USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93

У Луцькій міськраді - «журналістський бунт»

21 Квітня 2015 18:32
Волинські медійники виступили проти публічного обговорення кандидатури очільника прес-служби Луцької міськради.

Нагадаємо, на сайті Луцької міської ради 16 квітня 2015 року був опублікований проект рішення, в якому йдеться про можливе публічне обговорення кандидатури керівника Відділу інформаційної роботи міськради. У відповідному проекті рішення виписані вимоги до працівників і, зокрема, керівника Відділу щодо призначення їх на посади.

Так, у прес-службі міськради повинні будуть працювати особи, які мають вищу освіту і необхідний стаж роботи за фахом. Усі працівники Відділу прийматимуться на посади і звільнятимуться з посад міським головою в порядку, передбаченому чинним законодавством. Щодо кандидатури на посаду начальника Відділу, то її будуть попередньо обговорювати громадськістю, а саме з представниками засобів масової інформації. У разі ухвалення цього рішення, обговорення кандидатури діючого начальника Відділу інформаційної роботи Луцької міської ради Балюк З.В. мало б відбутися 01.06.2015 року.

Власне, проект рішення розглядали під час засідання комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту сьогодні, 21 квітня.

Представляв цей проект рішення депутат міськради, член депутатської групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук. З його слів, напрацьований проект – результат роботи депутатської групи «Новий Луцьк».

Він пояснив: проаналізувавши за тиждень матеріали, розміщені на сайті міської ради, можна прийти до висновку про те, що 65% висвітленої інформації - лише про діяльність міського голови. А діяльності комісій, інших відділів міськради не приділяють достатньої уваги.

«Мотивація для винесення проекту рішення наступна: проаналізовані інформаційні повідомлення з 13 по 17 квітня свідчать, що 65% повідомлень стосуються діяльності міського голови: його здобутки, досягнення, вітання, перерізання червоних стрічок. Ще декілька новин про Тараса Яковлева. Складається враження, що міський голова тисне на Відділ інформаційної роботи і, очевидно, ототожнює міськраду з головою міськради. Але ж є і інші відділи ради, і депутати міської ради», - пояснив він.

Показовим, на його думку, є розміщення на сайті міськради матеріалу щодо використання Миколою Романюком автомобіля і відповідь з цього приводу прокуратури.

З його слів, відповідь прокуратури перекрутили. Натомість начальник юридичного відділу Олександр Рачков запевнив, що має відповідь прокуратури дещо іншу, аніж надіслана депутатам. У ній ідеться про здійснення перевірок, в результаті яких у діях міського голови ознак корупційних порушень не виявили.

Отож, проектом рішення депутати пропонують обговорити кандидатуру начальника Відділу інформаційної роботи міськради з представниками ЗМІ.

На засідання комісії прибули редактори майже всіх волинських засобів масової інформації. Були тут керівники і газет «Відомості», і «Волині-нової», і «Луцького замку», «Волинської газети», ВОДТРК та інших.

Власне, депутат Ігор Поліщук переконував, що до діючого начальника Відділу інформаційної роботи немає претензій, оскільки вона, на його думку, «є заручником Миколи Романюка і його авторитарного управління». Відтак, в проекті рішення, переконував він, немає пропозиції звільнити чинного керівника прес-служби, а надати фінансової незалежності Відділу, ускладнити процедуру звільнення, і перед обранням на посаду – обговорити цю кандидатуру.

Згодом журналісти «засипали» депутата запитаннями. Так, редактор газети «Відомості» Галина Федоренко вважає, що депутат осоромився, оскільки він не надав конкретних фактів порушень роботи прес-служби, а проект рішення сформували на домислах. І запитала: «До виборів готуєтеся?». Однак Ігор Поліщук зауважив, що це питання суті проекту рішення не стосується.

Гендиректор ВОДТРК Ольга Куліш поцікавилася, яких новин не висвітлила прес-служба на сайті і додала: що це був Великодній тиждень, тож депутати небагато працювали.

У відповідь на це Ігор Поліщук нагадав ситуацію, яку розглядали члени однієї з депутатських комісій. Йшлося про випадок, коли депутати прийняли рішення, яке не підтримав жоден чиновник. Однак цю ситуацію на сайті не висвітили.

