USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Чи правомірно приватизували Бурштинську ТЕС

30 Червня 2017 12:42
Депутат Івано-Франківської обласної ради підготував звернення до центральних гілок влади та запропонував колегам-депутатам створити тимчасову контрольну комісію з перевірки умов приватизації Бурштинської ТЕС ПАТ «Західенерго» та виконання інвесторами своїх зобов’язань. У разі виявлення порушень він вимагає повернути ТЕС у державну власність, пишуть Відомості.

З пропозицією винести дане питання на чергову сесію Івано-Франківської обласної ради, яка відбудеться 30 червня, виступив обранець від громади Тарас Виноградник.

Бурштинську ТЕС свого часу завдяки написаним під нього умовам приватизував олігарх Ринат Ахметов. Нардепи від «Самопомочі» намагалися ініціювати реприватизацію Бурштинівської ТЕС і з’ясувати, наскільки законно ТЕС відійшла до групи компаній ДТЕК Ахметова. Своєю чергою, нещодавно нардеп від Народного фронту волинянин Ігор Лапін вступився за бізнес Ахметова. Намагання нардепів він назвав ледь не спробою рейдерства.

Окрім того, як повідомлялося, Лапін курує роботу штабу антиблокади торгівлі з окупантом на Західній Україні. Перше завдання цього штабу - не допустити повернення енергетичних підприємств Західенерго (в тому числі Бурштинської ТЕС), вкрадених Ринатом Ахметовим у 2011 році в державну власність.

«Коли ТОВ «ДТЕК» придбало Бурштинську ТЕС, нові власники обіцяли провести серйозну реконструкцію станції з залученням вугілля Львівсько-Волинського басейну, наростити енергопотужності, підвищити заробітну плату, покращити екологічну ситуацію. Але, крім обіцянок, нічого не зробили, – коментує доцільність свого Звернення депутат Івано-Франківської обласної ради Тарас Виноградник. - На превеликий жаль, президія обласної ради, яка формувала порядок денний сесії, не підтримала мою пропозицію».

При необхідних 12 голосах, «за» проголосувало лише вісім депутатів: від «Свободи», «Укропу», «Батьківщини», «Самопомочі» і «Волі». Депутати від «Блоку Петра Порошенка», яких є четверо у складі президії, не підтримали.

Як повідомила депутат Верховної Ради Вікторія Войціцька, в 2011-2013 роках в країні фактично відбувався цільовий розпродаж державного майна конкретним фінансово-промисловим групам. Крім того, мали місце неконкурентні умови приватизації енергоактивів, які затверджувалися розпорядженнями Кабінету Міністрів України та наказами Фонду державного майна.

«Одним із таких прикладів є неконкурентна приватизація акцій ПАТ «Західенерго», якому належить Бурштинська ТЕС. Умови конкурсу були виписані таким чином, що покупцем акцій могла стати лише компанія, яка не менше трьох років працює на енергоринку і яка протягом цих останніх трьох років володіє понад 50 відсотками статутного капіталу юридичних осіб, які провадять діяльність з виробництва електроенергії в обсязі не менш як 30 відсотків обсягу виробництва електроенергії.

Враховуючи діяльність ДТЕК на той час з виробництва електроенергії, - продовжує Вікторія, - а також те, що дана компанія володіла та контролювала найбільш привабливі шахти з видобутку енергетичного вугілля, Кабінет Міністрів штучно створив передумови для придбання нею акцій ПАТ «Західенерго». Відповідно, ДТЕК була єдиним учасником і, зрозуміло, переможцем конкурсу. Це посилило монопольне становище зазначеного енергохолдингу».

Крім того, як зазначила депутат, достеменно не відомо, чи виконує інвестор, який придбав Бурштинську ТЕС, свої зобов’язання по модернізації енергоблоків у відповідності до вимог Європейської мережі та чи працює в напрямку нарощуванню енергетичних потужностей, як передбачає договір купівлі-продажу.

Вікторія Войціцька також наголосила, що питання правомірної приватизації акцій ПАТ «Західенерго» обговорювалось на спеціальній комісії Верховної Ради з питань енергетики 18 травня цього року, членом якої вона є. Однак, за її словами, депутати-коаліціянти, як це останнім часом відбувається, проігнорували засідання.

Відповідно жодного рішення прийнято не було. Комісія лише направила звернення до Генпрокуратури, аби та перевірила правомірність приватизації акцій «Західенерго» та чи виконують інвестори свої зобов’язання.

Депутати Івано-Франківщини, які ініціюють ідею перевірки правомірності приватизації Бурштинської ТЕС, закликають колег з інших обласних рад долучитись до їхньої ідеї і підтримати відповідне Звернення до Президента, Верховної ради, інших центральних органів влади.

У той же час вони категорично заперечують інформацію, яка шириться серед населення та в соцмережах про силове захоплення Бурштинської ТЕС.

На їхню думку, хтось свідомо намагається створити соціальну напругу серед населення.

Не стоять осторонь проблеми Бурштинської ТЕС і місцеві активісти, громадські та партійні організації. Як сказав Василь Абрамів, член «Правого сектора, питання роботи Бурштинської ТЕС є дуже актуальним для франківців, оскільки вони потерпають від екологічного забруднення. Крім того, працівникам станції постійно доводиться «вибивати» в господарів собі зарплати. А ті, своєю чергою, не зацікавлені брати місцевих на роботу, а довозять працівників з Донеччини.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus