USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Українці можуть в’їхати в Польщу без закордонного паспорта

26 Лютого 2022 08:31
Громадяни України можуть в’їхати в Польщу без наявності закордонного паспорта. Такі особи, однак, повинні будуть пояснити причину втечі з України.

На урядовому сайті Республіки Польща в розділі «Допомога українцям» опубліковано перелік умов, за яких громадяни України можуть в’їхати до Польщі, повідомляє інформаційний портал для українців у Польщі «Наш вибір».

Згідно з опублікованою інформацією, виїхати на територію Польщі можна буде без наявності закордонного паспорта. За такої умови потрібно буде в польському пункті пропуску через кордон подати клопотання про надання міжнародного захисту.

Читати ще: Через «Устилуг» дозволили піший перетин кордону

Дорослі громадяни повинні мати з собою український документ, що підтверджує особу, діти – свідоцтво про народження.

Перетнути кордон з Польщею можна буде також після отримання згоди коменданта Прикордонної охорони під час перетину кордону. У разі отримання згоди коменданта Прикордонної охорони перетнути кордон легальне перебування громадянина триватиме 15 днів.

Окрім цього, громадяни України можуть в’їхати в Польщу на підставі:

- безвізового руху;

- національної візи (D) або Шенгенської візи (C);

- довгострокової візи або документа, що дає право для перебування на території, виданого іншою країною-членом Шенгенської угоди;

- наявного дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу і дійсної карти перебування.

Товариство правової допомоги пояснює: якщо українці мають біометричний паспорт, можуть перетинати польський кордон і легально перебувати в Польщі протягом трьох місяців кожні шість місяців.

Якщо немає біометричного паспорта, але є звичайний чинний паспорт і чинна віза, можна перетнути польський кордон. Громадяни України також можуть перетинати кордон під час епідемії COVID-19.

Без закордонного паспорта єдиний спосіб в’їхати до Польщі – подати заяву про міжнародний захист на польському кордоні. Потрібно взяти з собою інший документ, що посвідчує особу, і чітко пояснити під час опитування на кордоні, що ви хочете подати заяву на отримання статусу біженця в Польщі. Необхідно буде пояснити, чому ви тікаєте з України. Якщо є документи чи фотографії, які, на вашу думку, стосуються вашої справи, потрібно показати їх прикордонникам.

Якщо громадяни України мають звичайний (небіометричний) закордонний паспорт і не мають візи, єдина можливість в’їхати на територію Польщі – подати заяву про міжнародний захист на польському прикордонному переході. Потрібно чітко дати зрозуміти прикордоннику, що ви хочете подати заяву на отримання статусу біженця в Польщі, та пояснити, чому ви тікаєте з України. Якщо у вашій справі є якісь документи, то варто їх взяти з собою.

Зверніть увагу, процедура отримання статусу біженця в Польщі може бути пов’язана з обмеженням пересування чи працевлаштування.

Як повідомляє урядовий сайт Республіки Польща, якщо після прибуття в Польщу громадяни України бажають скористатися допомогою, запропонованою польським урядом, необхідно звернутися в один із перерахованих нижче пунктів прийому громадян. У цих пунктах можна буде отримати харчування, можливість відпочинку та необхідну інформацію.

Адреси пунктів прийому українських громадян:

- Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175 Dorohusk;

- Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22 – 540 Dołhobyczów;

- Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22 – 523 Horodło;

- Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej (zaplecze hali sportowej), ul. Jana III Sobieskiego 5, 22 – 680 Lubycza Królewska;

- Świetlica, Korczowa 155 37-552 Korczowa;

- Hala sportowa – Medyka 285, 37-732 Medyka;

- Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama;

- Była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne.

Якщо громадяни України перетнули кордон на підставі:

- безвізового руху, їх легальне перебування триває 90 днів;

- національної візи (D) або Шенгенської візи (C), їх перебування є легальним протягом строку дії візи та періоду перебування, вказаного в ній. Після закінчення перебування на підставі національної візи можна продовжувати перебувати на території Польщі без виїзду за кордон на підставі безвізового руху до 90 днів при наявності біометричного паспорта;

- довгострокової візи або документа, що дає право перебування на території, виданого іншою країною-членом Шенгенської угоди, легальне перебування триває до 90 днів;

- згоди коменданта Прикордонної охорони, легальне перебування триває 15 днів.

Якщо громадяни України бажатимуть продовжити своє легальне перебування, то до закінчення цього терміну вони можуть подати заяву про надання дозволу на тимчасове перебування або (за умови відповідних підстав) заяву про надання дозволу на постійне перебування. Такі заяви необхідно подавати у воєводські департаменти у справах іноземців.

Нагадаємо, влада Польщі розгортає у двох регіонах країни на кордоні з Україною пункти прийому біженців.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 74
Олена Показати IP 24 Лютого 2022 20:53
А дозвіл на виїзд за кордон від батька потрібно, як-що є біометрика?
Валентина до Олена Показати IP 2 Березня 2022 11:44
Нї. Пїд час вїйни в Українї дозвїл батька дитини на виїзд дитини з України за кордон не потрїбен.
Анонім до Олена Показати IP 14 Березня 2022 20:08
Чи можна перебувати у Польщі по українському паспорті 3 місяці?
Максим до Олена Показати IP 6 Квітня 2022 19:54
Не порібно.
Анонім Показати IP 25 Лютого 2022 00:06
Чи можна без дозволу на вивіз дитини за кордон вїхати в польщу,якщо тато там знаходиться???
А до Анонім Показати IP 27 Лютого 2022 16:46
Зараз без цих документів пускають, якщо статус біженця
Валентина до Анонім Показати IP 2 Березня 2022 11:45
Так можна. Дозвїл тата не потрїбен.
Сергій Показати IP 25 Лютого 2022 11:25
У матері простий загранпаспорт і немає візи,у дитини 9р.паспорта нема,як можна виїхати до Польщі
Оля до Сергій Показати IP 26 Лютого 2022 18:48
Мене теж цікавить, це питання.
Валентина до Сергій Показати IP 2 Березня 2022 11:48
До Львова їдьте. Зї львова їдьте на автобусах.
Оксана Показати IP 25 Лютого 2022 13:04
Дочці 19 років,подали на заміну укр паспорта взяти не можемо,як поїхати у статусі біженця? Закордонного нема
Марія до Оксана Показати IP 25 Лютого 2022 22:55
Похожа ситуація закінчується дія поспорту а закордонного немає , і не зрозуміла скільки часу можна перебувати біженцям в Польші , чи можна просто виїхати а далі самій щось робити і жити ?
Світлана до Оксана Показати IP 3 Березня 2022 16:52
Добрий день, в мене та ж сама ситуація, якщо дізнаєтеся щось, можете повідомити?
Ліля до Оксана Показати IP 4 Березня 2022 19:51
Така ж сама ситуація. Вам вдалося виїхати?
Любов Показати IP 25 Лютого 2022 14:48
Я можу виїхати з маленькою дочкою та сином якщо в них немае паспорта
Валентина до Любов Показати IP 2 Березня 2022 11:50
Так. Вїзмїть дитячї свїдоцтсва про народження ї все.
Вікторія Показати IP 25 Лютого 2022 16:43
Чи може виїхати у Польщу з України сім'я мати, дитина 3 роки, і чоловік 30 років?? Без загран паспортів, лише з укр документами?
Анастасія до Вікторія Показати IP 25 Лютого 2022 19:14
Ні , навіть тому зо чоловіків не випускають
Міша Показати IP 25 Лютого 2022 17:28
Чи може моя жінка перетнути кордон на власному авто коли авто загістріроване на мене ?
Олексій Показати IP 25 Лютого 2022 18:31
Чи може моя жінка з дитиною перетнути кордон на власному авто, якщо авто зареєстроване на мене ?????
Ірина Показати IP 25 Лютого 2022 21:57
Скажіть будь ласка,чи може дитина виїхати до Польщі як біженець без батьків(дитині 17 років)з ним буде сестра і брат такого вік і бабця,але власне мій син не її внук,бабця його сестри і брата?
Іванна Показати IP 26 Лютого 2022 10:59
Чи може жінка і діти 12р,9р і 7років перетнути кордон на українських документах
Юля Показати IP 26 Лютого 2022 13:02
Чи може сім'я виїхати закордон: діти 8місяців дитина, 2,5років дитина, 7 років дитина, 16років дитина, чоловік та дружина близько 30 років. Чоловіка пропустять?
Мальвіна Показати IP 26 Лютого 2022 14:50
Дочці 17 років має біозагран паспорт, мати в Польщі , батько помер чи може титина без довероності перетнути кордон і приїхати до мами? Що її для перетину кордону потрібно мати з документів?
Іван Показати IP 27 Лютого 2022 05:19
Скажіть будьласка чи може бабуся з онукою перейти кордон дитині 8 років йе біометрія а у бабусі нч і чкі документи потрібні для дитини якщо мати за кордоном
Іван Показати IP 27 Лютого 2022 05:35
Скажіть будьласка чи потрібен дозвіл від батьків для дитини якщо вони за кордоном а дитина з бабусею перетинають кордон як біженці?
Галя Показати IP 27 Лютого 2022 18:45
Чи може бабуся з онуком виїхати без довіреності натаріуса а мама в Польщі
Катя Показати IP 27 Лютого 2022 20:06
чи може виїхати підліток 15 років з повнолітньою сестрою без батьків, чи потрібен дозвіл батьків?
Вікторія Показати IP 27 Лютого 2022 21:34
