USD 39.62 39.95
  • USD 39.62 39.95
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Пристрасті обливаного понеділка у Львові

22 Квітня 2014 08:35
Перший понеділок після Великодня називається обливаним. У Львові традицію обливання один одного водою започаткували на площі Ринок, щоб від веселих забав і хуліганських вчинків не постраждали городяни і гості міста.

На площі організували спеціальні зони, де можна було набрати води у пляшки і пістолети. Молоді люди і дітлахи обливали один одного водою. «Вирішили організувати, щоб була повага до людини. Води вистачить усім, отож можна прийти на площу Ринок, а ось перехожих не потрібно поливати, щоб не казали, що ми забіяки», – зазначив мер Львова Андрій Садовий, - інформує РадіоСвобода.

Львів’янин Юрій Кидиба брав участь у веселому дійстві з маленьким сином Данилом і обидва говорили про позитивні емоції, які отримали.«Всі попереджені, як тут поводитись, є можливість висушитись, – зауважив він. – Хто хоче, той і бере участь. Для мене обливаний понеділок – це своєрідне очищення».

Вперше спостерігала за веселим дійством обливання і традиціями святкування Великодня у Львові родина Родікових із Макіївки, що на Донеччині. Володимир і Діана створили дитячий будинок сімейного типу і виховують п’ятьох своїх діток і п’ятьох усиновлених. Усією великою родиною п’ятий день перебувають у місті Лева.

«Дуже гарно, все бачили, були на площі та музеях, у церквах. Ми дуже задоволені. Справжні макіївчани і донеччани лише за єдину Україну, справжні шахтарі працюють і хочуть працювати. До нас приїжджають студенти зі Львова», – ділиться думками мама Володимира Лариса Родікова.

Жінка розповіла, що в Макіївці все спокійно, правда є невеликі групи людей, які агітують за Росію, але мешканці міста ігнорують ці заклики.

«Нас лякали, що нібито тут, у Львові, фашисти і страшні люди живуть, бандерівці. Але ми нікого і нічого такого не побачили, і щасливі, що сюди приїхали. Дуже чудове місто», – говорить Володимир Родіков.

Його дружина Діана не відчула у Львові до себе, російськомовної, якогось упередженого ставлення. «Ніяких проблем не мали, тут розмовляють російською і українською, нас всі розуміють», – зауважила жінка.

На Великдень у Львів традиційно приїхали понад 200 молодих людей зі східних і центральних регіонів України на запрошення своїх ровесників – львівських студентів. Молодь знайомиться з історією та культурою міста, спілкується з львів’янами, має можливість побувати на майстер-класах, а головне – пересвідчитись у неправдивій інформації про Галичину, яку поширюють російські ЗМІ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus