USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

23 березня: події, факти, дні народження

23 Березня 2014 00:01
Сьогодні – Всесвітній день метеоролога. День народження 23 березня відзначають колишній губернатор Волині Анатолій Француз та голова Луцької міської організації інвалідів Леонід Могучий.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх зі святом і бажає здоров’я, наснаги та успіхів у роботі.

Іменини за православним календарем святкують Михайло, Павло, Маркіян, Леонід, Іван, Марк, Клавдій, Дмитро, Георгій, Галина, Ніка та Анастасія.

Наша хроніка:

Торік із снігових заметів на Волині рятувальники звільнили 66 осіб.

У 2011 році депутати Луцької міської ради палко обговорювали подальшу долю приміщення колишнього кінотеатру «Зміна». Центр дитячої творчості «Диво» просив оренду на 10 років.

А в 2010 році ми повідомляли, що начальника луцьких освітян Сергія Калуша звільнили з займаної посади. Новим очільником управління призначено Анжелу Масиник.

23 березня 2009 року голова Волинської ОДА Микола Романюк та очільник Федерації легкої атлетики України Валерій Борзов обговорювали можливість зведення в селі Дачне регіонального центру олімпійської підготовки.

Народилися:

Цього дня народилися німецький історик-пацифіст, лауреат Нобелівської премії миру 1927 року Людвіг Квідде, американський спортсмен, найкращий плавець початку XX століття, винахідник сучасного кролю Чарльз Деніелз, один із засновників Американської академії кіномистецтв, автор премії «Оскар» та її 11-разовий лауреат Седрик Гіббонс, американський психоаналітик, філософ, лідер неофрейдзиму Ерик Фромм, бандурист, актор-аматор Петро Гузій, український скульптор Галина Петрашевич, американська кіноакторка Джоан Кроуфорд, український радянський інженер, академік, конструктор авіаційних турбореактивних двигунів Архип Люлька, японський кінорежисер, продюсер і сценарист Акіро Куросава («П'яний ангел», «Расьомон», «Сім самураїв», «Дерсу Узала»), радянський актор театру та кіно Арчіл Гоміашвілі (Остап Бендер у фільмі «Дванадцять стільців» Леоніда Гайдая), американський джазовий музикант, співак Джордж Бенсон, український актор театру і кіно Олексій Богданович, український письменник-фантаст, режисер Олег Ладиженський, український музикант, композитор, звукорежисер Богдан Либа, український спортивний журналіст та коментатор Роберто Моралес.

Сталося:

1839у бостонській газеті Morning Post вперше з’являється вираз O.K. (варіант – як жартівливо-помилкове скорочення фрази «oll korrect»).

Ця американська загальновживана фраза, що стала міжнародною, означає згоду; «так», «все в порядку; добре; правильно». З Америки поширилося по всьому світу. Цей вираз використовують для схвалення або підтвердження чого-небудь; в якості прикметника це може означати «модний, престижний, що відноситься до вищого класу», і, крім того, цей вираз використовують як вигуки: «є!, Йде!, Гаразд!, добре!». Згідно інформації асоціації Global Language Monitor (GLM), що спостерігає і фіксує поширення слів англійської мови по всьому світу, «OK» є найпоширенішим і загальновизнаним словом на планеті.

1876росіянин Петро Яблочков у Франції запатентував «електричну свічу» – попередницю лампочки.

Вона складається з двох вугільних блоків, приблизно 6 х 12 мм в перетині, розділених інертним матеріалом, на зразок гіпсу або каоліну. На верхньому кінці закріплена перемичка з тонкого дроту або вугільної пасти. Конструкція зібрана і закріплена вертикально на ізольованій підставці. При підключенні свічки до джерела струму, дріт згоряв, підпалюючи дугу. Дуга починала горіти, поступово з'їдаючи електроди і розділовий гіпсовий шар.

2001російська космічна станція «Мир» затоплена в Тихому океані після 15 років роботи на орбіті.

Базовий блок виведено на орбіту 20 лютого 1986. Потім протягом 10 років один за одним були пристиковані ще шість модулів. З 1995 станцію стали відвідувати іноземні екіпажі. Також на станції побувало 15 експедицій, з них 14 - міжнародних, за участі космонавтів Сирії, Болгарії, Афганістану, Франції (5 разів), Японії, Великобританії, Австрії, Німеччини (2 рази), Словаччини, Канади. В кінці 1990-х років на станції почалися численні проблеми через постійне виходу з ладу різних приладів і систем. Через деякий час уряд РФ, посилаючись на дорожнечу подальшої експлуатації, незважаючи на численні проекти порятунку станції, ухвалило рішення затопити «Мир». Всього на станції працювало 104 космонавта з 12 країн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus