USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Відправили під домашній арешт: директора волинського фонду підозрюють у сприянні ухилянтам

19 Травня 2023 10:02
Директора благодійного фонду «Добра справа» Юрія Сливу відправили під домашній арешт на два місяці. Його підозрюють у службовому підробленні та сприянні в незаконному переправленні військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон.

Запобіжний захід Юрію Сливі 15 травня обрав Луцький міськрайонний суд, пише Сила правди.

За даними слідства, підозрюваний видавав офіційні листи із неправдивими відомостями про «волонтерів», які виїжджатимуть з України за гуманітарною допомогою. Таким чином нібито виїхало 238 осіб, які в Україну не повернулися.

Згідно з інформацією з сайту «Доброї справи», у фонді задіяно близько 850 волонтерів. За даними ЗМІ, загалом із 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023-го за поданням цього благодійного фонду в систему «Шлях» внесли дані відносно 1081 чоловіка призовного віку.
Юрій Слива. Фото з соціальних мереж

Волонтера цього фонду Віталія Мельничука та пенсіонера з Луцька Володимира Комарова вже судили за сприяння незаконному перетину кордону військовозобов’язаними. Луцький міськрайонний суд визнав Мельничука винним і присудив йому 119 тисяч гривень штрафу. Лучанина Володимира Комарова засудили до трьох років позбавлення волі, одразу замінивши покарання іспитовим строком терміном в один рік.

Крім того, керівницю відділу з забезпечення Збройних Сил України фонду «Добра справа» Ольгу Косован підозрюють у торгівлі військовою амуніцією. За даними слідства вона причетна, зокрема до продажу бронеплит та бронежилетів на суму близько 600 тис. грн., які були передані фонду в якості гуманітарної допомоги. Справу продовжує розглядати Луцький міськрайонний суд.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
Сергій Показати IP 19 Травня 2023 10:52
Зараз він винесе заставу та втече , тобто нічого нового
Семен Показати IP 19 Травня 2023 10:57
Нагадайте мені хто сів по справі діамантових прокурорів ?
Суддя Дреддд до Семен Показати IP 19 Травня 2023 14:24
Та скільки там було тих діамантів... окремі з них, як казав прокурорішка, розміром менше попійчаної монети... так і бідують...
Вахтанг Показати IP 19 Травня 2023 12:16
Зате ви ніде в Луцьку так смачно не пообідаєте за 50 грн.
Анонім Показати IP 19 Травня 2023 13:07
Нагадайте хто сів за яйця по 17 гр?!!! Навіть гроші з дивану повернули..
Анонім Показати IP 19 Травня 2023 13:09
Хто сів за Чонгар, за 700 тис в митника ... і тд і тп
На пренгір ! Показати IP 19 Травня 2023 14:14
Мало того, що вони самі не хочуть за Україну воювати - вони ще іншим сприяють уникнути призову !
Вадим Показати IP 19 Травня 2023 19:18
Ольга Косован не була та не є керівником жодного структурного підрозділу БО "БФ "Добра справа". Не перебувала та не перебуває в трудових відносинах з цим фондом. У слідства нема жодних(!) даних про її причетність до торгівлі військовою амуніцією (до продажу бронеплит та бронежилетів на суму близько 600 тис. грн., які були передані фонду в якості гуманітарної допомоги). Справа фактично сфабрикована. Слідство це чудово розуміє. Від початку широкомасштабної війни до 18.08.2022 БО "БФ "Добра справа" не отримував бронеплит та/або бронежилетів в якості гуманітарної допомоги.
123 до Вадим Показати IP 21 Травня 2023 18:17
Там чітко видно, що Ви, Вадим, або не знаєте, що мало вірогідно, або вводите людей в оману