USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

У волинському селі - проти вулиці на честь Бориса Клімчука

23 Червня 2016 13:36
Мешканці Мельників Шацького району не хочуть, щоб у селі була вулиця Бориса Клімчука, - пише Район.Шацьк.

Зокрема, у вівторок, 21 червня, у сільському клубі відбулося громадське обговорення на тему перейменування вулиці 17 Вересня відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки».

Представників громади на обговорення прийшло небагато, проте всі брали активну участь у дискусії.

«Існує двояке трактування події, яка відбулася в Україні 17 вересня 1939 року. Для одних це визволення, для інших – окупація. Утім, для пересічних громадян, що 17 вересня, що 15-те чи 16-те – це дати, які ні про що не говорять. Чому влада не дослухається до думки таких людей?» - розповіла місцева мешканка Галина Мазурик.

Секретар Шацької селищної ради Людмила Цевух, яка головувала на цьому заході, відзначила, що перейменування відбудеться, оскільки йдеться про виконання Закону України. На звернення депутата районної ради Володимира Найди, підкріплене листом громади села Мельники з 93-ма підписами, Волинська обласна держадміністрація запропонувала перейменувати вулицю 17 Вересня на Бориса Клімчука. Аргументи – колишній губернатор Волині побудував у Шацькому районі дві школи, дитячий садок, лікарню і поліклініку, дороги. Зокрема в Мельниках звів дитсадок, заасфальтував дороги, відновив вуличне освітлення.

Більшість людей негативно відреагували на зачитане звернення, автором якого є депутат Найда, тим паче, що підписи громади збиралися ще 2 роки тому. Їхня позиція – на називати вулиці іменами політичних діячів, бо влада зміниться, і перед громадою знову ставитимуть питання руба про перейменування. На думку людей, вулиці потрібно дати безневинну назву на кшталт Приозерна чи Пісочна.

Натомість перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук заявив, що «є закон, який потрібно виконувати».

«Якщо ви цього не зробите, назву вулиці змінять без вас. Проте я теж є противником перейменування», - сказав Сидорук.

Багатовекторність думок призвела до того, що з єдиним варіантом назви вулиці так і не визначилися. Мешканці села вирішили ґрунтовно обговорити всі можливі назви, зібрати по вулиці підписи на підтримку тієї, яка влаштує всіх і передати з відповідним зверненням у Шацьку селищну раду. Пообіцяли працювати оперативно, оскільки, як наголосила Людмила Цевух, терміни обговорень закінчуються, і документ з пропозицією повинен лежати в Волинській обласній державній адміністрації вже за тиждень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
123321 Показати IP 23 Червня 2016 13:39
Це та вулиця, на якій дві климчуковські вілли знаходяться?
йован до 123321 Показати IP 23 Червня 2016 14:03
Так, а на тій віллі стоять дві школи та дитячий садочок, ось тільки каналізацію в селі невстиг зробити, помер.
123 Показати IP 23 Червня 2016 13:54
про мертвого нічого..........
Оля Показати IP 23 Червня 2016 14:10
Назвіть вулицю дійсно чесними патроітами України,які не крали, не були при коритах, прожили чесно і скромно. Імені Куделі, імені Гуртового.Це люди,які заслуговують на шану і повагу, а не олігархи і чинуші.
Мельничанин Показати IP 23 Червня 2016 14:10
Люди зайняли дуже принципову позицію , молодці ! ".... Аргументи – колишній губернатор Волині побудував у Шацькому районі дві школи, дитячий садок, лікарню і поліклініку, дороги. Зокрема в Мельниках звів дитсадок, заасфальтував дороги, відновив вуличне освітлення...." і чуть не забули основного , що побудував за державні кошти собі вілли !!!
Тьотя Рая до Мельничанин Показати IP 23 Червня 2016 21:48
Все перечислене побудовано за державні кошти , а не особисті кошти Клімчука . В мене питання ,чому іменно в Мельниках ? Відповідь проста , там його особисті дачі які побудовані за кошти ..." на зарплату " губернатора .
11 до 123321 Показати IP 23 Червня 2016 14:15
а тобі завідно??? собі хоч там віллу? дибільне......
мешканець до 11 до 123321 Показати IP 23 Червня 2016 15:04
"а тобі завідно??? собі хоч там віллу? дибільне......" От Ви спочатку мову вивчіть , а тоді когось ображати будете . Хоча , мені здається це вже не лікується.
Йося Показати IP 23 Червня 2016 14:18
Та на фіг ці назви на Честь когось... Назвіть АВЕНЮ ми ж ідемо в ЕВРОПУ!!!!!
йосі до Йося Показати IP 23 Червня 2016 16:24
**, авеню означає "проспект", а не назву вулиці. яка тобі Європа, ти з Полісся ще не виліз
МИ Показати IP 23 Червня 2016 14:49
Нормальна гідна людина була .Скільки він зробив для Волинської області . ДА він теж не свяий але ж вулицю на честь такої людини мине проти щоб пам"ятали його. Завжди був оптимістом , позитивна людина була і старався для оласті нашої. МИ ЗА вулицю
думка до МИ Показати IP 23 Червня 2016 16:39
Візьміть ділянку, побудуйте собі село і назвете вулицю. А та, що в Мельниках бачила багатьох до Климчука і багатьох після нього.
Анонім до МИ Показати IP 23 Червня 2016 20:57
Та да. Був вірним псом "Континіуму" Нікого не пускав в область . І сам не гам і другим не дам.
Леонід Показати IP 23 Червня 2016 17:54
Не було б в селі озера-не було б вілли Климчука,не було б вілли-не було б дороги,садочка і т.д. Кошти були б спрямовані в інший населенний пункт, де було б озеро як це.То,можливо,це все заслуга озера,а не Климчука ?
Анонім Показати IP 23 Червня 2016 20:58
Перейменували б вулицю на Озірну чи Озерянську.