USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

13 червня: події, факти, дні народження

13 Червня 2013 00:01
День народження 13 червня заступник начальника Головного управління Міндоходів у Волинській області Інна Степанюк.
«ВН» вітають її зі святом і бажають здоров’я, злагоди, довголіття.
Також цього дня народився колишній головний редактор газети «Волинь-нова» Степан Сачук (на фото). Його не стало у березні минулого року.
Хроніка «ВН»:
Минулого року у цей день на Волині затримали автомобіль «Мерседес» із тисячами пачок цигарок білоруського, молдовського і українського виробництва.

Цього дня у 2011 році «ВН» інформували, що Патріарх Філарет освятив місце під будівництво нового храму на вулиці Ветеранів у Луцьку.

А 13 червня 2011-го стало відомо, що луцькі виші потрапили до сотні кращих в Україні.
Цього дня у 2009-му студентська сім’я з Луцька виграла квартиру.
А 13 червня 2008 року стало відомо, що реальне виконання комунальних послуг ЖКП у Луцьку становить близько 10%.
Народилися:
Цього дня народилися англійський фізик, лікар і астроном, один із творців хвильової теорії світла Томас Юнг, шотландський фізик Джеймс Максвелл, український письменник і громадський діяч Марко Черемшина, радянський і російський кіноактор Михайло Пуговкін («12 стільців», «Іван Васильович змінює професію», «Спортлото-82», «Весілля в Малинівці»), російський і радянський актор Ігор Старигін («Д’Артаньян і три мушкетери», «Ад'ютант його превосходительства», «Державний кордон»), український політик і підприємець Анатолій Засуха, російський актор театру й кіно Сергій Маковецький (фільми «Сучі діти», «Наш американський Боря», «Про потвор і людей», «Душка»), український пожежник, лейтенант внутрішньої служби, учасник ліквідації пожежі, що виникла внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС, герой Радянського Союзу Володимир Правик, російських хокеїст, брат Павла Буре Валерій Буре, російська телеведуча й модель Дана Борисова.
Сталося:
323 до н. е.у Вавилоні (сучасний Ірак) помер 33-річний Александр Македонський, великий полководець і завойовник, чия імперія простяглась від Середземного моря до Індії.
Олександр Македонський був вихованцем Аристотеля. Геніальний полководець, видатний адміністратор і політик. Засновник великої держави, що охоплювала Македонію, Грецію, завойовану Перську імперію та Єгипет. Його походи позитивно вплинули на розвиток античної науки (особливо географії) і культури (еллінізм). Після його смерті створену імперію поділили між собою його воєначальники — діадохи.
З 336 до н. е. (з 20-річного віку) правив Македонією. Забезпечив міцність свого правління перемогами над фракійцями та іллірійцями. Перемоги над перським царем Дарієм III біля Граніка (334 до н. е.), Іссі (333 до н. е.) відкрили йому шлях до Єгипту, де він коронувався короною фараонів і заснував місто Александрію. Після вирішальної перемоги над Дарієм при Гавгамелах (331 до н. е.) повністю підкорив імперію Ахеменідів — Вавілон, Парса і Сузи здалися йому без опору.
Далі Александр повів своє військо до Середньої Азії (329 до н. е.), а потім повернув до Індії, але виснажені частини відмовилися переходити Ганг, і він мусив повертати через пустелі до Вавілону, який зробив столицею найбільшої в стародавньому світі імперії. Невдовзі помер від лихоманки, після чого його імперія розпалася, але завдяки його військовим досягненням були відкриті двері на схід для грецької торгівлі, мови і культури.
1825Мешканець Нью-Йорка Волтер Гант запатентував безпечну шпильку.

Зробити це його змусила необхідність покрити борг в 15 доларів. Подумавши протягом трьох годин, він зробив ескіз і продав права на свій винахід за $400.

1983На ринок в США надійшов перший серійний мобільний телефон.

Пристрій під назвою «Dynatac 8000x» виробництва компанії «Motorola» важив майже 800 грамів, а його довжина становила 33 сантиметри.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus