USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 40.65 40.90
  • PLN 10.20 10.35

Рожеві «НЛО» та перламутрові хмари: що показує полярникам небо над «Вернадським»

17 Липня 2023 00:23
Над станцією «Академік Вернадський» в Антарктиці українські полярники зафіксували дивовижне природне явище.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

«Знаєте, що таке мрія полярного метеоролога? Це спостерігати за один день одразу кілька явищ, які дуже рідкісні чи взагалі відсутні в наших краях. Таке комбо якраз нещодавно випало українським метеорологам на «Вернадському», – йдеться в дописі.

«Зранку на небі з'явилися сочевицеподібні (лентикулярні) хмари. Це овальні хмари, витягнуті по горизонталі, з рівними чітко окресленими краями. Вони мають яскравий білий колір, іноді з різнокольоровим сяянням, і часто накладаються одна на одну, неначе стос тарілок. Тож наші полярники жартують, що це антарктичні НЛО, адже вони схожі на космічний корабель прибульців», – розповіли вчені.
Читати ще: В Антарктиді підняли прапор волинської бригади

До того ж, через особливості утворення сочевицеподібні хмари не рухаються, а неначе зависають в одній точці. Тож поки вони висіли над «Вернадським», сонце опустилося над горизонтом, підсвітивши небо в рожевий колір.
А пополудні на небосхилі проявилися перламутрові хмари. Вони дуже тонкі, тож на тлі розсіяного світла їх фактично не видно.
«А от під час заходу сонця, коли воно опускається на кілька градусів нижче від горизонту, світло відбивається від кристаликів льоду в хмарах таким чином, що виникає оптичний ефект іризації. Він якраз і «фарбує» хмари в різні кольори», – пояснюють полярники.
І сочевицеподібні, і перламутрові хмари навіть в Антарктиді можна побачити нечасто. Для цього потрібні специфічні погодні умови, які бувають здебільшого взимку. Крім того, для формування обох видів хмар потрібні «перешкоди», які оминатиме потік повітря, – зазвичай це гірські хребти.
Однак варто відзначити, що ці хмари належать до різних шарів атмосфери: сочевицеподібні, як і більшість хмар, живуть у «вологій» тропосфері й складаються переважно з води, а перламутрові – у «сухій» стратосфері й складаються з кристаликів льоду.

«Тож мрія метеорологів 28-ї УАЕ вже частково здійснилася. Чому частково? Бо вони ще чекають на білу веселку, міражі, паргелій та інші цікаві явища», – додали науковці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus