USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Український лікар скерував на ампутацію десятки людей, хоча без операції можна було обійтися. Розслідування

27 Жовтня 2021 21:54
Український лікар підписав щонайменше 44 медичні висновки щодо непотрібних ампутацій кінцівок у постраждалих людей унаслідок війни в Ємені. Такі непотрібні операції фінансувалися урядовою організацією із Саудівської Аравії – по $4 тисячі за кожного пацієнта.

Водночас виявилося, що медик з України міг не мати відповідної для таких оперативних втручань кваліфікації. Деталі скандалу розкрило Arab Reporters for Investigative Journalism (ARIJ) для видання Middle East Eye, також до розслідування долучилися українські журналісти Федір Сидорук і Олег Хоменок, пише Обозреватель.

Розслідування ARIJ, підкріплене свідченнями лікарів, медичних працівників, пацієнтів та їхніх сімей. У ньому зазначається, що ампутації проводилися в приватних лікарня Ємену. Серед пацієнтів були маленькі діти й інші постраждалі від бойових дій. А фінансувала все KSrelief – урядова агенція допомоги із Саудівської Аравії.

Розслідувачі наголосили, що серйозні питання викликає доцільність десятків операцій з ампутації у трьох лікарнях єменського прифронтового міста Таїз у період із 2016-го по 2018 рік.

Під час розслідування з’ясувалося, що медичний персонал, який погоджував і проводив операції, не дотримувався належних процедур. Наприклад, ухвалення рішення про ампутацію трьома незалежними фахівцями – лікарем загальної практики, ортопедом і судинним хірургом.
Припускають, що таке різке зростання ампутацій у вказаний період могла спричинити серед іншого фінансова складова. За словами лікарів, які працювали в трьох медзакладах Ємену, що входили до програми підтримки з боку Саудівської Аравії, KSrelief платила $4000 за кожного пацієнта, відповідно – за кожну операцію із ампутації. За даними на її сайті, з 2015-го ця агенція підтримала сотні проєктів допомоги в Ємені загальною вартістю майже $4 мільярди.

У коментарях журналістам ARIJ медики зізналися, що ампутації іноді віддавали перевагу перед складнішими й дорожчими процедурами (такі могли б дозволити людям повністю одужати й водночас зберегти пошкоджені кінцівки), адже це було дешевше, а також через брак фахівців необхідної спеціалізації.
Розслідувачі віднайшли три медичні висновки про дозвіл на операцію одному із постраждалих від війни у Ємені, які були підписані лікарем-громадянином України. Цей чоловік теж проводив ампутації. В одному з документів він значився як лікар загальної практики, в другому – спеціаліст-ортопед, третьому – судинний спеціаліст. Журналісти виявили не менше ніж 44 таких медвисновки.

Також у розслідуванні посилаються на лист-розпорядження Міністерства охорони здоров’я України, який ставить під сумнів достовірність довідки про те, що цей лікар проходив навчання з ортопедії та травматології в медичному закладі Києва. Його було отримано у відповідь на запит чиновників міста Таїз. І в ньому наголошується, що документ про кваліфікацію лікаря не може бути перевірений, оскільки його формат не відповідає тому, який затверджений українським МОЗ.

Журналісти, які співпрацюють із ARIJ в Україні, намагалися сконтактувати з лікарем через членів сім’ї в його рідному місті на сході країни, проте спроби виявилися марними.

Водночас зазначається, що навіть попри виявлені зловживання агенція KSrelief продовжувала фінансувати лікарні у Ємені, де відбувалися ампутації. Відповідаючи на запитання розслідувачів, там повідомили, що гроші спрямовувалися на запит Міністерства охорони здоров’я Ємену і що лікування у цих закладах контролювалося місцевими медичними комітетами.

«Центр не має права втручатися в медичні висновки, не має наглядової ролі за цими лікарнями і жодного стосунку до відбору медичного персоналу, пов’язаного з ними», – заявили в агенції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
5 Показати IP 27 Жовтня 2021 22:28
Нічого святого у людей не залишилося. За 4 тис. доларів робити дітей інвалідами...
1 до 5 Показати IP 27 Жовтня 2021 22:43
Ми трудолюбивий народ, спрацювали і там
4 до 5 Показати IP 28 Жовтня 2021 08:46
медики зізналися, що ампутації іноді віддавали перевагу перед складнішими й дорожчими процедурами (такі могли б дозволити людям повністю одужати й водночас зберегти пошкоджені кінцівки), адже це було дешевше, а також через брак фахівців необхідної спеціалізації. Це цитата з тексту. НЕ БУЛО ФАХІВЦІВ НЕОБХІДНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ.
Всезнайко Показати IP 27 Жовтня 2021 22:49
Не дивує, бо український.
До всё знаёмо Показати IP 28 Жовтня 2021 04:08
Эти врачи, наследие СССР, точнее хирурги умеют только что-то у кого-то оттяпать

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus