USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.75 39.95
  • PLN 9.70 9.85

Як у Луцьку готують до зими міський город «Сади зростання»

18 Листопада 2022 22:18
У Луцьку міський город «Сади зростання» почали готувати до зимового періоду. Попри мокрий сніг, 18 листопада підготували всі грядки та прибрали залишки однорічних рослин.

Про це розповіла голова громадської організації «Нуль відходів Луцьк» Катерина Демидюк, повідомляє Суспільне Волині.

З її слів, багаторічні рослини зимуватимуть в теплих грядках до весни. 15 грядок, які розташовані на території одного з луцьких університетів, влаштували за принципами пермакультури. Цей спосіб догляду городу гармонує з природними процесами та не шкодить довкіллю.

«Зараз ми готуємо цей город до зимівлі і до весни. Я сподіваюсь, що на наступний сезон тут буде цікавіше, тому що будуть різні методи дослідження, як можна вирощувати органічну їжу без будь-яких пестицидів і без боротьби з бур’янами», – зазначила ініціаторка заходу.
Садити квіти і городину на міському городі могли усі охочі. Влітку лучани обирали свою грядку і доглядали її. Бібліотекарка Оксана Коба на міський город разом із колегами їздить часто. Каже, що працівники бібліотеки цього року сіяли однорічні й багаторічні рослини та пряні трави.
«Грядку ми доглядаємо бібліотекою уже цей сезон. Спочатку гляділи одну грядку, а потім нам так зайшло, що ми взяли і другу грядку. Ми такого вдома ніколи не робили, цікавий досвід новий. Ми декілька разів приїжджали, то зривали і руколу, і кріп», – сказала лучанка.
Майстерклас із підготовки грядок до холодів провела пермакультурна дизайнерка Віра Радіонова, яка приїхала з Києва, щоб допомогти лучанам підготувати міський город до зими. Залишки рослин, каже, слід складати в рівчак, де вони мульчуються.

«Зимою це буде такий корм для мікроорганізмів і черв’ячків: вони будуть їсти і віддавати нам свої корисні речовини, тобто поліпшувати ґрунт. І навесні вже буде гарний перегній, будуть висаджуватись овочі, зелень і це буде корисний органічний продукт», – каже жінка.
На міському городі є компостер, зазначила Катерина Демидюк, де органічне сміття переробляється на нову землю, яку можна використовувати.

«Міський город відкритий для будь-кого з нашого міста і не тільки. Якщо ви хочете прийти, ви можете з нами якось зв’язатись і сказати, що хочете грядочку, ми вам її дамо і ви будете собі експериментувати», – додала лучанка.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Капітоша Показати IP 18 Листопада 2022 23:51
Сміхоттє вам нечем зайнятись вам землі мало
Проша Показати IP 21 Листопада 2022 01:24
В менп коло хати мальви
Капшивий Показати IP 21 Листопада 2022 19:15
Вони нічого не розбираються в огородництві

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus