USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку буревій повалив Лесин ясен

30 Червня 2020 08:27
У Луцьку 30 червня через негоду повалився Лесин ясен.

Зі слів очевидців, це трапилося близько 4 ранку.

Нагадаємо, у Луцьку 25 квітня біля замку Любарта за ніч похилився славнозвісний Лесин ясен. Щоб його врятувати, покликали науковців з Києва, які стверджували, що Якщо ясен «оздоровити», він може простояти ще десятки років.
.
Довідково:

Ле́син я́сен – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах міста Луцьк Волинської області, на вулиці Кафедральній, поруч з Луцьким замком. Площа 0,01 га. Статус надано 1972 року. Перебуває у віданні міського КП «Зелене господарство».

Статус надано з метою збереження одного екземпляра ясена, віком понад 200 років. Ясен росте біля будинку, де мешкала видатна українська поетеса Леся Українка, тому названий на її честь.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 45
Сині Шаровари Показати IP 30 Червня 2020 08:37
зрада!!!
Иван до Сині Шаровари Показати IP 30 Червня 2020 16:13
опнутый на голову Левчук наверно справляет поминки по упавшему ясеню
Багряна Крайка до Сині Шаровари Показати IP 1 Липня 2020 16:35
Приревнував Лесин Ясен Сосну Корабельную до Інформаційного Приводу та й упав!..
Андрій Показати IP 30 Червня 2020 08:41
ось справжнє лице "господарів" міста, ось їх бажання залучити туристів.... ясен це не земля біля центрального ринку впав то впав тут поспіху та спецтехніки непотрібно....
Правда Луцька до Андрій Показати IP 30 Червня 2020 11:17
Все базарники накинуться обложать шинами і не дадуть прибрати територію, а потім які муніципали погані)
Степ Показати IP 30 Червня 2020 08:45
Скликали комісії, радились з науковцями, піарились та позували біля ясена, а він взяв і впав. Стільки "роботи" було зроблено, а не допомогло.
Правда Показати IP 30 Червня 2020 08:48
Так він просто вигнив із середини,а скільки піару і витрачених грошей на експертизу.А природа просто все розставила по місцях.
Юлія Показати IP 30 Червня 2020 08:55
Він же гнилий всередині, тому і не дивно що впав, всьому свій час...
Славік Показати IP 30 Червня 2020 08:56
За що заплатили гроші таким горе науковцям київським.Це ж яким науковцем треба бути,щоб не дослідити що ясен зсередини повністю зпорохнів.Дякувати Богу що не наробило біди людям
питання Показати IP 30 Червня 2020 09:11
Зашибісь науковці, які не побачили, що дерево прогнило, а зараз мабуть і блискавка додала свого і дерево підгоріло. За що гроші таким "НЕУКовцям" виділяли?!
Іван з Гнідави Показати IP 30 Червня 2020 09:36
А тепер притягти до відповідальності тих, хто робив експертизу , тих хто приймав таку роботу , тих хто фінансував !
777 Показати IP 30 Червня 2020 09:39
Шо місяць робили ??? Його як мінімум треба було підвязати сталевими тросами. А Ваші коментарі викликають в мене бажання здати Український паспорт. Народ який недбає про свою історію не заслуговує бути НАРОДОМ
Шахрай до 777 Показати IP 30 Червня 2020 11:11
Здавайте паспорт мені, я по ньому кредитів наберу.
888 до 777 Показати IP 30 Червня 2020 16:59
Соплі жували і протирали штани
Олег до 777 Показати IP 30 Червня 2020 18:53
Ліда, Ліда! Боже, Боже...Це ж треба таке ляпнути, щоб якесь нещасне дерево стало такою історичною історією, якою би всі захоплювалися та ціпеніли за нею...
Ось вам Показати IP 30 Червня 2020 09:45
Той ясен чимось нагадує всю нашу країну... В середині все погнило, а прогресивні менеджери і реформатори беруть кредити, залучають всілякіх "експердів" щоб вкотре все перезавантажити і перезапустити... І гоші йдуть йдуть, йдуть, а вони "працюють" працюють, працюють...
Дзвоніть на 103 Показати IP 30 Червня 2020 09:48
Це добре, що Господь, пожалкував і не дав дереву впасти на будинок чи людей. Була б велика трагедія. Добре, що падіння відбулось вночі. Вдень якраз біля цього дерева збирається багато людей, відпочиваючих та простих роззяв. Також вдень під деревом і поруч з ним стоїть безліч припаркованих автомобілів, власники яких приїхали відвідати Луцький центральний ринок.
Лучанин Показати IP 30 Червня 2020 09:58
Кілька днів назад заступник начальника відділу охорони культурної спадщини Луцької міськради Петро Троневич наголошував, що це дерево треба зрізати, бо воно становить загрозу людям. Була і стаття про це. Коментатори тоді почали висловлювати своє "фе", а зараз виявляється, що чиновник був правий. Може замість того, щоб відновлювати порохняві дерева, краще привести до ладу будинки, де жила Леся Українка.
Саша Показати IP 30 Червня 2020 10:01
Потрібно посадити новий.
Зебот до Саша Показати IP 30 Червня 2020 11:12
прийде весна будемо садити!
Сталін Показати IP 30 Червня 2020 10:08
Ось і казочці кінець!
Олена до Сталін Показати IP 30 Червня 2020 14:19
Біля суду на вул. Шевченка є найстаріший у Луцьку дуб. Здоровий і гарний. Нехай би його любили і гляділи, ато асфальтом закатали навколо.
Лучанка Показати IP 30 Червня 2020 10:28
Все на світі має початок і кінець. Все старіє, тільки одна земля, якщо іі обробляти кожен раз молодіє. Можна ж було з цього "Лесиного ясена" - туристичного символу міста зібрати насіння, висіяти та виростити "лесин ліс"....
Лучано до Лучанка Показати IP 30 Червня 2020 17:18
А давайте посіємо на тім місці жменьку конопель? Подейкують, мавки у сиву давнину у ніх ховатись полюбляли.
ігор луцький Показати IP 30 Червня 2020 10:33
Недавно там був у справах.І не маючи докторських ступенів розумів ,що дерево приречене.Але секретарям і секретаркам з вул.Б.Хмельницького видніше.
додік до ігор луцький Показати IP 30 Червня 2020 10:43
Це схоже на те, як доктори(?!) медичних (?!) наук (?!) по радіо і ТБ розказують посполитим, як правильно мити руки. Ніби для цього не достатньо медсестри...- "На всякого мудрєца довольно простоти".
Дерево Тенере Показати IP 30 Червня 2020 11:00
300 років росла в пустелі Тенере поодинока акація, навколо неї в радіусі 400 кілометрів не росло жодного іншого дерева. В 1973 році дерево було збито п'яним водієм вантажівки. Залишки акації були перенесені в Національний музей в місті Ніамей, де для них був побудований мавзолей. На її місці споруджено металеву скульптуру, схожу на дерево. Вона і досі слугує орієнтиром замість акації.
Базарник (Старий рин Показати IP 30 Червня 2020 11:13
То все муніципали винні і Міська Рада
до дерева тенере Показати IP 30 Червня 2020 11:18
Ага, в місті більше немає куди вбухати кошти.
Дерево Тенере до до дерева тенере Показати IP 30 Червня 2020 11:46
Індикатор задрипаності зашкалює та реально відображає культурний рівень поодинокого мешканця рідного міста.
шеф Показати IP 30 Червня 2020 11:32
то науковці, які купили дипломи за хабарі, нарадили. обвели міську владу навколо пальця, і гроші заробили. на майбутнє, радив би владі міста не вестися на різні афери і прислухатися до здорового глузду та логічного мислення.
Віра Показати IP 30 Червня 2020 13:00
Ні що і ні хто не вічні, закон природи.
Ольга до Віра Показати IP 30 Червня 2020 20:34
Як дбають, так і мають. Закон балансу.
101 Показати IP 30 Червня 2020 13:05
Головне, що встигли гроші заплатити київським експерДам, які казали що ясен ще довго простоїть.
Ось вам Показати IP 30 Червня 2020 15:10
Однозначно восени на цьому місці потрібно посадити новий ясен. Зараз головне підготувати грунт....
Баба ЯГА до Ось вам Показати IP 30 Червня 2020 20:41
Який грунт? там бруківка. Ніхто не дбав за ясеня-красеня та не діагностував десятиріччями. Де на нього природоохоронний паспорт? Хто це все має знати? де екологи?
Юні Натуралісти до Ось вам Показати IP 1 Липня 2020 15:45
А давайте посадим там Сосну Карабєльну!І хай роздає WI-Fi.
Луцький Показати IP 30 Червня 2020 15:53
От нещастя! Глобальна проблема України. Місцевий бюджет завжди деребанять на всяку х...ню, а зараз ще й на порохно віддадуть замість дійсно важливих справ. Не бачу в цьому ніякого суму і проблеми.
Лучани Показати IP 30 Червня 2020 16:14
Провести тендер.Зібрати кошти.Зробити в дуплі міні книгарню з лесиними книжечками.
Цьоця Манька Показати IP 30 Червня 2020 18:08
Легенда гласить, шо під тим ясенем відпочивала Леся Українка ! З сьгоднішнього дня : Легенда гласить, шо під тим ясенем, від якого лишився пеньок, відпочивала Леся Українка !
Олег Показати IP 30 Червня 2020 18:48
От бачите як все легко, просто та безболісно обійшлося! І ніхто не винен! І гроші зекономили! Клас!!!
Дядя Сцьоба до Олег Показати IP 1 Липня 2020 15:40
Інша легенда оповідає про магічний вплив кори лесиного ясеня виключно на кору головного мозку неврівноважених панєнок,- особливо, якщо вдало потертись об її цілющу текстуру.Миттєво зникає навіженість, нормалізується кровообіг,холестерин ,гормони стають вряд ,як вояки на параді,пробуджується апетит ще й пробиває на творчу активність т.п.
2015 рік Показати IP 30 Червня 2020 20:45
https://www.volynnews.com/news/authority/aktyvisty-khochut-vriatuvaty-lesyn-iasen-u-lutsku/
Олег Показати IP 1 Липня 2020 18:32
Та що тут так ниють фанатики історії! Дерево впало. Буває... Головне - пеньок лишився! До нього теж можна водити туристів...
Народна прокуратура Показати IP 2 Липня 2020 11:35
Прочитав коиенти і відразу піднявся настрій. Пропозиція про посадку на місці цього дерева корабельної сосни чудова. Але пропозиція Лучано посіяти жменьку конопель просто порвала! Найкраший комент!!!