USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.95

Вже другу добу сотні авто на «Ягодині» стоять у черзі

1 Квітня 2016 12:30
Сотні авто вже другу добу стоять у кілометровій черзі на Волинській митниці. Така ситуація на пункті пропуску «Ягодин» за останній місяць склалася уже вдруге. Люди, які чекають, кажуть, що не можуть за перетин кордону щоразу давати хабарі.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.

Ніч на кордоні простояла пані Ольга. Жінка часто їздить до сусідньої Польщі за товаром. За її словами, таких черг, як останнім часом, не було давно.

«Була дуже велика черга й вона взагалі не рухалася. Проїжджали тільки ті автомобілі, що йдуть «зліва» й платять прикордонникам гроші. Таке відбувається не на кожній зміні митників. Буває, якщо працівники сумлінні, то черга проходить швидко», – розповіла пані Ольга.

Завантаженість на пункті пропуску «Ягодин» досягла 250 легкових автівок та майже 300 багатотонних фур. Та якщо пасажири і водії легковиків стоять від 9-ти до 12-ти годин, то далекобійники чекають уже дві-три доби.

«Ви бачите, в яких умовах ми змушені чекати. Скрізь бруд, вбиралень немає. Я вже мав доставити вантаж, але досі стою у черзі», – обурюється далекобійник із Харкова Василь.

На кордоні видно кілька черг. Одна – для чесних, інша – для готових дати гроші. За словами людей, суми хабарів сягають від 100 до 400 гривень із легковика, й від півтисячі до 1200 гривень із фури.

Натомість прикордонники наголошують, що пропускна здатність пункту «Ягодин» дозволяє працювати без перебоїв, а черги на митниці виникли внаслідок Великодніх свят у Польщі.

«Чутки про хабарі розповсюджують з метою дискредитації прикордонної служби, адже всі хочуть проїхати швидше повз чергу. Факти щодо отримання грошей мені не відомі. Особисто я при накопиченні транспортних засобів теж перебуваю на черзі і здійснюю контроль за пропуском», – прокоментував тимчасово виконувач обов'язки начальника відділу «Рівне» Дмитро Грабовий.

Митники погоджуються, що останнім часом відбувається великий наплив транспортних засобів. Натомість кількість працівників – зменшилася, оскільки з приходом на посаду нового виконувача обов’язків Волинської митниці змінився штатний розпис.

«Наш штат зменшився на 12 працівників. А при такій черзі й такому навантаженні штат потрібно збільшувати, а не зменшувати. Наш колектив на профспілкових зборах обурився через це. Проте, наразі такі збої на митниці не виключені, хоч колектив працює на повну силу», – зауважив заступник начальника ПП «Ягодин» Віталій Писарський.


Нагадаємо, на Волинській митниці ліквідували 4 митних пости: «Устилуг», «Нововолинськ», «Ізов» та «Заболоття». У структурі залишили лише 7 постів. Керівники митниці переконують, що реформа дозволить раціональніше використовувати кадровий потенціал та зекономить фінанси. Разом з тим вони запевняють, що реорганізацію провели згідно з міжнародними договорами.

До слова, нещодавно волинські митники висловили незгоду із політикою призначеного декілька тижнів тому на посаду виконуючого обов’язки начальника Волинської митниці ДФС Олександра Шавлака. Одна з причин – кадрова політика Шавлака.

ЧИТАТИ ЩЕ: НОВОМУ ОЧІЛЬНИКУ ВОЛИНСЬКОЇ МИТНИЦІ ЗАКИДАЮТЬ «БУРШТИНОВЕ» МИНУЛЕ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
віто Показати IP 1 Квітня 2016 13:28
Думаю, причин виникнення черг декілька. Перша-велика кількість автомобілів, що перевозять через кордон пальне в Польщу. За один рейс з перевезення "палівка" водій заробляє 30-50 євро, два рейси за добу-сотня в кішені. Друга-немала кількість автомобілів на іноземній реєстраціїї, що мусять перетинати кордон що п*ять днів, хочеш, не хочеш-мусиш їхати. Третя-поляки штучно стримують цю навалу, не поспішаючи з оформленням.
Оксана до віто Показати IP 1 Квітня 2016 21:28
Це неправда!! Поляки не пускають 2 рази на добу. А міняти шофера ,це маразм!! Виною всьому ягодинські прикордоники.
igor Показати IP 1 Квітня 2016 14:21
А чому ніхто не говорить,за роботу з Польської сторони?Забирали б Поляки добре до себе і не було б такого бардака.Я виную у всьому поляків.А за граші прикордонникам це таке їх не вимагають щоб платили!!!
БУВАЛИЙ Показати IP 1 Квітня 2016 14:55
КОЛИ ЧЕСНО ПРОСТОЇШ В ЧЕРЗІ І НЕ ЗАПЛАТИШ,ТО ПРИКОРДОННИК НЕ ВИДАЄ ТАЛОНА. МОВЛЯВ ЧОГО БЕЗ ЧЕРГИ ЇДЕШ. ХАМЛЯТЬ ЛЮДЯМ. ГРОШИМА ДІЛЯТЬСЯ. ЙОМУ ГРОШІ ОЧІ ЗАЛІПИЛО ТО ВІН І НІЧОГО НЕ БАЧИТЬ.
Лучанка Показати IP 1 Квітня 2016 17:34
Ягодин-це одне слово" хабарництво"!!! Там всіх пора звільнити і по тюрмах посаджати!!!
Ніка до Лучанка Показати IP 1 Квітня 2016 19:39
Устилуг те саме корупція одна. Нікому не платила і платити не буду там.
0404 Показати IP 1 Квітня 2016 19:40
Не спорю,поляки дійсно повільно працють,але лише тому що хоч трошки контролюють хто і що,і скільки везе!А нашим по барабану,гроші взяли і їдь собі !Це не нормальн!Стидно за наших прикордонників,бо вони мало того що хабарнити то ще і хами і безкультурщина!Вона в формі,стоїть на посту і плює насіння!Люди які їдуть вперше і з інших країн в шоці!Та блін,міняйте щось,реально,бо блін соромно,чесно!
111 до 0404 Показати IP 1 Квітня 2016 23:44
Цілком згідна! Грошей не платиш, то на нашій на яму заберуть, а потім ще й полякам здадуть щоб нерви попсували. Була в ситуації, коли машина попереду заплатила і поїхала, а ти їдеш за товаром і з тебе вимагають ще щось, та й до всього ще й хамлять! Таке як робиться на наших митницях, то .... Митники сваряться що штат скоротили, та я б їх всіх звільнила і понабирала зовсім інших людей навіть не митних спеціальностей, а за прикордонників, то навіть і мови немає! Ще молоко на губах не обсохло а воно до тебе гавкає, як собака і посилає, бо ти йому не платиш!
Олег Петрович Показати IP 1 Квітня 2016 21:30
ZIK вам мабуть як і ІНТЕРу заплатили гроші ,щоб ви лишнього не показали. Інтер теж декілька тижнів тому знімали репортаж про чергу ТІРів, знімали все і "лівак" і бардак.Ви теж це знімали,і червоний пас і зелений,я сам особисто бачив дівчинку журналістку і 2-х операторів.Тільки чому в кадр не попали автомобілі які стояли на в'їзді на заправку БРСМ вам краще знати(ви їх знімали), і чергу по червоному пасі в 3-4 ряда яку фурами з зеленого пасу закривають від ВЕПкамери(доречі тільки на Ягодині вони виходять з ладу,більше ніде).Чому не приїдите о 23.00 не знімите репортаж??Ви приїхали як раз тоді коли приїхав новий командир загону,і всі прикордоники і без вас почали порядок наводити,"лівак" не пускати(який називають пільговиками).Сілівон і той розвертав машини які приїхали до шламбаума без талону,а таке рідко буває ,це пітвердить кожен хто їздить до Польщі.Доречі про талони,чому їх не видають перед шламбаумом як "фурам"???,цьому нічого не перешкоджає.Відповідь: тому що треба ,щоб "100 метрівка "була вільна,щоб "лівак" було куди запхати!! Невірте "попугаям"про свята в Польщі,і про те що поляки погано працюють таке робиться кожен день і кожну ніч.І сприяють цьому самі прикордоники,тому що це їх "каса". Легкові,буси по 200-1000грн (в залежності від черги,бардаку).Вантажівки 1000-2000грн(в залежності від черги).Помножте це на пропускну спроможнісь митного переходу.... я думаю можна і ZIK замовити !!!
СЕРГІЙ Показати IP 1 Квітня 2016 22:14
Він за гроші нічого не знає..... Що було за правління Яноковича те і тепер. Хлоп який пройшов АТО стояв чотири години і ніхто і не думув його пропустити, а коли дав три рубля за десять хвелин був у границі. Сором за таку владу і таких працівників митниці.
просто Показати IP 2 Квітня 2016 01:42
коли вже цей безпредєл закінчиться?вчора мої знайомі теж поїхали до родичів в Польшу, так вони теж простояли 12 год , черга не рухалась зовсім , бо розвелось дуже багато "хитрожопих"продажних людців, інакше не назвеш.В результаті нерви не витримали , настрій зіпсувався і вони повернулись додому.Коли запитували погранців для чого він пропускає без черги , то він тільки знизував плечима, мовляв що я зроблю, а для чого тебе туди поставили, мабуть щоб порядок підтримувати , а не тільки бабки зшибати?Де ви бачили таке на польській стороні?Одні працюють на державній роботі і палаци вибудовують за рік роботи, інщі заробляють на контрабанді , бо в цій державі не можна вижити за одну зарплату, і получається замкнуте коло. Не так давно була інформація про пограбування митника, так я вважаю що правильно зробили , треба було ще хату спалити , і я думаю що це тільки початок , бо вже не можна дивитись , як одні виживають , а інші жирують, це все почнеться , як тільки буде новий поштовх, наприклад новий майдан , коли в людей остаточно увірветься терпець.
Валентин Показати IP 2 Квітня 2016 10:03
Коментатори або далекі від усього, або просто тупі...запитайте в гугла як відрізнити митника від прикордонника....p.s.сьогодні вночі поляки з 3 години не взяли жодної великотонажної машини...перевіряйте факти
інна Показати IP 2 Квітня 2016 15:02
згідна бардак робиться. Але не тільки із за прикордонників. Вчора сама перетинала кордон ,основна маса людей їдуть з папіросками,і хочуть скоріше проїхати щей недавати нікому гроші. Із за них і черги. Поляки мусять перевіряти кожну машину тому і довго. І хто їздить той бачить який загружений міст. Людям які їдуть за товаром проиходиться стояти.
0404 Показати IP 3 Квітня 2016 08:45
Тут можна писати багато,толку?Нічого не зміниться,принаймні до тої пори,поки не змінемось ми,не змінимо свій мінталітет і погляд на вирішення проблем способом"як помажеш так поїдеш",і тикати ті гроші всім чи варто чи не варто,самі понаучували брати хабарі бо саміж їх даємо,чи то лікар,чи то чиновник і т.д.І да,поки не зміниться наше дибільне законодавство,а точніше не почне працювати!Щоб відповідальність була не лише на папері,а і в реальності!Бо посадилиб одного,другого без суда і слідства спійманого при взятці чи дачі хабаря,то таки трошки але боялися б люди!А так як в нас все безнаказано,немає отого внутрішнього страху несення відповідальності за свої діїї,от і результат!!!Нічого не зміниться,а якщо зміниться то не скоро,а лише з приходом до влади реального диктатора,який в першу чергу нажене той страх про який написано вишче!