USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Яценюк готовий зустрітися з гірниками Волині

7 Січня 2015 08:00
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк готовий зустрітися зі спеціалістами та профспілками вугільної галузі, Волині зокрема. Так він відреагував на шахтарські протести, які почастішали останнім часом: страйк у Нововолинську, мітинги у Донецькій та Луганській областях, пікетування облдержадміністрації у Львівській області. І, як стверджує голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, вони вже приносять певні результати. Про це інформує Конфедерація вільних профспілок України.

Нагадаємо, вчора, 5 січня, відбулась зустріч із міським головою Віктором Сапожніковим, профспілками та ініціативною групою шахтарів у Нововолинську. В результаті домовилися, що 14 січня профспілками організовується поїздка на Київ. Шахтарі кажуть, що акція має бути багатолюдна та аргументована.

«Прем'єр продемонстрував свою готовність, але поки жодної конкретики немає, – зазначив Михайло Волинець. – Тим часом шахтарські страйки й надалі відбуватимуться, а їх припинення залежить лише від конструктивних дій влади. Вкотре звертаю увагу на те, що у енергетичній галузі, зокрема, у вугільній, склалася надзвичайно загрозлива ситуація. Так, енергоринок заборгував теплоелектростанціям 4 мільярди гривень., а ті, у свою чергу, шахтарям – 1 мільярди гривень. Гірники ж заборгували ТЕС 300 мільйонів гривень. У 2015 році не передбачено жодної копійки на виплату зарплат шахтарям, але виділено 1 мільярд 200 мільйонів гривень на ліквідацію шахт. Такі дії влади неприпустимі, коли по всій країні відбуваються віялові відключення, коли гірникам не виплачують зарплати. Якщо зустріч з прем’єр-міністром відбудеться, то ми говоритимемо не тільки про нинішню ситуацію на вугільних підприємствах й протести шахтарів. НПГУ наполягатиме на тому, щоб кошти, передбачені на ліквідацію вугільних підприємств, перерозподілили на зарплати гірникам, розвиток та підтримку діяльності шахт».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДО ЧОГО ДОМОВИЛИСЯ ШАХТАРІ ПІД ЧАС ТИСЯЧНОГО МІТИНГУ У НОВОВОЛИНСЬКУ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
дідо Показати IP 7 Січня 2015 08:29
Пільги для населення за електроенергію та опалення є основною причиною неплатежів шахтарям. Населення повинно платити реальну ціну- 1.60₴ за квт
в курсі справи до дідо Показати IP 7 Січня 2015 09:09
Шахтарі більше обдирають державу, ніж дають тій державі. А це все з податків працюючих. Наприклад, нащо пільги дітям шахтарів при вступах?! Завдяки цьому "вчаться" нездатні вчитися, ще й стипендію мають 1200-1500грн, незалежно від результатів сесії (не ходять на заняття деякі, з двійок не вилазять, але ж пільговик - не чіпай такого!). Шахтарям пільги - це одне, а нащо їхнім дітям, що вони зробили у своєму житті?!
дідо до в курсі справи Показати IP 7 Січня 2015 09:22
Всі совєтські пільги давно пора відмінити. Маєш дві руки та ноги,то жодної пільги до 65 років.
Корінний лучанин до дідо Показати IP 7 Січня 2015 11:10
Ти навіть не володієш тією елементарною інфою , яку знає український обиватель. У 2015р. в чергу за субсидіями про оплату за компослуги стане прибл. 20млн . українців. Про це Яценюк говорив, а тобі пільги поперек горла чомусь стоять. "ПУРГУ" тут не гони, ДІДО! Субсидії ці ще й не кожен претендент отримає. Їх зараз отримує всього 3-4% по Україні. Дідо, не пиши тут всякої ДУРНІ, якщо не знаєш та не розбираєшся у цьому!
Анатоль- до дідо Показати IP 7 Січня 2015 11:49
13 СІЧНЯ У 10.00 КЕРІВНИЦТВО ДП,,ВОЛИНЬВУГІЛЛЯ,, ГОСТИННО ЗАПРОШУЄ НА СВЯТКОВИЙ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЖУРНАЛІСТІВ,ВЕТЕРАНІВ УСІХ НЕБАЙДУЖИХ ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ НАШИХ ВИСОКИХ ПОСАДОВИХ ОКЛАДІВ, ПРЕМІЙ ТА МЯКИХ КРЕСЕЛ. БУДЕМО СЕРДЕЧНО ВДЯЧНІ УСІМ ГРОМАДЯНАМ, ХТО ДОПОМОЖЕ НАМ Й НАДАЛІ ЗАЛИШАТИСЯ НАДІЙНИМ ЯРМОМ НА ШИЇ ПРОСТИХ ВОЛИНСЬКИХ ГІРНИКІВ.
Чорний шахтар до Анатоль- Показати IP 7 Січня 2015 12:58
То де на 4 шахті буде?
Анатоль_ до Чорний шахтар Показати IP 8 Січня 2015 14:19
Так, вул.Луцька,1. 2-й поверх. Будуть веселі щедрівки. Приходьте!
Лучанин Показати IP 7 Січня 2015 08:32
Теперішня влада олігархату України нехтує життєвими потреба не лише гірників, а й усіх трудових верств народу. Не лише президент, а й усі теперішні нардепи є олігархами, або предтавляють інтереси мільйонерів та мільярдерів, які грошима забезпечили їх "обрання". Христос Воскрес! Славімо Його! А чи воскресне Україна при такій владі?
Anonymous Показати IP 7 Січня 2015 08:41
Приїде Кулявлоб - гірники, дайте йому знатних пілюлєй, за всію країну, яку це нещастя пхає в нове податкове ярмо! Класно, коли при владі мільйонери - їм побоку, може народ прожити за зарплату, чи ні - аби БЮДЖЕТ не голодний був....
дідо Показати IP 7 Січня 2015 08:52
Профспілкове та шахтне начальство прикарманює десятки мільйонів на цих шахтах, тобу підбурюють безграмотних шахтарів. Збиткові шахти потрібно закривати або продавати.
умка-думка Показати IP 7 Січня 2015 10:15
Де Яценюк збирається зустрітись, не виходячи з свого кабінетику?:) Шахти треба передавати у приватні руки з умовою забезпечення вуглем внутрішнього енергоринку! Тоді не буде пільг, дотацій, виділень з бюджету... і буде багато державних коштів збережено! А іншого виходу немає! Напруга з шахтарями завжди була, але на Донбасі все у руках Ахмет "тримав", а наші так собі - особливого клопоту не було, а тепер зачухались що одні, що інші... То треба лад наводити, а то не знають що з 10-ю робити, бо коштів немає і кидання тих подачок питань не вирішують, це лише тимчасово заспокоює людей, а потім все знову з новою силою, а вирішення самої проблеми немає! Думати головою треба, а не емоціями і дивитись на перспективу і видаляти ті псевдо-об'єднання які лише гроші прикарманюють, а прості роботяги-шахтарі страждають! У приватних руках, з певними умовами, завжди лад буде!!!
цікаво Показати IP 7 Січня 2015 10:50
Хоч забагато, але цікаво і повчально!!! Шахты Польши стали меккой для туристов. Что делать на месте закрытых шахт? Украине может пригодиться европейский опыт. Многие страны прошли через жесткое реформирование угольной отрасли. Как это было в Польше : "Благослови, Боже"- написано на входе в Богданку - это каждый день повторяют польские шахтеры, когда спускаются под землю. Чтобы выйти из забоя целыми и невредимыми. И еще - чтобы дал им работу. Чтобы их шахту, как многие другие в Польше, не закрыли. - Польская угольная отрасль давно спрыгнула с дотационной иглы. Большинство - государственные, но отданы в аренду. выгодно - уголь добывают, нет - шахту закрывают.Государственная шахта "Богданка" была в списке на закрытие. Протесты. Безденежье. До тех пор, пока ее не передали в частные руки. "Если бы тогда закрыли, ничего не было бы здесь, было бы поле просто. А шахтеры? Они просто бы выехали за границу искать работу. На запад", - говорит Станислав Банцеш, инженер шахты "Богданка". Польские шахты совсем другие. Нет закопченных труб, грязных лестниц. Стеклянные офисы - будто не черный уголь добывают, а работают "белые воротнички". Когда мы рассказывали, как украинские шахтеры работают на коленях, в пыли и месяцами без зарплаты, поляки не верили. Это угольное месторождение огромное - половина в Польше, половина - в Украине. Точно такой же уголь добывают в Волынской области. На такой же километровой глубине. Только в Польше шахты способны сами себя обеспечивать, а в Украине на их содержание из столицы шлют миллионные дотации. - Это энергетический уголь. Он подходит для украинских теплоэлектростанций. На наши ТЕС Польша когда-то его отправляла - всего 400 километров и он в Украине. Но 8 лет назад закупки прекратились. Пана Ярослава удивляют последние новости из Украины. Куда завезли уголь из ЮАР. Говорит, где Украина, а где Африка? "Украина - небогатая страна, ценная каждая гривна. Транспортировать с Южной Африки в Черноморские порты. Это дорого. Потом по железной дороге на теплоэлектростанции. Завозить уголь из Польши было бы дешевле", - считает Ярослав Воевода, начальник департамента маркетинга шахты "Богданка". Впрочем, несмотря на видимое благополучие, Польша оказалась в той же ситуации, что и Украина. Она закупает российский уголь. Дешевле. Протесты польских шахтеров на границе с Калининградом перекрыли дорогу кузбасскому углю. Всего на несколько дней. Российский уголь снова хлынул на польский рынок. Четыре метра в секунду. Шахтерская клеть опускает туристов на километр под землю. "Приглашаю вас в таинственный мир шахтеров", - говорит горняк. Когда-то шахта Гвидо кормила весь город Забже. Теперь здесь музей. Сначала безработные шахтеры недоумевали. Зачем закапывать в землю миллионы злотых, если нет угля? Теперь те же миллионы - полученные от продажи билетов - кормят целый город. - Обычно людям платят за то, что опускаются в шахту. А здесь ты платишь, чтобы спуститься под землю. Из ста шахт в Польше закрыли две трети. В худшие времена, работали копанки. Экскурсовод и бывший шахтер Ежи Велински с ностальгией вспоминает: как копали, как выпивали после смены, как остались без работы. "Есть разные госпрограммы, по которым переучивают шахтеров. Но вы же понимаете, если человек стал шахтером, то потом он вряд ли станет швеей или электриком", - говорит Ежи Велински, бывший шахтер. "Это очень больно, когда закрывают шахты. В этом регионе они давали несколько тысяч рабочих мест. Сейчас намного меньше", - говорит житель Забже Ян Коваль. И только туризм спас шахтерские поселки. Теперь в забоях - музеи, центры экстремальных видов спорта, органные залы. В бывших общежитиях играет джаз и работают рестораны. - Так выглядит городок после закрытия шахты. Ничем практически не отличается от других польских городов. Конечно, были общежития с одним душем на весь коридор. Но через это Польша уже прошла. На шахте "Богданка" спецовки развешаны под потолком. Такого на украинских шахтах не увидишь. Следующая смена спустится под землю через полчаса. Поляки знают - за две тысячи километров на Донбассе украинским шахтерам приходится спускаться под землю под грохот артиллерии. Просят передать слова поддержки. "Держитесь. Берегите себя. Работайте", - выражают солидарность шахтеры.
ось так Показати IP 7 Січня 2015 10:59
"Польські великі поклади вугілля, другі за величиною в Європі, розглядалися як енергетичний туз в рукаві - вони повинні були стати противагою залежності від російських ресурсів і забезпечити достатню кількість дешевого, що видобувається всередині країни палива, яке дасть енергію на десятиліття економічного зростання. Однак пізніше сланцевий бум в США викликав падіння цін на вугілля і виявив значну неефективність польських державних шахт." Вам це нічого не нагадує? Ось вам і нуланд з печеньками і все інше, чому так США пхає носа!!!
Чорний шахтар Показати IP 7 Січня 2015 15:41
На ВОЛИНЬ-ВУГІЛЛІ є свої *** - Зіна Буткевич яка любить сама собі премії по 40 тисяч давати та їхня профспілкова тьотя яка не любить колядників!
ксеня Показати IP 8 Січня 2015 13:02
Чому нам купувати вугілля в негрів давайте купувати електроенергію в росіі чого тільки вугільна промисловість збиткова .Збиткова для нашого вищого керівництва вся енергетично-вугільна галузь простіше закрити шахти закрити ТЕСи і залишитися з протягнутою рукою.Невже ви думаєте що ми потрібні комусь з нашими мільярдними боргами.