Чи після виїзду з України в Польщу, з українським паспортом,можна перебувати в своїх знайомих або родичів?
Тетяна Показати IP 27 Лютого 2022 21:37
Доброго дня прошу допомоги в Польщі. Мама та 4 дітей в зв'язку з війною в Україні. Або хоча б дітям допоможіть виїхати з України
Віка Показати IP 28 Лютого 2022 10:57
Чи можу виїхати якщо немає дозволу на вивіз дитини?
Тетяна Показати IP 28 Лютого 2022 13:04
Чи можу я з українським паспортом поїхати в Еленя-Гура.Треба буде проходити самоізоляцію7днів?
Марія Показати IP 28 Лютого 2022 14:31
Чи можна отримати українській закордонний паспорт біденцям в Польщі?
Вікторія Показати IP 28 Лютого 2022 16:15
Чи можна виїхати до Польщі тільки з Е -паспортом у застосунку Дія?
Віктор Показати IP 28 Лютого 2022 20:04
Син 15 років приїхав в Польщу по біо поставили печатку на три тижні скіль в даний момент він зможе находитись в Польщі
Ольга Показати IP 1 Березня 2022 16:09
Чи може жінка зі звичайним загранпаспортом, але без візи, а також двоє дітей (10 та 12 років) без загранпаспорту, виїхати в Польшу? І це справді лише на 15 днів? А також чи потрібен їй нотаріально- засвідчений дозвіл від батька (розлучені) для перетину кордону? І чи зможе вона потім працевлаштуватись? Дякую.
Марія Показати IP 1 Березня 2022 21:08
Як поїхати закордон без паспорта здали на переробку
Оксана Показати IP 2 Березня 2022 11:02
Добрий день, чи можна проїхати у Польщу по українському паспорті і скільки часу можна бути на території Польщі, та чи можна продовжити перебування на довший срок по українському паспорті?
Ірина Показати IP 2 Березня 2022 13:52
Ми з дітьми будемо тиждень як у Польщі, я по безвізу а діти по свідоцтву, що потрібно зробити щоб продовжити легальне перебування???
Людмила Показати IP 3 Березня 2022 21:20
Немає закордонного паспорта ,є біометричний як можна з 4 річною дитиною приєхать до Польші. чи можна буде знайти роботу в Польші без загран паспорту ,без візи тільки біометричний паспорт
Тарас Показати IP 4 Березня 2022 00:40
Чи можу я за наявності всіх документів але без закордонного паспорта перетнути кордон щоб забрати гуманітарну допомогу в Україну?
Тетяна Показати IP 4 Березня 2022 07:08
Чи можу я перекинути кордон з чотирма своїми дітьми, якщо в них немає паспортів? Їх батько на даний час знаходиться в Польщі на роботі. Він готовий їх забрати до себе. , Як мама з ними лишитися неможу так як ми з ним розлучені і він проживає з іншою жінкою. Чи можна щоб діти на час війни в Україні пожили з ним, а я влаштувалась на роботу в Польщі.?
Христина Показати IP 4 Березня 2022 17:39
Чи можна перетнути кордон,якщо закінчився строк дії українського паспорта,а закордонного немає?
оксана Показати IP 4 Березня 2022 18:05
Дитина 15 років, має український біометричний паспорт , чи може вона перетинати кордон разом з сестрою, якій 19 років, як біженці? У сестри є паспорт як український біометричний так і загран паспорт? Дякую
Світлана Показати IP 5 Березня 2022 00:06
Чи можу я віхати на територію Польщі немаючи закордонного паспорта не брати статус біженця ?
Марія Показати IP 5 Березня 2022 13:32
Приїхала з дітьми в Польщу по українському паспорту та свідоцтву , знаходжуся тут тиждень .Які умови виїзду назад на Україну бо чула , що треба якісь документи робити в Польщі.
Альона Показати IP 5 Березня 2022 17:13
Сину 19р,на даний момент навчається. чи може він виїхати до Польщі?
Олена Показати IP 6 Березня 2022 06:17
Я мати-одиначка моєму сину 18 років ми можемо перетнути кордон щоб працювати там як біженці
Максим Показати IP 8 Березня 2022 14:08
Чи можливо повернутися з Польщі назад в Україну без закордоного паспорта?? Хлопець 16 років Тому що кажуть що потрібно дозвіл з посольства Польщі чи так це??
Тоня. Показати IP 8 Березня 2022 22:26
22.02 подали документи,помінять доньці просрочений паспорт.Забрати неможу. Як вона може перетнути кордон?
Юля Показати IP 13 Березня 2022 14:44
Чи можна виїхати з України як біженець, якщо прострочений паспорт?
Іван Показати IP 15 Березня 2022 11:04
Добрий день! Хто може підказати, яким чином діяти та як замінити паспорт громадянина України для виїзду закордон, якщо його термін закінчився у Польщі ? Зазделегідь дякую за інформацію.
Максим до Іван Показати IP 6 Квітня 2022 19:58
Зараз почала діяти Державна міграційна служба України. Зверниться до консульської установи в Варшаві.
Вікторія Показати IP 18 Березня 2022 10:59
Добрий день! Чи можна виїхати пенсіонеру, який не має закордонного паспорту? Як бути у такому випадку на кордоні?
Марія Показати IP 18 Березня 2022 13:21
Добрий день, чи може моя дитина (15 років) поїхати в Польщу без мене до батька? Супровід буде з цьоцею
Максим до Марія Показати IP 6 Квітня 2022 19:57
Так, виїхати вашій дітини можна. Важливо щоб вона знала родича або знайомого з конкретною адресою, куда вона прямує.
yulia Показати IP 26 Березня 2022 14:04
якщо вам потрібні гроші, щоб втекти з України або щоб убезпечитися, будь ласка, звертайтесь: [email protected] . Пані Дебра веде дуже хорошу програму гуманітарної допомоги в Європі, і вона готова допомогти співгромадянам. Просто поясніть свою ситуацію пані Дебрі Сабіні, і вона допоможе вам знайти термінове рішення. Спасибі.
Наталія Показати IP 26 Березня 2022 17:26
Чи можна зараз виїхати до Польщі без закордонного паспорта з дітьми 8 і 2-ох років? І який термін перебування можливий?
Максим до Наталія Показати IP 6 Квітня 2022 19:56
Виїхати до Польщи без закордонного паспорту з неповнолітними дітьми можна. Термін перебування1,5 років з можливістю подовждення до 3-х років.
Андрій Показати IP 27 Березня 2022 16:38
Доброго дня. Чи може жінка виїхати з польші, по українському паспорту дякую)
Я Показати IP 14 Квітня 2022 17:07
Доброго дня!підкажіть донька громадянка Росії їй 4рочки,чи можу я під час воєнного стану вивезти дитину до Польщі та по яких документах,та чи потрібен дозвіл на виїзд від батька?
Анастасія Шевчук Показати IP 16 Квітня 2022 17:01
А якщо прострочений паспорт можу я проїхати і зробити його в Польші ??????
Вікторія Показати IP 17 Квітня 2022 19:10
Доброго дня .Чи можна виїхати жінці з двома дітьми до Польщі по українському паспорту? Дякую.
Сергій Показати IP 26 Квітня 2022 08:53
Добрий день чи може виїхати сім'я в Польщу батько мати троє дітей дітям до 12 років
Володимир Показати IP 2 Травня 2022 13:39
Зараз перебуваю в Туреччині, хочу повернутися в Україну через Польщу але в мене протермінований закордоний паспорт як можу виїхати?
Іра Показати IP 3 Травня 2022 23:32
Підкажіть, будь-ласка, мене в Польщу пропустили по водійських правах, а зараз є можливість передати з України мій біометричний закордонний паспорт. Мені зареєструють його в Польщі чи потрібно їхати самій, щоб в'їхати вже по паспорту?
Анастасія Показати IP 11 Травня 2022 01:13
Доброго вечора.Підскажіть будь ласка,що робити я маю паспорт старого зразку 5 травня маю змінювати фото по законам України. Також в мене немає печатки що я перетнула кордон бо не маю закордонного паспорту. Що зробити щоб моє перебування в Польщі було легальним?
Наталя Показати IP 17 Травня 2022 15:04
На даний час травень 2022року можливо перетнути кордон до Польщі без загран паспорта
Вадим Показати IP 23 Травня 2022 11:40
Чи можливо перетнути кордон якщо є "паспорт України для виїзду за кордон" але втрачений паспорт "Громадянина України"??
Вікторія Показати IP 2 Червня 2022 23:47
Підкажіть будь ласка чи можна зараз на даний час виїхати в Польщу з дітьми якщо немає загран паспортів?? А є тільки паспорт в вигляді ID карти???? Дуже потрібно знати! Дякую заздалегідь.
сергій Показати IP 22 Червня 2022 15:03
чи можна дитині по звичайному загран паспорті заіхати ще раз в польшу якщо вона була на украіні більше ніж 30 днів
Толя Показати IP 12 Серпня 2022 16:41
Чи можна якось вїхати в Польщу якщо немає днів в біо і прострочив 34 дні
Оksana Показати IP 2 Вересня 2022 14:06
Чи я зможу виїхати з України(приїжджала на 10 днів) до Польщі (потрібно на літак) якщо у мене немає біометричного паспорта ,а є звичайний закордонний і дозвіл на проживання і роботу в іншій країні,де оформлений тимчасовий захист
Юлія Показати IP 7 Лютого 2023 17:36
Чи потрібен загранпаспорт до Польщі?