USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.86 10.10

Месіанство, шантаж і маніпуляції. Як агітують за Миколу Романюка

2 Листопада 2015 19:00
Будь-яка політична реклама – це спонукання голосувати або не голосувати за якогось з кандидатів. У передвиборчих перегонах суб’єкти виборчого процесу використовують різноманітні можливості задля досягнення мети. Нерідко кандидати в своїй агітації застосовують не тільки «білі» чи «сірі» технології. Останнім часом виборчі кампанії все більше містять «чорних», відкритих маніпуляцій. Не виняток і передвиборча агітація чинного Луцького міського голови Миколи Романюка напередодні голосування 25 жовтня.

Передвиборче відео з назвою «Час твого вибору. Микола Романюк» було опубліковане на каналі Yotube 22 жовтня – напередодні виборів до місцевих рад.

Спробуємо проаналізувати, як команда чинного міського голови агітувала лучан голосувати за нього. Так, виявляється, що в згаданому 15-хвилинному ролику – цілий набір «чорних технологій», в яких використано немало інструментів маніпуляцій: від підміни понять до спекулювання релігійними поглядами лучан і відвертого шантажу. А ще тут використаний адмінресурс.

Емоційні «якорі» та «луцький месія» з ефектом «ореолу»

Уже перша теза в згаданому ролику комбінує в собі декілька маніпуляцій. «Цей день для нашого міського голови нічим не відрізнявся від інших. Хіба що пісня Френка Сінатри «Мій шлях» нагадала Миколі Романюку про його шлях довжиною у 5 років на посаді очільника громади». В цих фразах використаний прийом «якоря» - відома мелодія створює асоціативний образ, який має стати каталізатором певних позитивних емоцій для маніпулювання спокоєм, рівновагою, впевненістю, можливостями реципієнта.

Крім того, вживання слова «наш» покликане зблизити особу, про яку розповідають з глядачем. Мовляв, це «наш хлопець, з народу», причому сама офіційна назва посади «Луцький міський голова» вживається в сюжеті значно пізніше. Отож, глядача заспокоїли знайомою мелодією і наблизили посадову особу до пересічного лучанина.

«Знайома мелодія повернула спогадами до того дня, коли разом з ключем від Луцька, він отримав у спадок і обтяжене боргами місто. Микола Романюк розумів, що швидко і відразу раю у Луцьку не побудує, але врятувати від пекла - мусить».

У цих двох фразах чинному міському голові уже приписується шлях месії. Адже месіанство, як відомо, ґрунтується на вченні про надзвичайну роль окремих лідерів, які врятували в даному випадку місто від кризи.

«Не будемо розповідати, як авторитет банкіра, слово якого важить більше, аніж купа підписаних декларацій, повернув лучанам впевненість у завтрашньому дні. До міста стали надходити інвестиції, а зрозуміла підприємцям програма дій Миколи Романюка дозволила розраховувати на підтримку соціально відповідального бізнесу».

Тут використовується так званий «ефект «ореолу»: якщо досяг успіхів в одному (досвідчений банкір), то досягне і в іншому (щоправда, це спрацьовує не в усіх сферах: успішний голова сільгосппідприємства навряд чи зможе досягти успіху на посаді Міністра спорту). Крім того, цими словами апелюється до стабільності в бізнесі. Мовляв, успіх підприємців – це заслуга Луцького міського голови. Насправді, успішність підприємців більш залежить від державної економічної політики, аніж від лояльності органів місцевого самоврядування.

Рекомендації 4-річної давності і всезагальність

Далі, на підтримку Луцького міського голови висловлюється директор великого місцевого підприємства АТ «СКФ Україна» (публічне) Володимир Цибульський. Додамо, синхрон записувався задовго до передвиборчої кампанії: на задньому фоні на місці, де стоїть недобудований фонтан, ще розташований дитячий майданчик, який знесли у 2012 році.

Зрештою, можливо, й через декілька років після того, як була записана ця розмова, погляди в очільника компанії «СКФ-Україна» не змінилися. Але це є ще один метод маніпуляцій, який називається «рекомендацією», коли потрібна теза вкладається у вуста особистості, яка користується високою популярністю в певних суспільних колах.

По тому автор робить коротенький підсумок: «Отож, у неділю за Миколу Романюка проголосують підприємці, які хочуть бачити стабільність у Луцьку, зрозумілі правила гри і лідера громади, який завжди тримає слово, якою б важкою не видалася б соціально-економічна ситуація у державі».

Таким чином, лучанам методом «всезагальності» вже стверджують, що більшість підприємців підтримують кандидатуру Миколи Романюка. Хоча насправді знати це – неможливо. Отже, лучанам дають завідомо неправдиву інформацію.

По тому, свою характеристику Луцькому міському голові дає Микола Бездушний, який працював на цій же посаді у 1961-1968 роках. На фоні заперечень «комуністично-комсомольського» минулого (далі), ця рекомендація видається незрозумілою. Але, ймовірно, вона розрахована на тих лучан, які пам’ятають часи, яким Луцьк був у цих роках.

Присвоєння чужих заслуг і шантаж

«Насправді, стільки випробувань, що дісталися на час каденції Миколи Романюка не випадало жодному міському голові. Згадується і трагедія на Рівненській, 109, коли довелося блискавично ухвалювати рішення з розміщенням мешканців аварійного будинку в готелях міста, і зробити, здавалося б, неможливе, аби вже до нового року лучани повернулися до відремонтованих осель».

«Месія, який взяв на себе зобов’язання вирвати Луцьк із пекла», має нові турботи: обвал багатоповерхівки, в якому загинули лучани. Люди, які переймалися цією трагедією в місті тут же автоматично починають згадувати всі емоції, які їх охоплювали, коли вони дізналися про обвал. Одна з емоцій – страх – надзвичайно сильне відчуття, яке спонукає людину загострено сприймати інформацію. Цікаво, що в тексті абсолютно замовчуються причини обвалу, чи можна було б цього уникнути, що цей випадок спонукав проінспектувати всі будинки. Натомість, Луцький міський голова як рятівник боровся з наслідками обвалу і відбудовував будинок.
Далі автори тексту вдаються уже до радикальніших методів маніпуляцій – прямого шантажу лучан:

«Додала клопоту і ситуація на вулиці Героїв УПА, де зсув ґрунту загрожував жителям десятків осель. Якби не потурбувався Микола Романюк про термінове укріплення схилів, зірвалися б будинки в Стир разом з мешканцями. То чи згадають вони, кому зобов’язані життям на виборчій дільниці, коли візьмуть до рук бюлетені зі списками кандидатів на посаду міського голови».

Отже, лучанам загрожувала загибель, але її відвернули і тепер від врятованих вимагають плати. Але варто зауважити: якщо бути чесними і відвертими, то гроші на укріплення луцької вулиці «вибивав» у Кабміні Азарова нині покійний голова Волинської ОДА Борис Клімчук.
«Згадується Миколі Романюку і численні повені, що наробили лиха у нашому місті, щонайперше в освітніх закладах Луцька та ще й перед навчальним роком. Тоді наш міський голова мало не ночував у школах, надихаючи будівельників на фактично беззмінну роботу».

«Чи то у школі №7, чи відновлюючи спортивний зал НВК №9, чи у школі №3, де під час зведення цього навчального закладу, було допущено чимало помилок, які загрожували життю учнів, а відтак порушення ДБН довелося виправляти коштом бюджету міста».

Цими словами уся робота підлеглих приписується єдиній особі – градоначальнику, який не спав ночами, надихав працівників, самостійно виділяв гроші (це, до слова, функція депутатів міської ради).

Ще одна больова точка: здоров’я лучан. Виявляється, городяни зобов’язані міському голові не лише життям (як у випадку вулиці Героїв УПА), а й здоров’ям.

«Отож, на початку каденції Микола Романюк був змушений думати не стільки про розвиток, як про стабілізацію життєдіяльності міста і разом з тим переймався пріоритетними для громади напрямками роботи. Чи найперше турбувався про здоров’я лучан, спрямовуючи зусилля і на розвиток пологового будинку, і на будівництво амбулаторій сімейної медицини, і на оснащення сучасним обладнанням Луцької міської клінічної лікарні...

Не знаємо, як медики, але тим лучанам, яким медики і лікарі нашого міста повернули здоров’я, гріх не проголосувати за Миколу Романюка, який щоденно піклується про чи не найважливішу для громади галузь – медицину».

З’ясовується, що Миколі Романюку, окрім месіанства присвоюються ще й заслуги медиків, які безпосередньо працюють з пацієнтами і якраз-таки повертають здоров’я лучанам. І це – чергова маніпуляція: «підміна понять». Адже міський голова не лікує людей, а є чиновником, менеджером. А слова «гріх не проголосувати» - черговий натяк на шантаж.

Виставляння рахунків

Так само приписується Миколі Романюку і вручення квартир сиротам. Останнім взагалі пред’являють рахунок: автор переконує, що вони беззаперечно проголосують за чинного міського голову.

«І вже точно віддадуть свої голоси за нашого міського голову 12 сиріт, яким з рук очільника Луцька дісталися ключі від новеньких квартир».

Взагалі, коректність використання фрагменту архівного інтерв’ю з сиротою, яка отримала квартиру, – абсолютно інше питання. Тим паче, дівчина дякує «нашій владі», а на кадрах Микола Романюк оглядає помешкання разом з головою ОДА, адже гроші виділяв не лише міський бюджет. Отже, в черговий раз колективні заслуги приписуються лише одній особі.

«Кажуть, за рівнем ставлення до сиріт, дітей, особливо тих, до кого доля поставилася не надто прихильно, а ще до сивочолих пенсіонерів, визначається рівень розвитку суспільства. Якщо в державі цим категоріям громадян ведеться не надто комфортно, то наш міський голова робить усе можливе, аби і маленьким лучанам, і людям поважного віку у Луцьку таки жилося краще».

На кадрах, які ілюструють ці слова, Микола Романюк завозить людину на інвалідному візку в маршрутку. Звичайно, це – постановочні кадри, а сам очільник громади вчергове постає перед глядачем милосердним месією, вводячи в оману лучан.

Піар на чужому горі

Уже на шостій хвилині 15-хвилинного ролику - кадри, які покликані викликати цілу бурю надсильних емоцій: ненависть,страх, гнів, печаль, скорбота, співчуття, горе.

«Якби ж то не війна на сході України, скільки можна було б зробити більшого для мешканців обласного центру». Так перед лучанами виправдовуються: щось не так, то в усьому винна війна.

А тим часом на відео – кадри з візиту луцької делегації до міста Волноваха, де 22 травня 2014 року був розстріляний блок-пост з волинянами. Там же на відео – мати одного із загиблих бійців вклоняється пам’ятному знакові, встановленому на місці загибелі її сина.

Кадри – надемоційні, надчутливі. Кадри, які сприймаються багатьма лучанами досі надто болісно. І ось поруч з жінкою, яка втратила свого сина – Луцький міський голова.

«На жаль, з сумом ми до сьогоднішнього дня зустрічаємо наших хлопців у домовинах, і з радістю живих».

Власне, яка тут заслуга градоначальника – так і незрозуміло. Цією фразою автор спекулює на темі загиблих воїнів. Натомість, далі – розповідь про поїздку в зону АТО.

«До слова, побувавши декілька днів у зоні АТО (Микола Романюк їздив туди точно не за піаром, а з повними автомобілями необхідної для бійців допомоги), і гостинно приймаючи дітей з Волновахи у Луцьку, зовсім не чекав вдячності від батьків і керівництва маленького міста на Донеччині. Тим вагомішою є оцінка роботи і вчинків Миколи Романюка саме жителями сходу, які не будуть брати участь у виборах Луцького міського голови, оцінка об’єктивна, незаангажована, чесна».

Щодо поїздки «не за піаром» варто додати декілька слів: саме повідомлення про поїздку уже не було аполітичним. Адже у складі делегації, окрім родичів, були й «депутат Волинської обласної ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Чорнуха, депутат Луцької міської ради, керівник Луцької міської партійної організації Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Євгеній Ткачук». Цим повідомленням було публічно стверджено про підтримку Миколи Романюка політсилою БПП. Крім того, до складу делегації увійшов і заступник начальника відділу інформаційної роботи міської ради Віктор Макаров, який і начитує текст згаданого передвиборчого ролика, і працював на Донеччині як відеооператор. Тож чи так уже «не за піаром» поїхав Микола Ярославович?

Тим більше, в рамках цієї поїздки був узятий коментар міського голови міста Волноваха: «Микола Ярославович – людина, яка відповідає за свої слова. Це чоловік, з яким би я пішов у розвідку. Важко знайти таких людей як ваш міський голова. Повірте мені, знайте: під керівництвом Миколи Ярославовича Луцьк буде кращим, кращим і кращим».

Варто додати: ці слова були використані під час телевізійного сюжету щодо згаданої поїздки, який транслювався задовго до початку періоду передвиборчої агітації.

Власне, цей момент – використання адмінресурсу на користь чинного міського голови.

«Кажуть, історія не пам’ятає слів, вона пам’ятає вчинки безкорисливі, щирі, від всього серця, яке сумує за героями Небесної сотні і загиблими на сході лучанами. Чим може віддячити Микола Романюк матерям, вдовам, батькам загиблих героїв - то тільки пам’яттю про них і моральною підтримкою рідних. Чи то біля місця розстрілу молодих лучан поблизу Благодатного на Донеччині, чи у Луцьку на Алеї почесних поховань у Гаразджі, створеної саме з ініціативи нашого міського голови».

Спекулюючи темою загиблих в АТО, автор сюжету знову апелює до глибинних почуттів: печалі й скорботи.

За невдачі відповідають опоненти

«Не прийдуть на виборчі дільниці і юні лучани, яким наш міський голова подарував оновлений Палац учнівської молоді. За малечу це зроблять батьки, розуміючи, що тільки у Луцьку їхні діти мають можливість стати справжніми особистостями та розкрити талант, отримати підтримку педагогів і не загубитися у стрімкому вирі сьогодення».
Власне, цими фразами створюється «ілюзія вибору», бо ж батькам, чиї діти займаються в ПУМі, також виставляють рахунок. А ось вислів «тільки у Луцьку їхні діти мають можливість стати справжніми особистостями» несе непряму образу всім нелучанам. Бо, судячи з логіки авторів тексту, справжніх особистостей можна виховати лише в Луцьку. І це – особиста заслуга Луцького міського голови.

«Збагатив наше місто Микола Романюк ще й додатковими групами в ДНЗ для особливих дітей. Це він, фактично заново, побудував на Вересневому будинок культури і міст до Варшавського ринку, якого не могли побудувати попередники упродовж 14 років. За його каденції відкрили і оновлений залізничний вокзал, і створили кращий в Україні ЦНАП. Сміттєсортувальною лінією у Брищі Микола Романюк полегшив життя сіл громаді, а в Луцьку врятував від руйнації ще одну історичну пам’ятку - вулицю Крилова».
У кожній фразі Луцькому міському голові вкотре приписується низка чужих заслуг. Замість того, щоб виконувати чиновницькі обов’язки, Микола Романюк, виявляється, «будує» будинки і мости. А між тим, реконструкція залізничного вокзалу в Луцьку – заслуга того ж таки Бориса Клімчука.
А порятунок давнього мощення вулиці Крилова – ініціатива луцьких краєзнавців, які звернулися з цим проханням до міського голови.
Тим часом, у бездіяльність попередників абсолютно не включається попереднє місце роботи Миколи Ярославовича на посаді очільника Волинської облдержадміністрації, де він працював до обрання його Луцьким міським головою. Така вибірковість – ще одна маніпуляція.

Лише в другій половині тексту згадується громада: «Втім, Микола Романюк ніколи не приписував собі той довгий перелік добрих справ, бо усі здобутки ділив разом з громадою».

Зауважимо: увесь список «добрих справ» - це справи, виконані за кошти місцевої громади. А нинішня політика висвітлення діяльності міського голови наступна: усе вдале приписується Миколі Романюку, натомість прорахунки – це недопрацювання його підлеглих, команди. Успіх інших людей приписуються Миколі Романюку, аби сформувати йому імідж господарника і ефективного управлінця. Натомість, за невдачі він не відповідає.

Церква не поза політикою

У ролику не оминули й комсомольське минуле Миколи Романюка. З’ясовується, що він, будучи комсомольцем, у ті часи, коли люди відмовлялися від компартії, сиділи в таборах, він вступив у комсомол і тихцем розмальовував писанки.

«До слова, у ті часи до піонерів та комсомолу не брали тільки розбишак та двієчників, які сьогодні, озлоблені на весь світ, виливають гори бруду на тих, хто навіть у компартійні часи залишався людиною з великої букви. Відверто кажучи, усі ми вийшли з отої комсомольської шинелі, яка не заважала Миколі Романюку на Великдень розмальовувати яйця і пекти паску».

Одним із маніпулятивних моментів варто назвати і слова Митрополита Луцького і Волинського Михаїла, використані у сюжеті.

«Миколу Романюка я дуже шаную, поважаю і люблю… Хочу йому побажати успіху, здоров’я, натхнення. Хай Бог допомагає і далі служити луцькій громаді і ще в черговий термін».

Стаття 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» гласить: «Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів. Священнослужителі мають право на участь у політичному житті нарівні з усіма громадянами».

Натомість, у цьому випадку авторитет одного з високих духовних чинів використовується якраз для агітації.

«В Україні громада завжди прислухалася до слів духовного наставника. І якщо вже владика підтримує Миколу Романюка, то значить, насправді він достойний крісла міського голови».

Таким чином, всі парафіяни, які довіряють своєму священику, роблячи вибір не на користь Миколи Романюка, ставлять під сумнів авторитет Владики.

«Та й самі лучани мудрі і в неділю зроблять правильний вибір, проголосують за сильну особистість, яка не боїться людей, їхніх запитань іноді гострих».

Ця маніпулятивна фраза завуальовано подає реципієнтам думку, що всі, хто «неправильно» проголосує – немудрі. Такі маніпуляції нівелюють засади демократії, як свободи вибору і слова. Майже всі політичні сили відмовилися від залучення церкви на свій бік. А тут багатотисячна релігійна громада отримує звернення духовного наставника, а голос за кадром вказує: «Повірив Владика – маєш повірити і ти».

Месія, який нагодує і поведе у щасливе майбутнє

«Якщо вміє наш очільник варти борщ, то значить буде у лучан в оселях хліб і до хліба»:

Тут вкотре використовується «ефект «ореолу» і підміна понять: вміння варити борщ ототожнюється з вмінням здобувати і віддавати продукти для приготування страв. Це також черговий приклад «месіанства» і емоційний «якір» - алюзія з біблійською притчею, коли Месія нагодував 5 тисяч людей п’ятьма хлібинами і двома рибинами. Крім того, Луцькому міському голові приписується й забезпечення лучан найнеобхіднішими засобами для існування.

«А тим часом наше місто вже торує шлях до європейської спільноти, позначений особливими нагородами за відданість принципам демократії, миру і свободи».

Після цих слів використані слова представника ПАРЄ Віктора Раффі. Почесний член Парламентської асамблеї Ради Європи приїздив до Луцька у 2011 році вручити місту Почесний прапор Європи. І навряд чи 4 роки тому він давав згоду на використання власних слів у агітаційному матеріалі на користь Луцького міського голови.

«За час каденції Миколи Романюка місто стало насправді європейським містом, не тільки за кількістю заасфальтованих доріг чи прибудинкових територій. А буде ще краще – з новою школою - 27-ю, новими дитячими садочками і підземними переходами, не гіршими аніж у наших сусідів рівнян і фонтаном на Театральній площі обласного центру, концепція якого у Миколи Романюка вже давно є, аби тільки не заважали так звані благодійники».

Лише наприкінці відеоролика декілька слів приділяється майбутньому міста. Отож, міський голова обіцяє добудувати довгобуди: ЗОШ № 27 і фонтан. Щодо останнього, то неможливість спорудити фонтан, судячи зі слів автора тексту, - вина «благодійників». Власне, автор звинувачує у невдачах опонентів, нав’язує ярлики.

Про справжні причини, чому в центрі Луцька досі немає фонтану, можна детальніше прочитати в матеріалі «НЕВТІШНІ ПЕРСПЕКТИВИ ДОВГОБУДУ У ЛУЦЬКУ АБО КОЛИ ЗАСПІВАЄ ФОНТАН»
«Найголовніше: наш міський голова зберіг для нас мир. Бо згадайте: жодного каменя під час Революції Гідності у приміщення міської ради не кинув ніхто. То хто ж як не Микола Романюк забезпечить нам спокій і впевненість у завтрашньому дні. Людина добра і щира, здатна зрозуміти і вислухати лучан».

Цими словами Миколі Романюку присвоюють мир як заслугу української дипломатії на міжнародній арені і зусилля західних партнерів.

«5 років при владі - то тільки етап у житті Миколи Романюка. І нову сторінку історії Луцька він пише разом з громадою, яка 5 років тому видала йому кредит довіри, аби ми мали сьогодення, в якому хочеться жити і, сподіваємося, майбутнє - гідне наших мрій. А Луцьк стане гарним містом для добрих людей, де кожен знайде щасливу долю, бо оберемо на виборах нашого міського голову - Миколу Романюка».

Насамкінець, лучанам пропонують вчергове «вибір без вибору» за «месію», мовляв, до того, як на посаду прийшов Микола Романюк, в Луцьку нікому жити не хотілося, а тепер всіх чекає щаслива доля, бо автор стверджує, що всі оберуть Миколу Романюка.

***

Якщо проаналізувати всю картину цілком, то політологи відзначають: цей текст показує Миколу Романюка консерватором, який намагається зберегти старі корупційні схеми (згадайте – про майбутнє розповідається лише наприкінці кількома фразами), керувати фінансовими потоками (адже в тексті говориться про виділення грошей як справу рук лише міського голови, а не депутатського корпусу), підмінивши це поняттям «стабільності» і впевненості в завтрашньому дні.

Власне, весь цей текст – це яскравий приклад «чорних технологій», які використовуються протягом усієї виборчої кампанії політика. І якщо для багатьох читачів і глядачів термін «маніпуляції» видається нейтральним, то насправді все набагато серйозніше. Адже маніпуляція масовою свідомістю чи маніпуляція громадської думки — це один зі способів придушення волі людей шляхом свідомого впливу через програмування їхньої поведінки. Такий вплив спрямований на психіку людини, здійснюється приховано й ставить своїм завданням зміни думок, спонукань, мети людей у потрібному комусь напрямі.

Насамкінець, варто додати, що підбиваючи підсумки виборчої кампанії, Президент України Петро Порошенко переконував: адмінресурс під час кампанії 2015 року не застосовувався. Але в згаданому ролику використані архівні кадри програми «Місто», яка виходить в ефір коштом громади і є, відповідно, власністю громади, а текст начитується голосом працівника міської ради.

Олег СМОЛЯРЧУК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
ЮЗІК Показати IP 2 Листопада 2015 19:05
нехай за нашого міського голову голосує ФОНТАН..............
Волинь Показати IP 2 Листопада 2015 19:47
Радує одне, що є автор статті.
Скажіть Показати IP 2 Листопада 2015 19:55
А де це відео можна подивитись? Чисто поржати)
321 Показати IP 2 Листопада 2015 19:56
Олеже! Сходи трішки відпочинь - не одну годину провів за монітором.
Лі Бо Показати IP 2 Листопада 2015 20:59
Автору респект! Такі грунтовні та детальні статті у волинських медіа зустріти можна дуже не часто...
Агата Показати IP 2 Листопада 2015 22:06
Чому ж "заслуг" у Романюка є багато. Чого коштує одне "Буратіно". Та хіба тільки це.
Уважний Показати IP 2 Листопада 2015 23:17
Ще питання, А вразі перемоги пана Олександра, як ви думаєте де і яке(якоі величини ) і в якому місці в сесійній залі Луцькоі міської ради буде стоя крісло для пана Ігоря Палиці? Бо виходячи зі всіх інтерв'ю пана Олександра всі ідеі і все що було зроблено в місті Луцьку все було з ініціативи Ігоря Палиці, ХТО БУДЕ КЕРУВАТИ МІСТОМ???
Знаючий Показати IP 2 Листопада 2015 23:18
ЦНАП даааааалеко не Романюк створив, він його піарив активно, так, а створили (в першу чергу - програмну складову того всього) люди, про яких в ЗМІ і фіг згадають колись (та їм воно і не дуже то й треба)! Чужими руками класно жар загрібати!
Проти РОМАНЮКА Показати IP 3 Листопада 2015 06:55
Батьки 800 дітей школи-ліцею 7 по вул. Дубнівській десятки разів зверталися до Романюка припинити нюхати смородом, який спалює котельня СТО, що знаходиться за 100 метрів від школи і спалює обшивки автомобілів. Ми розуміємо, що Романюк живе за містом і його цей сморід не торбує. Але все ж таки вибори, другий тур, .......... Відчуваю, що напевно вже новий мер вплине.
я Показати IP 3 Листопада 2015 07:07
ну . может уже Палице дать покерувать, может он что-то больше сделает для Луцка, однозначно , не за комсомольца...
До Агати Показати IP 3 Листопада 2015 07:18
А пивний сад! Спаплюжити таку площу, яка зараз має вигляд як в Іловайську все в бляхах
Лучанка Показати IP 3 Листопада 2015 07:40
Для того щоб,щось робилося в місті необхідні кошти.Почніть спочатку кожен з себе, зарплати отримуєте в конвертах, утримуєте дотації по безробіттю ( а самі в той час працюєте на ринках)наповнення бюджету мізерні і ви ще хочете щоб наше місто розвивалося. В порівнянні з іншими містами України у Луцьку більш менш пристойні дороги і розвивається інфраструктура.
Ностра до Лучанка Показати IP 4 Листопада 2015 16:45
Я взагалі допустила б до виборів тільки тих осіб, що сплачують податки на доходи. А то сидить на базарі, не зареєстрована як продавець, чоловік по євроремонтах ходить,- і чекають, що в Луцьку за рахунок міського бюджету зроблять і дитячі майданчики, і фонтани, а за який шиш, питається? А голосують за "халяву" від кандидатів таких же, як самі - тих, хто уникає сплати податків.
аяяй Показати IP 3 Листопада 2015 07:46
Да и агитаторы Романюка не плохо заработали,даже среди медработников.За помощью идут в Фонд,а голосуют наоборот,вот такие мы честные в первую очередь сами перед собой.
Смотрящий Показати IP 3 Листопада 2015 07:59
Романюк перегинає, ще демографічний ситуацію в Китаї собі приписувати скоро буде. ЦНАП це не його заслуга, попередньої "злочинної" влади. І я такого ще не чув і не бачив - церква фактично агітує за комсомол, в чому ваш секрет, Миколо Ярославовичу?
567 до Смотрящий Показати IP 3 Листопада 2015 08:57
У професіоналізмі, у вмінні обирати знаючих і досвідчених людей у команду, у моїй фінансовій грамотності і незалежності.
Рыба Показати IP 3 Листопада 2015 08:52
Самой страшной угрозой для любого государства является возникновение тоталитарного теократического государства, где власть чиновников поддерживается церковью, а церковь - властью чиновников. Государство должно быть светским. Любой государственный чиновник в процессе исполнения служебных обязанностей должен одинаково безразлично относиться ко всем религиозным конфессиям, вне зависимости от исповедуемых им лично убеждений. Мы призываем не поддерживать кандидатов на выборные должности любого уровня, открыто декларирующих свою религиозную принадлежность и эксплуатирующих религиозные настроения людей в своих предвыборных программах. Поддерживайте кандидатов, не верящих в бога - они не будут тратить Ваши деньги в интересах своей религии.
порадували Показати IP 3 Листопада 2015 09:10
автору - респект!
Настя Показати IP 3 Листопада 2015 09:16
Вважаю що Романюк хороший як людина, але як мер то треба сперечатись. Побудував Буратіно в супереч людям які там проживають. Чому ж не в себе у дворі там де проживають усі "світіла" ? Чому там де люди старші де діти і люди які теж як і Романюк хочуть відпочити після важкого робочого дня? А ще згадаємо гарячу воду, скільки за каденцію лучан сиділи без води і це ті які оплачують. Так що висновки кожен зробив. Але ж чи буде наступний краще дбати про лучан а не впершу чергу лобіювати свої інтереси?
::::::: Показати IP 3 Листопада 2015 09:43
То це системні способи у владолюбців вічно сидіти на троні.Сірожик Кошарук в Ковелі до чого тільки не опускався.щоб вскочити в мерське крісло- розповсюджував брехливі листівки на опонентів,створював фейкові сторінки в соцмережах нібито від імені опонента,газетки випускав брехливі.Після прольоту плакався,що всі за нього голосували,а він знов у прольоті...ой,сірожа,чи ти непоняв-хай хто -аби не ти ,"волшебний на всю голову".
КЕТ Показати IP 3 Листопада 2015 09:58
Голосувати за Романюка - не поважати себе.
Світлана Показати IP 3 Листопада 2015 10:32
Якщо люди хочуть кардинальних змін на краще то Романюк точно не та людина яка буде це робити.В нього був для цього час.Ще й в чарочку любить заглянути.Чому Ви-шановні лучани коли у Вас в родині якась біда або треба зайнятися благоусроем біля вашого будинку біжите в першу чергу до фонду Ігора Палиці "Новий Луцьк"яким доречі керуе саме Олександр Товстенюк.Чому не біжите бІгом до Романюка він як я розумію людина теж не з бідних (судячи з хоромів для своіх синів і не тільки).Кожен задайте собі це питання і відповідь для Вас стане очевидною.На днях наблюдала біля свого будинку картину як ЖЕК раптом згадав що пороги біля будинку розвалились і не тільки.Більше 30 років не бачили а тут раптом "прозріли".До чого б це навіть не знаю.Дивишся на цей цирк і сумно від того що розуміеш що влада мае нас за ідіотів і згадують про нас чомусь саме перед виборами.Люди Вам це все не набридло?
Кріс до Світлана Показати IP 3 Листопада 2015 14:19
Гнати в шию цього мера. А з ним всю його камарилью, до останньої прибиоальниці
Світлана до Кріс Показати IP 3 Листопада 2015 18:06
Вашими вустами шановна Кріс глаголить істина
Св. Миколай Показати IP 3 Листопада 2015 18:16
Короче, Романюк великий АРМАГЕДОН який ще не бачили на цій планеті і в усьому всесвіті. Він загнав місто у велику яму, в пекло на глибину 1000 кілометрів. Якщо ми його виберемо то 1 грудня 2015 р. настане кінець світу і погасне сонце до якого ми йшли останні 3 роки.
Африкан Свиридович Показати IP 3 Листопада 2015 21:02
Переглядав той фільм про славетного месію, що пройшов героїчний шлях від сперматозоїда до міського голови, таке враження,що в фіналі макаров (пристарілий дуполиз москальських попів, до слова) скаже, що після всіх перелічених "заслуг" лучани зобов'язані власноруч збудувати храм святого романюка. Що ж, від правди добряче припекло анус тролів, що їдять з лапи алкоголічного лісника-комсомольця (і очевидно, не лише тих, що в будівлі на Богдана Хмельницького, а й "журналістів", що роками на підсосі у миколи ярославовича) від такого аналізу агітаційного горе-фільму. Але недовго вже лишилося - залишки продажного та лицемірного комсомольського кодла зникнуть в глибинах унітазу,а за декілька років про те непорозуміння з синім носом ніхто й не згадає (жалюгідний результат БПП на місцевих виборах то яскраво підтверджує).
30187 лучан Показати IP 4 Листопада 2015 02:14
Ми голосували за Романюка!
св. Ананій Показати IP 4 Листопада 2015 08:20
А якщо виберете Товстенюка, то 1 грудня 2015 року настане рай у окремо взятому місті. Відразу тарифи на компослуги зменшаться у 2 рази, зарплата і пенсії зростуть у 3 рази. Запрацює фонтан у центрі, засвітять усі ліхтарі на усіх вулицях, зникне бруд і сміття. Люди відразу стануть культурнішими. Песіонерів будуть безкоштовно перевозити таксі, під які перелаштують військові КрАЗи, а спортивні майданчики будуть у кожному дворі, навіть у дворі міськради. І кожного дня за будь-якої погоди виконком буде по 2-3 години займатися спортом на вулиці. Ось побачите, так і буде.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus