USD 40.30 41.20
  • USD 40.30 41.20
  • EUR 38.50 40.00
  • PLN 8.00 8.35

Чому у складні часи Луцьку потрібен фестиваль джазу

21 Серпня 2014 19:00
Збір коштів для військових 51 окремої механізованої бригади влаштують під час виступу блюзмена світового рівня Кіта Данна та джазових виконавців, яких досі не бачив Луцьк, у рамках VII Міжнародного джазового фестивалю «Art-Jazz Cooperation 2014».

Чому джаз-фестиваль не потрібно скасовувати навіть під час війни, чому цього разу на «Art-Jazz Cooperation 2014» буде безплатний вхід та яку громадянську позицію варто мати музикантам розповів Інформаційному агентству Волинські Новини президент Луцького джазового клубу Олег Баковський.

Багато хто каже, що нині не час для фестивалів та концертів, адже триває війна. Чому Ви вирішили не скасовувати фестиваль «Art-Jazz Cooperation»?

Основним моїм громадянським обов’язком у цій ситуації є організація фестивалю, враховуючи події в Україні. На мій погляд, такі заходи потрібні, тому що варто піднімати дух, а джаз – це музика для душі. З іншого боку, я вважаю, що ми, як організатори, повинні внести частку сприяння у забезпечення війська. Ми вирішили підтримати нашу волинську 51 окрему механізовану бригаду. На мою думку, якщо у звільнених містах відбуваються виставки та навіть рок-концерти, а міністр культури сказав, що потрібні патріотично налаштовані заходи, ми повинні долучитися до цього. Це потрібно робити і з боку законодавства, і з боку моралі, але треба фільтрувати серйозну музику і несерйозну. Наш фестиваль – серйозний захід, до того ж, ми підтримуємо військових, які беруть участь в АТО, врешті-решт, не плакати ж нам усім?

Ще під час минулорічного фестивалю «Jazz Bez» збирали кошти на підтримку майданівців, під час «Музичних діалогів» - для родин солдат, загиблих під Волновахою. Чиєю ініціативою було надання такої підтримки?

Ідея про підтримку виникала в контексті подій. Якщо в Україні йде війна, яку юридично називають АТО, як можна щось організовувати і не дивитися в той бік чисто по-людськи? І це не якийсь там акцент сьогодення – збирати кошти на АТО, тому що «так треба». Ми з нашим фондом «Співдружність-Волинь» завжди збирали кошти – наприклад, на підтримку талановитих музикантів, а нині ми змушені долучитися до підтримки наших військових, це першочергове завдання.

Нині багато хто з російських музикантів висловлює антиукраїнську позицію. Дехто намагається дистанціюватися від ситуації, говорячи «я музикант і не розуміюся на політиці». На Вашу думку, музикант повинен залишатися нейтральним, чи усе ж йому варто озвучувати свою громадянську позицію?

Звичайно, є складова економіки – музиканти повинні десь грати і заробляти. Але кожна людина, музикант, шахтар, чи представник влади, повинна мати якусь мораль. На мій погляд, мораль повинна переважати, люди повинні розуміти, що веселитися тепер потрібно скромніше. У тому, що говорять російські музиканти, є трішки політики. Я завжди казав, що джаз змінює ментальність людей, а всі з цього сміялися. Я говорив, що міняю людей, щоб вони могли обирати, та що там, де джаз – там рівні дороги. На жаль, сьогодні мої слова справджуються. Нам час зрозуміти, що є серйозна музика – симфонічна, джаз, професійні справи повинні зараз звучати на підтримку військовослужбовців. Навіть не потрібно проводити паралелі з Другою світовою війною та тим, як музиканти підтримували вояків.

Як до Вашої позиції поставилися музиканти, яких запросили на фестиваль?

Чесно кажучи, два колективи відмовилися від участі із різних причин – чи дружина не пускає в Україну, чи, хоч і розуміють, що у Луцьку все спокійно, але хвилюються. Це їхнє право. А всі, хто приїздять, знають нашу мету, розуміють ситуацію, яка є в Україні. Вони молодці, мені особливо подобається те, що є розуміння з боку Кіта Данна, шотландців з гурту «FAT-Suit », які спочатку запитували, чи все спокійно у Луцьку. Планували приїхати двоє кубинців, які мешкають у Польщі, але в одного виникла проблема з візою, а іншого не пустила дружина.

Вам доводилося останнім часом спілкуватися із джазменами зі Сходу? Ще торік масовий фестиваль «Джаз-Коктебель» у Криму збирав виконавців з усієї України та з-за кордону, а тепер таке свято джазу на території Криму неможливе.

Я поки не спілкувався з ними, але однозначно це все негатив, що відбувається, все політично неправильно. Та все ж я сподіваюся на правильні політичні зміни протягом найближчого року – люстрацію, зміну системи. Я сподіваюся, що все буде добре і на Сході, і з Кримом з часом. Повинен бути мир, і ми будемо про це грати джазову музику. Ми заявлятимемо, що ми за мир, а не за війну. Музика – мирна справа.

Ви вже спланували, на що витрачатимете зібрані кошти?