Власне, депутат ще раз зауважив, що не йдеться про звільнення Зої Балюк. Натомість цим проектом рішення пропонується зменшити вплив міського голови на Відділ. Проте обговорення проекту рішення, вважає він, перевели в площину компетентності керівника Відділу інформаційної роботи, замість того, щоб вирішити, як спонукати його працівників об'єктивно висвітлювати діяльність міськради, не займаючись винятково піаром міського голови.

Головний редактор газети «Луцький замок» Віктор Трофимчук запитав, чому до розробки цього проекту рішення не залучили жодного експерта і жодну зацікавлену сторону. «Це не просто суб’єктивне рішення, а приватне рішення», - вважає він.

Однак йому відповіли, що депутати можуть подавати проекти рішення і обговорювати їх під час комісій.

Потому авторам запропонували згаданий проект рішення зняти з розгляду. А депутат Богдан Шиба порадив «не сваритися з журналістами».

Однак зняти проект рішення - це компетенція автора, а автором є депутатська група «Новий Луцьк», одноосібно його зняти він не може.

Власне, після бурхливого обговорення, депутат Анатолій Бірюков закликав усіх присутніх до толерантності і поваги до депутата, якого обрала громада. А сам проект рішення, вважає він, «сирий».

Своєю чергою, головний редактор газети «Віче» Василь Простопчук вважає, що проект рішення – підготовка до виборів: «Ви хочете нашими руками когось знімати і когось ставити. Авторитетність не можна оцінити об’єктивно. Один олігарх має 8 ЗМІ, а я маю один. Це все підготовка до виборів».

Особисто образилася на згадану ініціативу діючий начальник Відділу інформаційної роботи Зоя Балюк.

«Це зачепило мою професійну репутацію, вказано, що я не користуюся авторитетом у ЗМІ. Мене це образило», - зазначила вона.

Крім того, Зоя Балюк зауважила: діяльність депутатів висвітлюють і на сторінках газет, і на телебаченні. Тому про неефективність роботи Відділу говорити не можна.

Натомість Ігор Поліщук зазначив: «Стараннями журналістів перекрутили проект рішення. Питання перевели в площину оцінки діяльності Зої Балюк, а не об’єктивності роботи прес-служби міськради».

Власне, члени комісії проект рішення розглянули, але не ухвалили ні позитивного, ні негативного рішення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 36
пафосно то як Показати IP 21 Квітня 2015 18:45
Гендиректор ВОДТРК Ольга Куліш поцікавилася...я тут недавно бачив по іхньому вдрк чи як там Чудову оповідку-передачу про " досягнення" крепкіх гаспадарників ще з післявоєнних років..тобто про перших климчуків..оспівування тих совєтскіх парторгів як крепких гаспадарників..дивлячись на те що я не дивлюсь майже цей кенел я зробив висновок що то вже в них напостой..перезагрузка..перестройка..пкреорієнтація як по-моднаму зараз,товаріщі та товаришкі?чи не пора вже вам на покой?ваші сіяння того доброго і прекрасного саюса вже всіх за....ждете поки попросять?ще не довго..проводять разом з трудовим калєктівом до ворот ..всіх..і не відомо ще чи дадуть тоді ту пенсію навіть мінімальну..сійте-воздадуть..
не пафосно Показати IP 21 Квітня 2015 19:10
Чому ти точиш горбатого до стіни? Мова на засіданні комісії йшла не про "совєтськіх парторгів", а про роботу прес-центру міськради. Чи ти канабісу накурився? Якщо так, то не вступай в суперечку, аби не виглядати ідіотом. Краще змовчати, будеш здаватись розумнішим.
змовчать до не пафосно Показати IP 21 Квітня 2015 19:35
хай усі ..хто ту роботу оцінював?ваші мєждусоойчики як мистецтво постійно подаєте..черговий огоньок новорічний..валіть нах.. в білорусію..там все налаженно до останньої каплі в апараті..нах..взагалі стількі змі за державний кошт і ще пресслужби?спєци..скільки сотень чоловік в луцьку получає зарплату з державного кармана за порції чергового "наша катерина" .."впірьод".."будем з хлібом"..чого ви дивуєтесь як Романюк взяв кого то там в заручники..ту систему ще його учителі по касамолу тут починали..то скільки сотень державних працівників змі в місті?а скільки у сусідів..не пролетарських та колхозних кровєй сусідів..а ?мученникі пора!
кріт Показати IP 21 Квітня 2015 19:43
не дивуюся так званим "пафосним" - рівень ду-у-у-же високий, КОЛИ тями нема, що той "гаспадарнік" ЗВЕТЬСЯ ЯРОЩУК, І ВІН ОДИН З ПЕРШИХ в ті часи ВИВІВ ВОЛИНЬ З БОЛОТА, ПОБУДУВАВ ТРЕТИНУ ЛУЦЬКА Списувати все з тих літ на непотріб, то самому таким бути. А залякувати під невідомим ніком "трудовий калєктів" - то всеодно, що за бугром чи десь під поліським корчем пукнути. Бідолашка, видно, постійно сниться йому генеральша, коли одне лише її прізвище не дає спокою на рівному місці - тема ж міськради, депутатів і відділу. Прийди до тої Куліш, вона тобі віддасть тих шість гривень податку на телебачення (не лише волинського!!!!!!) і тішся своїм ВИСОКИМ інтєлєктом. Коментатор *********.
так до кріт Показати IP 21 Квітня 2015 21:31
а другу третину побудував хрущов-реформатор (вокзал) ..добудував її до творінь йосипа..який навчив всіх тут грамоті і пісьмєцу..ну і завершив сей труд проомисловий менеджер-гігант .музчина целінник брєжнєв леонід..як не згадати трудові подвиги щербитського-від якого ви совкове бидло само мінімум ведете свій корінь тут по цьому місту..хай куліш йде на х... а не збирає по 6 грн. з кожного..(не факт що шість )..шісткуйте дєвочкі і мальчікі десь там..де цвіте та пахне поки що савєтія..а тут вона смердить..воняє не виносімо,таваріщ,абразований абразами серпа з молотом над готовими ...на всьо "колхозніцою сработніком"..да пашлі ви..за тим дядьком..
кріт до кріт Показати IP 21 Квітня 2015 21:50
то закос під позаштатного..?я мав на увазі підете з трудовим колєктівом..ви совєтскі рєбята як завжди думаєте що через збори якісь вас будуть знімати..ті ж камсамольці романюкі їх мають організовувати..нє..всі .без зборів.
Олександр Показати IP 21 Квітня 2015 20:10
Ну це вже цікаво... А на "Волинських новинах", "Під прицілом", "Хроніках Любарта" щодо роботи журналістів дотримуються вимог Кодексу законів про працю? Всі працевлаштовані згідно вимог законодавства? Чекаю на відповідь
Арсен до Олександр Показати IP 21 Квітня 2015 20:18
Це в е приватні видання і они не фінансуються з міського бюджету.
Фанат до Арсен Показати IP 23 Квітня 2015 13:10
Не про це йдеться. читай ще раз.
Вася Показати IP 21 Квітня 2015 20:35
Молодці керівники ЗМІ. Показали свою позицію. Згуртувалися
Коля Показати IP 21 Квітня 2015 20:41
Ворон ворону глаз не выклюет. А собрали в зале то всех журналистов-симпатиков мера. Многие - его друзья по комсомолу или подчиненные.
знаюча до Коля Показати IP 21 Квітня 2015 21:22
Це бачишг, як Простопчук прискакав) І ще щось каже при тиражі у 5 тисяч!.. При тому. що із Віча звільнився останній професійний журналіст (Ніна Романюк), бо заборгованість по зарплаті - до року. Податки платить, а людям платить по сотні-дві і то не кожен тиждень, так і назбирується заборгованість) Пишуть у газету літредактор та фотограф за дипломом на посаді журналіста, а решті - передруки. Ну, йому вистачає. Виступали і ті, кому фонд Палиці не дав реклами, типу справедливі тепер такі)
Наташа до знаюча Показати IP 23 Квітня 2015 19:44
Знаюча, взагалі-то літредактор "Віча" має журналістську освіту. Це так, до вашої петиції.
знаюча до Наташа Показати IP 24 Квітня 2015 12:27
Ти у чужі петиції не заглядай! Освіту маєш, а зарплату – ні! Багатофункціональна яка. Готуєшся на простопчукове крісло?
Наташа до знаюча Показати IP 24 Квітня 2015 14:09
Звісно, готуюсь... Чому б і ні))) А вам яке діло? Пішли з газети, то дотримуйтесь журналістської етики та майте звичайну людську гідність. Я вас взагалі не чіпала, до речі)))))Негарно обгиджувати місце, в якому ви стільки років пропрацювали)
знаюча до Наташа Показати IP 24 Квітня 2015 22:00
коментар було видалено
оааа до Коля Показати IP 21 Квітня 2015 21:25
Зібралися професійні журналісти, які заслужили повагу своєю працею. Ці люди не оди рік працюють на журналістській ниві. І причому тут Романюк.
Анонім Показати IP 21 Квітня 2015 21:24
Перевірте офіційні зарплати журналістів видань Ігоря Палиці. Так можна бути патріотом міста.... Коли вони вже поділять місто група Приват та група Континіум - вони варті один одного.... Одним словом вибори ......
а як до Анонім Показати IP 21 Квітня 2015 21:53
би не вибори то тихенько б сиділа вдтрк до пенсії..ну там пару геїв на ведучих через рік запросили ..рехформи тіпа..
Дмитро Показати IP 22 Квітня 2015 08:59
Ніякого бунту немає. Просто люди прийшли захистити працівників прес-центру і себе
Дмитра до Дмитро Показати IP 22 Квітня 2015 09:01
Прийшли захистити не прес-службу, а себе, бо отримують подачки віж міського голови.
!!! до Дмитро Показати IP 22 Квітня 2015 10:46
Від кого захистити, їх що катують чи звільняють? Зробили з мухи слона! І якось так випадково "згуртовано-організовано" прийшли))))))))))
окуляри Показати IP 22 Квітня 2015 10:09
член депутатської групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук - власник ВОЛИНСЬКИХ НОВИН по факту
ЗМІ до окуляри Показати IP 22 Квітня 2015 10:30
І що з того?
ну і до окуляри Показати IP 22 Квітня 2015 10:39
АГА,по факту
Такі да! Показати IP 22 Квітня 2015 10:28
А кому взагалі потрібні ці комунальні ЗМІ? Наше підприємство "добровільно" виписує 100 примірників "Луцького Замку" - тобто фінансує дармоїдів замість того щоб віддати ці гроші працівникам підприємства. Всі ці рептильки потрібно або приватизувати, або ліквідувати.
очки Показати IP 22 Квітня 2015 10:47
а це хто такий очкастий на фото, Полішук?
!!! Показати IP 22 Квітня 2015 10:54
А що поганого сказав Поліщук? Зараз всі кричать, що призначення на посади має бути обговорено з громадкістю! То він це і пропонує! Але Романюку вигідні ЗМІ, які він кормить з руки! І якраз такі й прийшли!!!!!!!!!!!!!!
"Луцький замок" Показати IP 22 Квітня 2015 10:55
"Луцький замок" - найкраща газета. А на якому підприємстві вас заставили "добровільно" виписати "ЛЗ"? А якщо заставили, то й добре. Хоч знатимете, що у місті робиться. А то пишете гадості на замовлення опонентів міського голови.
сміттяр до "Луцький замок" Показати IP 22 Квітня 2015 13:18
г\вно твій "Замок" не годиться навіть для піпіфаксу, а те що діється в Луцьку я можу взнати в мережі.
Арсеній Показати IP 22 Квітня 2015 10:56
Романюк запросив на комісію виключно своїх друзів - редакторів газет і підлеглих для того, щоб заблокувати проект рішення. Кожен з них отримав свою винагороду від мера. От і все.
!!! Показати IP 22 Квітня 2015 11:24
Хто б казав про вибори !!!!!!!!! Романюк ще з 2014 року почав виборчу кампанію!!!!!!!!!!
Анонін Показати IP 23 Квітня 2015 17:53
Знаюча,а ви пані до Віче неровнодушні,бачу.Інакше не ковирялись у їхній білизні.Нормальна газета,порівняно з іншими.Я її з молодості виписую,і не помітив втрати "цінних журналістів".
Анонім до Анонін Показати IP 23 Квітня 2015 19:50
хахахахаха_ото взули)
Рома-Рома-Роман до Анонім Показати IP 24 Квітня 2015 12:20
краще роззуйте, хай босою ковиляє.
Віктор Тарасович Показати IP 24 Квітня 2015 12:17
Я в шоці із нашої преси!!! Ви – журналісти, повинні бути колегами, а не обсирачами, типу чия газета чи видання крутіше чи із більшим тиражем! Ну не може бути професіоналом той, хто рота, наповненим гамном, відкриває на ближнього. Пишете про справедливість, чужі страждання, корупційну діяльність та незадовільну роботу інших, а самі такі ж!!! Тому прошу, позакривайте роти на тему, які ваші колеги погані. Дивіться на себе і починайте виправляти власні помилки.