USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Відомо, де у Луцьку встановлять пам’ятник Степану Бандері

30 Вересня 2021 20:46
У Луцьку оголосити відкритий конкурс на встановлення пам’ятника Степану Бандері.

Про це стало відомо під час засідання виконкому 30 вересня.

У відповідності до проекту рішення виконавчого комітету у Луцькій міській раді оголосили відкритий конкурс на встановлення пам’ятника місцевого значення Степану Бандері та комплексний благоустрій прилеглої території у сквері між будинками 16-а та 24 на вулиці Лесі Українки у Луцьку.

Термін проведення відкритого конкурсу на встановлення пам’ятника визначили з 20 жовтня 2021 року до 20 березня 2022 року.

«Оголошення про відкритий конкурс дасть можливість визначити найкращий ескізний проект пам’ятника Степану Бандері та комплексного благоустрою прилеглої території. Монумент встановлять з метою вшанування головного провідника Організації українських націоналістів, визначного діяча українського національно-визвольного руху», – йдеться у поясненні.

Члени виконкому проголосували «за» проект рішення.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло про те, що в обласному центрі Волині на площі перед РАЦСом знесли постамент Степану Бандері. Натомість пам'ятник планують встановити у центральній частині міста.

Так, у 2014-му міська рада виділила 540 тисяч на виготовлення фігури Степана Бандери. У грудні 2016 року стало відомо, що пам’ятник Степану Бандері на проспекті Соборності обійдеться у 3,5 мільйона гривень. У березні 2016 року виникла дискусія, де ж встановлювати пам’ятник Степану Бандері – у центрі міста чи залишити біля РАЦСу. У січні 2017 року депутати не проголосували за те, аби передбачити у бюджеті кошти на встановлення пам’ятника. У 2018 року до міськради звернувся активіст з пропозицією встановити монумент. 1 січня 2019 року, у день народження Степана Бандери, лучан закликали жертвувати кошти на спорудження пам’ятника перед Палацом урочистих подій – на той момент потрібно було 3,4 мільйона гривень. Згодом площу перед Палацом урочистих подій, як і саме приміщення, почали реконструювати і постамент Бандері знесли.

Вікторія СЕМЕНЮК, фото ілюстративне
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
Історик Поппеля Показати IP 30 Вересня 2021 21:00
Обов'язково з котиком на мотузочку.
Клава Показати IP 30 Вересня 2021 21:15
Не треба !!!
Анонім Показати IP 30 Вересня 2021 21:59
як вже задрали ви цими леніними, сталіними, шевченками, бандерами... можливо, варто зайнятися сьогоденням, а не дрочити на минуле?
Вилами до Анонім Показати IP 1 Жовтня 2021 08:27
Шкода. Шкода що ти таким задраним і народився.
Джек Показати IP 30 Вересня 2021 22:07
ЩО ЦЕ ЗА ЦІНИ???????ВИ ШО ЗДУРІЛИ???ВІН ІЗ ІТАЛІЙСЬКОГО МАРМУРУ ОЗДОБЛЕНИЙ РУБІНАМИ ЧИ ЩО?ЯКІ 3.4млн?ЗА ЩО????
Лучанин Показати IP 30 Вересня 2021 22:21
Я проти пам'ятника Бандери, бо це неоднозначна особа і хтось за нього за, а хтось проти. Запитайтесь старших людей у селах Волині, як вони їх грабували і вбивали, мого прадіда повісили, а зараз їх роблять героїв. Вони не герої, а бандити були.
111 до Лучанин Показати IP 30 Вересня 2021 23:03
Бандера повісив?
Старші люди до Лучанин Показати IP 30 Вересня 2021 23:21
Вам не розказували як переодіті агенти НКВД "їх грабували і вбивали"?!!!
Да до Лучанин Показати IP 1 Жовтня 2021 08:30
О, голосочок внучєка нкведиста ... Неоднозначна постать Бандери тільки для московських вошей і місцевих г..д.
Я Показати IP 1 Жовтня 2021 06:17
на сміттєзвалищі його поставте й угомоніться вже... немає проблем тільки з памятником стефку носяться
Не смішіть Показати IP 1 Жовтня 2021 07:14
*Агентами НКВС* були дядьки з села і сусідніх населених пунктів, які пішли в поліцію, відправляли народ на роботи в Німеччину, розстрілювали партійних, а потім, після 1943, як шакали повтікали в ліс, бо боялися відповісти за свої дії? Не смішіть людей з тими *агентами*. Їх всі знали, багато хто з них відсидів свій строк, а потім доживали по тих же селах.
я До Старших людей Показати IP 1 Жовтня 2021 07:36
так мова не про памятники агентам нквд, чи не так?
Непочатий край робот Показати IP 1 Жовтня 2021 07:42
А яка доля тих грошей, що люди особисто пожертвували на спорудження пам'ятника ? А хто буде відповідати за викинуті на вітер бюджетні кошти ? А чи дотримано вимоги законодавства про авторські права автора проекту пам'ятника ?
Лучанка Показати IP 1 Жовтня 2021 09:11
А хтось взагалі питав думку лучан з цього приводу?
Історієзнавчиня Показати IP 1 Жовтня 2021 12:11
Факт перевдягання у форму ворога був. Тільки навпаки : бандитів в енкеведистів. Але це не означає, що такі прийоми мусили всі застосовувати!
Вася Показати IP 1 Жовтня 2021 13:18
Тому Бандері вже до одного місця чи ви йому пам‘ятник поставите!!! Ви про живих піклуйтесь!!! І взагалі нашо тут той пам‘ятник, якщо він провокує стільки суперечок?? Хай ставлять в Берліні де він жив чи в Франківську!!! Моста побудуйте ще одного через Стир, а не пам‘яники ставите
Марія Показати IP 1 Жовтня 2021 13:19
Краще б перерахували ці гроші онкохворим,або ще якусь добру і корисну справу придумали,а то пам'ятник,кусок заліза. І за що ВИ люди зараз сваритесь???за минуле якого вже нема і не буде,живіть сьогоднішніми днем і думайте про сьогодення
Теріза до Марія Показати IP 1 Жовтня 2021 20:29
То якого ж милого ти тут смердиш, за те минуле?
Рауль Показати IP 2 Жовтня 2021 09:52
это будет символ будущего
Точно Показати IP 3 Жовтня 2021 16:03
Клацвючий, пальчики вазеліном натри, щоб не боліли.
Лучанка Т Показати IP 3 Жовтня 2021 18:22
Скільки ми будемо мусолити історію? Правда відкриється через років 50. Нам потрібно рухатись вперед, і не зіштовхувати один одного лобами. На мій погляд, це вигідно недолугим політикам, щоб відволікти увагу від життєво важливих тем. У нашій країні що, всі проблеми вирішені?