USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.88

У Камінь-Каширському районі формується 5 громад

12 Червня 2015 12:14
На базі 31 сільради в Камінь-Каширському районі формується п’ять територіальних громад.

Три з них – із центрами у Камені-Каширському, Сошичному та Пнівному. Дві інші – Бузаки та Полиці. Люди пропонують владі ще один варіант – на їхню думку, кращий. Вони замість Бузаків пропонують зробити центр у Черчах. Кажуть, що це село більше.

Про це стало відомо під час зустрічі з громадою Камінь-Каширщини, що відбулася у рамках постійно діючого семінару «Децентралізація влади та реформування місцевого самоврядування. Стратегія реформ-2020», - повідомляє Офіс реформ у Волинській області.

ЧИТАТИ ПЛАН НОВИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД НА ВОЛИНІ

Аби поспілкуватися з громадою та розповісти людям, яких змін їм Аби поспілкуватися з громадою та розповісти людям, яких змін їм варто чекати після реформи, у район поїхали експерт Офісу реформ Олег Герасимчук, доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління історичного факультету СНУ ім. Лесі Українки Валентин Малиновський, начальник відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Горщар, керівник навчально-методичного відділу Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Ольга Мойсік.

Із районного керівництва на засіданні – голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук, голова райради Віктор Сус, Камінь-Каширський міський голова Василь Бондар, а також депутатський корпус районної і міської рад, посадові особи органів місцевого самоврядування.

Загалом у районі ситуацію вирішують. Головне – люди розуміють, що перевага – на їхньому боці, і ця реформа, перш за все, потрібна саме їм.

Дуже великою стане громада, котра об’єднається довкола райцентру. Але влада міста непокоїться, що села, котрі увійдуть до їхнього складу, бідні. Проте експерти людей заспокоїли: мовляв, зважаючи на велику кількість населення та фінансові показники, держава надаватиме їм вагому дотацію.

Валентин Малиновський під час зустрічі нагадав про досвід Польщі, де проведена реформа місцевого самоврядування вважається однією з найбільш успішних. Адже у її результаті утворилася нова система управління, побудована на децентралізації влади. Триступеневе територіальне самоврядування тут не має ієрархічної структури: гміна як базова одиниця, повіт (на українських теренах – район) і воєводство (область) – незалежні одне від одного і разом підпорядковуються нагляду з боку держави у визначених законом рамках.

А фінансово самодостатнє місцеве самоврядування змогло перебрати на себе більшість функцій із забезпечення життєдіяльності громад.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus