Волинських «дезертирів» судитимуть у Володимирі-Волинському
Волинських бійців 51-ої бригади, які змушені були відступити на територію Росії і не підписали з прокуратурою угоди про визнання вини, а відстоюють свою честь до кінця, будуть судити не в Луганську, а у Володимир-Волинському міському суді. Про це написав в мережі правозахисник Василь Нагорний.
З його слів, сьогодні, 18 березня, Вищий спеціалізований суд з розгляду кримінальних та цивільних справ задовольнив клопотання захисту про зміну місця розгляду справи. "Величезна подяка запорізьким колегам, волонтерам, Автомайдану, громадським активістам і всім тим, хто боровся за хлопців, - інформує правозахисник і додає, - погане в цій новині, те, що прокуратура не відмовилася від обвинувачення і провадження будуть розглядатись". Однак, каже Василь Нагорний, вдома і рідні стіни, і рідні волонтери, і активісти допомагатимуть.
Нагадаємо, як повідомлялося, на хлопців 51-ої бригади, які іще в серпні опинилися в СІЗО в Запоріжжі зі звинуваченнями у дизертирстві, одразу після виборів почали «тиснути» прокурори, аби солдати «визнали свою вину» і як наслідок - отримали «лише умовний» термін.
Активісти організували під стінами Генпрокуратури акцію на захист бійців 51 бригади, з вимогою припинити тиск нап бійців і закрити справи проти них.
Солдатів кинулися захищати батьки, журналісти, громадські активісти та правозахисники. Делегація кілька діб поспіль провела у Генпрокуратурі, а батьки навіть оголошували голодування. Врешті-решт, справа зрушила з місця: спочатку "достукалися" до Віталія Яреми, а потім домоглися, аби бійців відпустили.
Генеральна прокуратура зацікавилася тим, як здійснювалося слідство в справі «дезертирів». У поле зорупотрапили два військових прокурори із Запоріжжя.
Нагадаємо, що 29 липня 42 бійці 51-ї бригади, вибираючись з з «котла» в районі Червонопартизанська, 25 липня перетнули кордон з Росією у районі пункту Ізварине у Луганській області. Зі слів офіцера 51-ї бригади, бійці були змушені це зробити, щоб не потрапити під обстріл терористів. Бійців, які потрапили в полон і були вивезені в Росію, повернули в Україну. Потім військових доставили у Запоріжжя до військової частини А1978. 21 вересня президент України Петро Порошенко прийняв рішеннярозформувати 51-у бригаду після подій біля Червонопартизанська.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЯК ЗУСТРІЧАЛИ «ДЕЗЕРТИРІВ» 51 БРИГАДИ
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
З його слів, сьогодні, 18 березня, Вищий спеціалізований суд з розгляду кримінальних та цивільних справ задовольнив клопотання захисту про зміну місця розгляду справи. "Величезна подяка запорізьким колегам, волонтерам, Автомайдану, громадським активістам і всім тим, хто боровся за хлопців, - інформує правозахисник і додає, - погане в цій новині, те, що прокуратура не відмовилася від обвинувачення і провадження будуть розглядатись". Однак, каже Василь Нагорний, вдома і рідні стіни, і рідні волонтери, і активісти допомагатимуть.
Нагадаємо, як повідомлялося, на хлопців 51-ої бригади, які іще в серпні опинилися в СІЗО в Запоріжжі зі звинуваченнями у дизертирстві, одразу після виборів почали «тиснути» прокурори, аби солдати «визнали свою вину» і як наслідок - отримали «лише умовний» термін.
Активісти організували під стінами Генпрокуратури акцію на захист бійців 51 бригади, з вимогою припинити тиск нап бійців і закрити справи проти них.
Солдатів кинулися захищати батьки, журналісти, громадські активісти та правозахисники. Делегація кілька діб поспіль провела у Генпрокуратурі, а батьки навіть оголошували голодування. Врешті-решт, справа зрушила з місця: спочатку "достукалися" до Віталія Яреми, а потім домоглися, аби бійців відпустили.
Генеральна прокуратура зацікавилася тим, як здійснювалося слідство в справі «дезертирів». У поле зорупотрапили два військових прокурори із Запоріжжя.
Нагадаємо, що 29 липня 42 бійці 51-ї бригади, вибираючись з з «котла» в районі Червонопартизанська, 25 липня перетнули кордон з Росією у районі пункту Ізварине у Луганській області. Зі слів офіцера 51-ї бригади, бійці були змушені це зробити, щоб не потрапити під обстріл терористів. Бійців, які потрапили в полон і були вивезені в Росію, повернули в Україну. Потім військових доставили у Запоріжжя до військової частини А1978. 21 вересня президент України Петро Порошенко прийняв рішеннярозформувати 51-у бригаду після подій біля Червонопартизанська.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЯК ЗУСТРІЧАЛИ «ДЕЗЕРТИРІВ» 51 БРИГАДИ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
У Словаччині знайшли поховання 77 людей без голів: археологи говорять про невідомий ритуал
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
У Луцьку презентували новий роман Андрія Бондарчука «Пуповина предків»
26 Червня 2026 23:43
26 Червня 2026 23:43
Король Чарльз III уперше розкрив свої доходи
26 Червня 2026 23:25
26 Червня 2026 23:25
Затриманий у Луцьку наркоторговець сяде на десять років
26 Червня 2026 23:06
26 Червня 2026 23:06
Колишню першу леді Південної Кореї засудили до 7 років тюрми за хабарництво
26 Червня 2026 22:47
26 Червня 2026 22:47
Біля Луцька відбудеться музично-патріотичне дійство «Під небом мрій моєї України»
26 Червня 2026 22:28
26 Червня 2026 22:28
На Волині повернули державі землі лісового фонду площею 32 га
26 Червня 2026 22:09
26 Червня 2026 22:09
Усик відмовився від усіх чемпіонських поясів
26 Червня 2026 21:51
26 Червня 2026 21:51