Я хотів би звернутися до людей, які прийдуть на джаз. Ми прийняли рішення зробити вільний вхід на фестиваль. Раніше ми робили квитки за символічну ціну, але в цій ситуації потрібен вільний вхід, щоб зібрати якомога більше коштів у скриньки для пожертв. Щоб люди не кидали 2-10 гривень, а розуміли, що на такі колективи мінімально потрібно кидати гривень 50. Потрібно, щоб ми зібрали не 5-10 тисяч гривень, адже прилади, які потребує 51 ОМБ, коштують великі гроші. Я сподіваюся на свідомість людей і мені цікаво, як вони до цього поставляться.Які виконавці цього разу виступатимуть перед луцькою публікою і чим цей фестиваль буде особливим?

Мені дуже приємно, що вдалося запросити файних музикантів, які усі їдуть за спонсорські кошти, гроші Генерального консульства Республіки Польща, шотландців підтримує батько-бізнесмен, загалом приїдуть 35 музикантів. Я хотів би виділити хедлайнера. Кіт Данн - один із найкращих у світі музикантів, які грають на губній гармоніці. Він гарний блюзмен, у Луцьку такого блюзу ще не було. Шотландці, молоді хлопці, гратимуть світові хіти, джаз у сучасних обробках, досить цікавий та потужний, буде суперово. Один з польських колективів, «Futurethno», буде з етно-напрямком, з власними творами. Буде трохи сальси, Куби, власні твори Тараса Баковського у виконанні його секстету. Хедлайнерами першого дня будуть французи, які працюють із відомою співачкою Zaz. «Alex Renart trio» – танцювальний джаз, приємний для слухання. Фестиваль буде різноплановим в стилістиці, відрізнятиметься від того, що в нас було раніше. Професійний рівень музикантів високий, музика буде цікавою. Я виконаю декілька творів зі Святославом Гавролем - традиційний джаз у своїх інтерпретаціях. Через музику будемо говорити про мир в країні.

Чи дозволяє організація таких фестивалів відчути виконаний обов’язок перед Україною?

Звичайно, тому що я декларую, що мій громадянський обов’язок і зіграти, і зібрати кошти. Це маленька крапля і в плані культури, і у сприянні АТО. Це важливо для мене особисто, а як хто як це сприймає – інше питання. Фестиваль усе ж не скасований, і для мене важливо, що він відбудеться. Такі заходи, попри усі нюанси, не повинні заборонятися, вони повинні існувати. Ми повинні зібрати кошти, допомогти нашим військовим, і я сподіваюся, що усе буде добре.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Андрей Воронов Показати IP 21 Серпня 2014 19:05
Интересная тенденция: 1. Бандерштат — Да 2. Концерт Дзидзьо на стадионе — Нет 3. Джаз фест — Да. Сразу оговорюсь, я не поклонник Дзидзьо, но что за двойные стандарты. Или просто разные капиталовложения?
111 Показати IP 21 Серпня 2014 19:07
коментар було видалено
Александр Показати IP 21 Серпня 2014 19:23
Сегодня ты играешь джаз, а завтра Родину продашь! Шутка. Сейчас Калинку нельзя)) а по существу Макс прав.
ДЗИДЗЬО Показати IP 21 Серпня 2014 21:51
коментар було видалено
Петро Показати IP 21 Серпня 2014 22:44
Молодці! так тримати!! Слава Україні!!!
Льоша Показати IP 22 Серпня 2014 10:00
Я не люблю джаз, але ініціативу підтримую. Музика зараз треба всяка шоби людям було легше. А тим більше такі акції збирають багато грошей на армію якіх не дає держава. А Максу я поясню, чого так. Джаз - це гарна музика, культурна, яка шось несе у людьскі голови і душі. А шо несе ваш дідзьо? тупі приколи для вузьколобих - то нашо ви таке питаєте. Далі. На джазі зберуть багато грошей для армії. Подивіться, хто ходить на джаз - це заможні інтелігентні люди, які можуть нормально пожертвувати. А на дзідзьо ваш прийде купа малолітніх з гривньою в кармані. І не рівняйте
Лучанин Показати IP 22 Серпня 2014 11:17
До Луцька приїдуть музиканти із Шотландії, Франції, Польщі та США. Вони не бояться їхати в країну де йде війна! Це їх позиція підтримати українців музикою. Чим ще вони можуть допомогти нам зараз? Вони професійні музиканти із світовими іменами. Тому навіть їх приїзд до нас - це вже підтримка! А те, що на фестивалі ще збиратимуть кошти для армії, а вхід безкоштовний, то виключає комерцію заходу. Порівнювати із Дідзьо навіть не смішно. По-перше там організатори планували розважальний комерційний захід, обіцяли 5 грн. з квитка на благодійність. По-друге яке культурне наповнення несе цей гурт? Може для туристів Луцьк стане привабливішим після виступу Дідзьо? А ось після виступу джазменів із різних країн, мінімум вони напишуть про наше місто + буде інформація в інтернеті. Але без сенсу порівнювати і гратись у конспірологію. Головне що цей захід відбудеться!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus