USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Депутатам фракції Порошенка дали інструкції, як коментувати розслідування про вугільні схеми Медведчука

1 Червня 2021 21:07
Інформаційний та аналітичний відділи фракції партії «Європейська солідарність» підготували для нардепів ефірні тези про те, як коментувати чергове розслідування Bihus.Info про закупівлю вугілля на окупованих територіях Донецької та Луганської областей у 2014–2015 роках компаніями з орбіти Віктора Медведчука.

У документі, який є у розпорядженні «Бабеля», інформацію про можливу причетність лідера «ЄС» до цієї схеми називають «брехливою» і «власною думкою» журналістів.

«У третій серії Бігуса вже немає жодного брехливого твердження, що Порошенко доручав Медведчуку вести переговори з терористами про поставки вугілля або що давав наказ возити туди готівку. І Денис Бігус, і Аліса Юрченко тепер відділяють твердження від власних думок словами «на мою думку» або «ми припускаємо», – вказують автори документа.

Читати ще: Медведчук за сприяння СБУ й Порошенка домовлявся про купівлю вугілля з ОРДЛО

На думку аналітиків «ЄС», це свідчить про те, що у журналістів «немає підтвердженої та перевіреної інформації і вони не хочуть нести відповідальність за поширення брехні».

Зазначимо, загалом тези поділені на два блоки, один із них присвячений останній, третій серії розслідування, а інший – усьому циклу загалом. Нардепам не рекомендують порушувати питання щодо фільмів самостійно.

Також депутати мають нагадувати про роль Медведчука в питанні переговорів про звільнення заручників і про те, що Порошенку «вдалося повернути додому близько трьох тисяч людей».

Автори документа наголошують, що твердження про обмін «труби Медведчука» на Севастопольський морський завод є «неправдивими».

«Підприємство, яке до війни належало Інвестиційному фонду Петра Порошенка, після анексії Криму було конфісковане російською окупаційною владою. Керівництво заводу, якому вдалося вивезти документацію з окупованого Криму, ризикуючи життям і свободою, перереєструвало підприємство на підконтрольній території України. А Шевченківський суд у 2016 році визнав рішення окупаційної влади про конфіскацію заводу нікчемними – і це судове рішення чинне сьогодні», – зауважили вони.

Водночас депутатам радять нагадувати про квартиру подружжя Зеленських в Ялті та про те, що вона була перереєстрована за законами РФ, а також говорити, що суспільству намагаються нав’язати думку про зв’язок Медведчука з Порошенком і що це «чорний піар, який координується командою Зеленського».

Окрім цього, представники «ЄС» мають наводити «докази співпраці Зеленського і Медведчука». Насамперед – «нечуване збагачення за президентства Зеленського». На підтвердження своїх слів нардепи можуть цитувати дані рейтингу журналу «Фокус», згідно з яким у 2018 році Медведчук мав $55 мільйонів, а у 2020-му – вже $1,2 мільярда.

До того ж аналітики «Європейської солідарності» радять депутатам говорити, що Медведчук після перемоги Зеленського на президентських виборах став нардепом і власником трьох телеканалів, на яких «слуги народу» з’являлися частіше, аніж депутати ОПзЖ.

Ще одним «доказом співпраці», на думку укладачів тез, є те, що РНБО наклала санкції лише на дві компанії Медведчука зі ста.

Автори документа зазначають, що бітум для «Великого будівництва» постачає білоруський бізнесмен Микола Воробей, нібито пов’язаний із Медведчуком, а заступником голови ТСК із розслідування державних зрад призначено однопартійця Медведчука – ексзаступника генпрокурора України Рената Кузьміна.

«Незважаючи на звинувачення у тяжкому злочині – державній зраді, Медведчуку дозволили комфортно перебувати у своїй розкішній віллі, а не у в’язниці. Спроба прокуратури змінити запобіжний захід хоча б на заставу провалилася в суді», – вказують інформаційний та аналітичний відділи фракції.

Перша частина розслідування Bihus.Info була оприлюднена 17 травня. У ній йдеться про те, що Медведчук з 2014 року здійснював проросійський вплив на українське керівництво.

Другу частину розслідування про так звані «плівки Медведчука» показали 25 травня. Там йдеться про повернення контролю над частиною нафтопродуктопроводу «Самара».

Нагадаємо, 11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри нардепам Тарасу Козаку та Віктору Медведчуку. Їм інкримінують статті за державну зраду та замах на розграбування національних ресурсів (порушення норм та правил війни).

13 травня Печерський райсуд відправив Медведчука під домашній арешт.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus