USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.63 39.90
  • PLN 9.70 9.86

За рік дохід ДТЕК Ахметова зріс до 141 млрд грн

27 Лютого 2018 14:05
За 2017 рік, коли в Україні діяла скандальна формула на вугілля "Роттердам+", компанія ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова збільшила на чверть показник EBITDA порівняно з попереднім роком.

У скороченому неаудитованому фінансовому звіту компанії, який оприлюднила інвесткомпанія "Конкорд капітал", вказано, що річний EBITDA (операційний прибуток до сплати процентів, податків та амортизації) всієї групи становить 23 млрд грн, тоді як 2016 року він становив 17,8 млрд грн. У доларовому еквіваленті зростання показника склало 24% до 865 млн доларів. Про це пише ТСН з посиланням на "Наші гроші".

Чистий дохід "ДТЕК Енергії" за рік також зріс – на 10%, до 141 млрд грн.

ДТЕК зберіг кількість "грошових коштів та їхніх еквівалентів" на значному рівні. Станом на кінець 2017-го їх було 5,61 млрд грн. Це менше від кінця 2016 року, коли готівки було 7,55 млрд грн, однак значно більше від 2015-го, коли компанія показала лише 0,71 млрд грн грошових коштів.

Фінансові показники ДТЕК



Різке зростання фінансових показників ДТЕКу почалось у другому півріччі 2016 року, коли в Україні значно зросли тарифи на електроенергію ТЕС, яка в Україні на три чверті виробляється саме групою Ахметова.

Нагадаємо, 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ввела в дію так звану формулу "Роттердам+" для розрахунку тарифу на електроенергію, вироблену ТЕС. Формула передбачає, що у тариф закладається вартість вугілля в нідерландському порту Роттердам, до якої додається ціна доставки палива до України.

В той же час подорожчали і єврооблігації ДТЕК, які скуповувала компанія ICU. Співвласник цієї фірми Макар Пасенюк є фінансовим радником президента Петра Порошенка. Голова НКРЕКП Дмитро Вовк перед призначенням також працював у компанії ICU та "Рошені" Петра Порошенка. Співвласником ICU також був Володимир Демчишин, який був міністром енергетики та вугільної промисловості в період розробки "Роттердаму+" у 2015-2016 роках. Ще однією співвласницею ICU була нинішня голова Нацбанку Валерія Гонтарева, яку не можуть звільнити за її заявою ще з торішньої весни.

ЧИТАТИ ЩЕ: НАВІЩО АХМЕТОВ І ПОРОШЕНКО ПРИДУМАЛИ «РОТТЕРДАМ+». РОЗСЛІДУВАННЯ

У квітні 2017-го НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через "Роттердам+". Також корупційною назвав схему "Роттердам+" генеральний прокурор Юрій Луценко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Дядя Показати IP 27 Лютого 2018 15:05
Упирь з Донбасу процвітає,шахти роблять,метал вариться,бабло коситься ,війна не помєха
Петро Показати IP 21 Травня 2018 13:40
На митницI : - Щось недозволене маете ? - Так , особливе бачення сьогодення ?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus