У 1961 році Великобританія визнала незалежність Сьєрра-Леоне.

У 1961 році засновано радянський фонд світу.

У 1960 році Лі Син Ман, в четвертий раз з 1948 року обраний президентом Південної Кореї, вимушено подав у відставку через масові заворушення, викликані авторитарними методами його правління. Після його зміщення була проголошена Друга Республіка на чолі з прем’єр-міністром Чан Мен, яка проіснувала всього рік.

У 1960 році частина Тоголенда, яка належала Франції, стала незалежною Республікою Того.

У 1959 році Мао Цзедун залишив пост глави уряду, щоб повністю зосередитися на партійній роботі. Головою КНР обраний Лю Шаоци.

У 1959 році організована науково-дослідна станція «Північний полюс-8» під керівництвом В. М. Рогачова, М. І. Блінова і І. П. Романова.

У 1957 році уряд Данії, на своє щастя, відхилив пропозицію СРСР про вихід країни з НАТО.

У 1950 році Великобританія визнала державу Ізраїль.

У 1941 році німецькі війська увійшли в Афіни.

У 1940 році за наказом Генріха Гіммлера поблизу Кракова (Польща) створено концентраційний табір Аушвіц. Він став першим концтабором, призначеним для масового знищення людей в промислових масштабах.

У 1938 році заарештований фізик Лев Давидович Ландау.

У 1925 році вийшла постанова Ради Народних Комісарів СРСР «про прописку громадян в міських поселеннях». Формування нової версії рабовласницького ладу на основі коомуністіческіх ідей в самому розпалі.

У 1918 році вийшов декрет ВЦВК РРФСР про скасування права успадкування, який діяв до 22 травня 1922. Грабувати населення більшовиками виявилося так просто.

У 1906 році в Санкт-Петербурзі вийшов перший номер газети «Український вісник».

У 1906 році введено в дію I Державну Думу Російської імперії.

У 1905 році вийшов Маніфест Миколи II «Про зміцнення початків віротерпимості».

У 1865 році Езра Корнелл і Ендрю Діксон Уайт заснували в Ітаці (штат Нью-Йорк) університет. Заняття в ньому почалися через три з половиною роки, а сьогодні в Корнельському університеті навчаються майже 20 000 студентів.

У 1865 році через кілька днів після закінчення громадянської війни поблизу Мемфіса на Міссісіпі вибухнув пароплав «Султан», на борту якого перебувало близько 2100 пасажирів. 1700 з них, в основному ветерани армії Півночі, які поверталися додому з полону, загинули. Це була найбільша аварія в історії судноплавства в США.

У 1861 році парламент штату Меріленд прийняв рішення не відділятися від США.

У 1855 році в Росії вперше згадано про самвидати.

У 1828 році відкрився Лондонський зоосад.

У 1825 році англійський соціаліст-утопіст Роберт Овен заснував в Америці колонію, яку назвав Новою Гармонією. Відносини між поселенцями виявилися далеко не гармонійними і в 1828 році Овен був змушений згорнути свою діяльність.

У 1773 році англійський парламент прийняв «чайний акт», який дозволив Ост-Індійської компанії, що знаходиться на межі банкрутства, ввезти в північноамериканські колонії фактично безмитно півмільйона фунтів чаю. Це значно погіршувало становище місцевих оптових купців, вело до монополії компанії на американському ринку та викликало акції протесту колоністів. Після вжитих Великою Британією жорстоких заходів спалахнула війна за незалежність.

У 1749 році перше офіційне виконання музики Генделя під час Королівських феєрверків було перервано через пожежу, що почалася.

У 1667 році вже давно осліплий англійський поет Джон Мільтон продав за 10 фунтів права на написану ним в цьому році поему «Втрачений рай», яка згодом стала кращою в його творчості.

У 1644 році вперше в Канаді висадили пшеницю.

У 1521 році на філіппінському острові Мактан у сутичці з тубільцями загинув 41-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан. Перша навколосвітня експедиція, три чверті якої вже відбулося, закінчив його заступник Елькано.

У 1509 році папа Римський Юліан II відлучив від церкви всю Венецію.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus