USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Волинянин має намір оскаржити скасування пільг у Конституційному суді

9 Вересня 2015 16:16
Мешканець Володимира-Волинського Тарас Сватко вирішив добитися оскарження у Конституційному суді відміну пільг на послуги ЖКГ.

Для цього він розпочав активну роз’яснювальну кампанію, пошук однодумців та навіть написав петицію президенту.

Слід нагадати, що відміна низки пільг торкнулася учасників війни, дітей війни, жертв нацистських переслідувань, багатодітних сімей. А також - звільнених зі служби за віком, у зв'язку з хворобою або за вислугою років працівників міліції, чорнобильців, сімей загиблих учасників бойових дій та ветеранів війни, пенсіонерів з числа педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників культури та інших категорій.

За офіційною версією, держава у такий спосіб прагне відсіяти людей, які мають достойні доходи, але досі отримують соціальні пільги.

Так, рахується сукупний дохід родини за півроку, ділиться на шість місяців та на кількість членів родини.

Якщо сума при цьому становитиме понад 1710 гривень (це розмір податкової соціальної пільги), то така родина права на пільги не матиме.

Це нововведення викликало невдоволення в активіста Тараса Сватка, оскільки хлопець є інвалідом ІІІ групи. Після відвідин управління праці та соціального захисту Тарас вирішив боротися за відновлення пільг.

Він зібрав у Володимир-Волинській міській раді збори щодопитання скасування пільг. Запросив на захід представників профспілок та організацій пільговиків.

Прийшли не всі. Та все ж присутні розглянули порядок надання пільг та визначили умови, за яких пільги втрачаються. Пані Юрчук заявила, що людям, які отримують пенсію та (чи) соціальну допомогу, звертатися в управління соцзахисту не потрібно. Проте решта працюючих пільговиків мають кожні півроку поновлювати свою пільгу, заповняючи декларацію.

Всі пільги, яких торкнулись зміни, надаються за умови, якщо сукупний сімейний дохід з розрахунку на одну особу не перевищує рівня податкової соціальної пільги (1710 гривень). Навіть, якщо дохід становитиме 1711 гривень, пільга втрачається.

Все це встановлюється прийнятим ВРУ Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» та постановою Кабміну № 389.

На думку Тараса Сватка, дані нормативні акти порушують статтю 22 Конституції України: «Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

«Тобто, у ВерховнійРаді, президент та у Кабміні, не читаючи Конституції, порушують права людини та громадянина. Ці незаконні акти може скасувати лише Конституційний суд, а ми - простий народ, не є суб’єктом на таке конституційне подання. У своєму зверненні я прошу чиновників звернутись до Конституційного суду для визнання цих нормативних актів неконституційними», - розповів Тарас Сватко.

На зборах звернення підтримали і з підписами присутніх відправили високопосадовцям.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
Анонім Показати IP 9 Вересня 2015 16:26
За гідне життя необхідно боротися....
віктор Показати IP 9 Вересня 2015 16:31
а нам би все совєтікус...давай щось нахаляву...так за гречку всіх і купують...
11 Показати IP 9 Вересня 2015 16:32
Конституційні права і свободи людини і громадянина – це визначені Конституцією та законами України можливості особи користуватися політичними, економічними, соціальними, культурними та іншими благами з метою задоволення особистих або суспільних інтересів і потреб. Конституція України закріплює коло прав і свобод у різних соціальних сферах. До особистих прав і свобод людини і громадянина належать такі, як: право на життя (ст.27); право на повагу до його гідності (ст.28); право на свободу та особисту недоторканність (ст. 29); право на недоторканність житла (ст.30); та ін. Серед політичних прав і свобод людини і громадянина слід виділити наступні: право на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільного залишення території України (ст.33); право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (ст.34); та ін. До кола економічних прав і свобод належать такі, як: право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю (ст.41); право користуватися об’єктами державної та комунальної власності (ст.41); право на підприємницьку діяльність (ст.42); Відповідно до Конституції коло соціальних прав і свобод складають: право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів (ст.36); право на працю (ст.43); право на страйк (ст.44); та ін. Де там написано ПРАВО НА ХАЛЯВУ????
Чаус В. до 11 Показати IP 9 Вересня 2015 16:51
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».
Анонім до Чаус В. Показати IP 9 Вересня 2015 20:56
Наприклад, свобода дивитися російське телебачення. Я це кажу для прикладу і не ствержую, що сам його дивлюсь.
22 до 11 Показати IP 10 Вересня 2015 23:52
Телепню,ти читати тільки до 44 навчився?Подивись статтю 46 Конституції.Тобто до 44 додай 2 і буде 46.
800 Показати IP 9 Вересня 2015 17:37
Передвиборчий піар якогось юриста, що закінчив кулінарний технікум. По перше - права і свободи, це те, що стосується всіх громадян, а не окремих категорій. Якщо окремим категоріям держава щось дала більше, ніж іншим, то так само може і забрати. Треба добиватись підняття рівня життя і мінімального прожиткового мінімуму для всіх громадян. По друге - пільги для когось, це галімий совок, в нормальних державах людям платять гроші за виконану роботу у виді заробітної плати і пенсії.
русский до 11 Показати IP 9 Вересня 2015 17:46
Вибачаьсь,ви,мабудь,божевільний?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus