USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Вправи після вакцинації проти грипу або COVID-19 підвищують рівень антитіл у крові

21 Лютого 2022 07:00
Американські дослідники у статті, опублікованій в Brain, Behavior, and Immunity, поставили під сумнів рекомендацію уникати фізичних навантажень відразу після вакцинації.

В окремих експериментах вони досліджували вплив 90-хвилинної велоергометрії легкої та середньої інтенсивності або аеробних вправ на свіжому повітрі/бігу підтюпцем, що виконують один раз після імунізації, на реакцію сироваткових антитіл на три різні вакцини, повідомляє ТСН.

Вони зіставили рівні антитіл у крові людей, які після щеплення тренувалися, і ці ж показники в тих, хто уникав фізичного навантаження. Через місяць після щеплення рівень антитіл у крові виявився значно вищим у тих, хто тренувався у день вакцинації.

У післявакцинаційний період в деяких пацієнтів піднімалася температура і хворіли м'язи, що позначилося на працездатності. Але навіть якщо вакцина ніяк не вплинула на здоров'я, лікарі радять дбайливіше ставитися до нього і не зловживати інтенсивними фізичними навантаженнями.

Як тривав експеримент

Вчені з Університету Айови на чолі з Маріан Кохут прищепили учасників дослідження трьома різними вакцинами: 20 осіб – проти серотипу грипу H1N1, 28 – тривалентним препаратом проти трьох серотипів грипу, а ще 39 осіб отримали коронавірусну вакцину від Pfizer.

Потім пацієнтів розділили: одна половина протягом пів години після введення вакцини почала виконувати фізичні вправи (велотренажер або біг) протягом 90 хвилин, а другу попросили уникати фізичних навантажень. У всіх учасників взяли кров для визначення рівня антитіл до початку експерименту, через два тижні та через місяць після вакцинації.

Вчені отримали несподіваний результат: у людей, які тренувалися відразу після вакцинації, рівні антитіл виявилися в середньому вищими, ніж у тих, хто уникав фізичних навантажень. Причому така картина спостерігалася для всіх трьох вакцин, а кількість побічних ефектів у групах була порівнянною, тобто фізична активність не вплинула на самопочуття учасників дослідження.

Дослідники вважають, що ефект може бути частково опосередкований активацією інтерферону-альфа.

У попередніх дослідженнях на мишах антитіла проти інтерферону-альфа суттєво зменшували у тварин продукцію антитіл IgG після вакцинації. Менше з тим, точні механізми його дії ще доведеться зрозуміти, а крім того, вчені вважають, що це лише частково пояснює результати. Вони назвали кілька шляхів, оскільки фізична активність модулює безліч біохімічних реакцій, і навіть активність мозку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
ОДІН. Показати IP 21 Лютого 2022 09:48
Метання молота або штовхання ядра допоможе.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus