USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.15 39.45
  • PLN 9.71 9.93

На Волині скорочують лікарняні ліжкомісця

29 Серпня 2016 14:20
З 77 стаціонарних ліжкомісць на 10 тисяч населення до грудня в області має залишитися 60. Інакше МОЗ не виділить додаткових грошей.

Про це стало відомо під час оперативної наради у голови ОДА сьогодні, 29 серпня.

Як пояснив очільник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, на Волині 77 стаціонарних ліжкомісць на 10 тисяч населення. Але відповідно до Постанови Кабміну, № 1024, має бути 60 ліжкомісць на 10 тисяч.

«Я тут не бачу жодних проблем. Ніде в світі ліжка не вирішують питання, а вирішує питання кількість наданих послуг», - переконував він.

Так, уже на Волині скоротили частину ліжок: 149 у Ковельському МТО, 20 – у Локачинській центральній районні лікарні та 20 в Рожищенській ЦРЛ. Наступні скорочення ліжкомісць заплановані на осінь. І до грудня цей процес має завершитися.

Щоправда, каже він, багато місцевих рад не погоджують такі кроки. Але тут Кабмін вирішив застосувати метод матеріального стимулу: якщо ліжкомісць не скоротять – на додаткові гроші не розраховуйте.

«Кабмін не може заборонити не скорочувати ліжкомісця. Але на листи про нестачу коштів з районів - відповідь одна: розгляд про додаткове фінансування напряму пов’язують з виконанням Постанови № 1024. Якщо ми не виконуємо, то будь-які вільні резерви в область спрямовуватися не будуть. Тобто додаткових коштів медичної субвенції не буде», - повідомив посадовець.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Допитливий Показати IP 29 Серпня 2016 14:25
Ліжка навіщо "скорочувати" , що неможливо їх просто винести на склад з приміщення ???
? Показати IP 29 Серпня 2016 15:09
Скорочування ліжок ,потягне скорочування лікарів,особливо вузького профілю,яких і так не вистачає....
ангеліна Показати IP 29 Серпня 2016 15:12
а якщо кількість хворих буде велика .то де їх класти .у наших лікарнях цього року був повний безлад
Анонім Показати IP 29 Серпня 2016 16:12
Ігор Ващенюк ні за що не переживає.Вже набоав на 20 життів мобі і дітям.
Олмя Показати IP 29 Серпня 2016 16:28
Геть хапугу Ващенюка!!!
дядько гнат Показати IP 29 Серпня 2016 16:45
ті д*біли в києві сидять і скорочують ліжкомісця в регіонах а потім дивуються чого це цвинтарі розростаються і українців все мене і менше в 2100 році останніх українців занесуть в червону книгу
Іра Показати IP 29 Серпня 2016 18:18
Дійсно кладовища розростаються... оце прийшли реформатори все для люду((( що б наша медицина лікувала тих хто придумує-підписує-керує такі реформи і відправляла їх на кла....ща
тітка гнатиха Показати IP 29 Серпня 2016 18:21
та позакривайте всі вже лікарні та школи по всіх селах ! ото вже пожируєте на зекономлених копійках! коли вже скоротять кабмін та верх зраду? населення зменшується а витрати зростають на іх утримання !!!
місцевий до тітка гнатиха Показати IP 29 Серпня 2016 19:33
кабмін та верховну зраду скоротити ми можемо самі, якщо встанемо з вилами ляшка в ряди і випхаємо ту нечисть з кабінетів, Геть короїдів!!!!!!
Петро до місцевий Показати IP 9 Вересня 2016 20:55
Кабмін то другорядне, у верховній раді чистку потрібно зробити, навіщо там 450 дармоїдів все без толку та і одні і ті самі РИЛА вже по 20-25 років сидять, Не зробив нічого за одну каденцію - ГЕТЬ щоб і не смерділо і так усіх перебрати а то всю рідню тягнуть то коханку то ще якусь падаль.