USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Українським банкам постановили приймати старі долари і євро

5 Лютого 2021 10:39
Нацбанк вимагає від українських банків перестати відмовлятися приймати у клієнтів на обмін старі купюри іноземної валюти.

Про це повідомляє Страна.ua з посиланням на внутрішній документ Нацбанку.

В НБУ наголосили, що йдеться не про поодинокі випадки, а про «численні скарги». При чому це стосується не тільки банків, а й фінансових компаній з виносними обмінниками.

Регулятор прописує ситуацію зі зношеними і пошкодженими іноземними банкнотами.

Фінустанова зобов’язана зробити три кроки, коли особа принесла в банк чи небанківський обмінник закордонну банкноту, щоб здати:

Провести обмін іноземної банкноти на гривню після її перевірки на справжність (у окремих структурах є послуга з обміну однієї іноземної купюри на іншу іноземну), якщо вона не зношена / пошкоджена або не підозріла, тобто не схожа на підробку.

Взяти купюру на інкасо, якщо вона стара / зношена / пошкоджена – тобто відправити у свій банк-кореспондент за кордон і обміняти там. Після чого повернути українцю нову банкноту. За правилами Нацбанку, максимальний термін проведення такої операції – до 24 місяців.

Здати іноземну готівку на дослідження в Нацбанк, якщо вона викликатиме підозри на підробку. Регулятор проведе свою експертизу, за результатами якої можливі два варіанти: якщо валюта справжня – має відбутися обмін, на якому наполягав клієнт, якщо вона виявиться фальшивкою – будуть залучені правоохоронні органи і людині доведеться давати пояснення, де вона її взяла. Підробка буде вилучена без будь-яких компенсацій.

Однак не кожна пошкоджена іноземна купюра може бути автоматично відсіяна банком і прийматися тільки на інкасо. Щоб банки не зловживали своїми правами, НБУ чітко перерахував ознаки, за якими фінустанови зобов’язані приймати банкноти, які не є зношеними.

Ознаки ці такі:

– локальні потертості (часткова втрата фарби на зображеннях) і / або втрата папером жорсткості;

– відбитки штампів / печаток, написи, включаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких не перевищує 200 мм2;

– плями, загальна кількість яких не перевищує трьох штук діаметром до 5 мм кожна; надриви або надрізи, загальна кількість яких не перевищує трьох штук довжиною до 3 мм кожен;

– отвори і проколи, загальна кількість яких не перевищує чотирьох штук діаметром не більше 1 мм кожен.

Це все вважається незначними ушкодженнями, з якими банки зобов’язані проводити валютообмін.

Нацбанк показав кілька прикладів валютних купюр, які точно віднесуть до старих / зношених і на обмін яких доведеться довго чекати.

Також видання з посиланнями на банкірів розповідає, як на практиці можна вирішити проблему зношених іноземних купюр, щоб не чекати результатів тривалої процедури інкасо.
Так, особам, у яких виявилися пошкоджені / зношені іноземні гроші і які не хочуть втрачати на комісії, зазвичай дають одну пораду – дочекатися поїздки за кордон і витратити їх там. На багатьох курортах, наприклад у Туреччині чи Єгипті, простіше ставляться до зношених банкнот, ніж в Україні, і спокійно приймуть їх до оплати.

Ще одна рада – постаратися провести зношену валюту через платіжний термінал. Тобто уникнути особистого контакту з касиром. Нещодавно Нацбанк дозволив банкам і небанківським фінустановам проводити обмін готівкової інвалюти на безготівкову гривню. Але як з’ясувалося, деякі банки надавали цю послугу і до того, хоча й не рекламували цього.

Тобто можна вставити готівковий долар у термінал ПриватБанку і зарахувати на свій картковий рахунок гривню. Відбудеться автоматична конвертація за поточним курсом банку. У ПриватБанку неофіційно визнали, що їхні купюроприймачі в платіжних терміналах, які приймають інвалюту, досі не навчилися відрізняти старі долари і євро від нормальних. Тому люди користуються цією можливістю, і банк нічого не може з цим зробити.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Tener Показати IP 20 Липня 2021 00:04
У Львові на пл.Міцкевича, біля повороту на вул.Коперніка обмінник в магазині "Взуття", приймає любу пошкоджену валюту, я там обміняв стару порвану сотню доларів з відсутнім куском, казали що має бути 60% купюри.... а я уже викинути думав...
Roman Igorovych Показати IP 20 Липня 2021 17:07
https://www.cashcrash.lviv.ua/ - міняють все що на гроші подібне, долари, євро, фунти.... старі, пошкоджені, ветхі, зношені !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus